Seçmece dizilerden seçmece kötüler...


"Diziler bizim için bir kaçıştır..."

Gerçektende durum böyle...

Eğer bazı insanlar gibi saçma sapan giyim ve tarz programları izlemiyorsanız, belgeseller de bir yere kadar sıkıyorsa diziler, günlük hayatın verdiği sıkıntıdan bir kaçış yolu olarak çıkar karşımıza.

Bazıları fantastik sever, bazıları ise drama tarzına bayılır. Azınlıkta kalan bir kısım ise maksat yeşillik olsun mantığı ile komediye hastadır.

Ama burada komedi dizilerine dair hiçbir şey yok!

Komedi dışında kalan bazı dizilerin olmazsa olmazları vardır. Bunlar bakışları, kendilerine has karizmaları, kin dolu planları ve çoğu zaman da eksantrik davranışları ile kitlesel beğeni yaratan kötü adamlardır.

"Aşağıdaki kötüler tamamen seçmecedir..."

Mesela bu sarı zibidiyi herkes tanır, bu yüzden adını vermeye lüzum yok. Dizide gözüktüğü her sahnede on kamyon dolusu küfür yağmuru başlar. Kitapta okuduğum sırada ölüm sahnesinde zerre kadar acıma hissetmediğim de gerçektir.

Karşınızda, The Governor! TWD camiasının en karizmatik ve en şerefsiz karakteridir. Saplantıları, kendine has havası, konuşma tarzı ve tabiki gösterdiği performansı ile takdire şayandır. Adamı öldürdün, daha niye vuruyorsun vicdansız!

Bu parlak gözlü generali tanırsınız. Alemin delikanlı isyankarı Spartaküs'ü, paranın ve Roma ordusunun verdiği güç ile dağıtan Marcus Licinius Crassus...

Breaking Bad'i unutmamak gerek. Tabi, tavukçu Gustavo'yu da es geçmemek şart! Yer altında kurduğu o büyük uyuşturucu laboratuvarları ile adam hakkını veriyor. Eğer bu şarkı tanıdık geliyorsa bilin ki, Gustavo'nun son yürüyüşüne aittir!

Dexter Morgan'ın o güzelim karısını kan deryasında öldüren bu üçlemeciyi listemize eklemek gerekir. Periyodik olarak ortaya çıkıp üçleme cinayetleri ile nam salan Arthur Mitchell...

Ve listenin sonunda olmasına rağmen benim gönlümde ilk sırada yer alan, insan etiyle envai çeşit güzel sofralar kuran, iştahımı her fırsatta açan, beni mutfağa çeken, yemek yapmaya özendiren, karizmatik, zeki, çok bilir, az konuşur, aşmış kişilik Dr. Hannibal Lecter.

Bu listeye eklemek istediğiniz kötü adamlarınız varsa hiç çekinmeyin...


2|1
3242
Mandarinia KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

  • O sarı veledi hiç hatırlatmayın zaten ama "Marcus Licinius Crassus" o kadar da kötü değildi, güzel savaştı. Saygı duydum şahsen. Kölesine de iyi davranıyordu. :)
    Arthur ise dexter severlerin hayatını karartan adam. Arkadaş 1 hafta kendimize gelemedik... :(

    0|1
    0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 31

Erkekler Ne Diyor 41

Yükleniyor...