Godfather Filminden Unutulmaz 7 Replik!

Merhaba arkadaşlar.

Eminim ki hepiniz The Godfather (Baba) filmini duymuşsunuzdur. Bir çoğunuz da izlemiştir. Şahsen, gelmiş geçmiş en iyi film olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple, filmden en beğendiğim replikleri ve sahneleri sizlerle paylaşmaya karar verdim. Sahnelerin altyazılısını bulamadım, şimdiden kusura bakmayın. Keyifli okumalar.

1. “ Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım ”

Don Vito Corleone karakterinin, en bilinen ve en efsane repliğidir. Üçlemenin her birinde lafı geçer. Ya teklif yapılan şahıs bunu kabul edecektir ya da kendisini kafasına silah dayanmış şekilde bulacaktır. Filmdeki kesik at kafası sahnesini hepiniz hatırlarsınız... Godfather dendiğinde akla ilk gelen, unutulmayacak naçizane replik ve sahnedir.

2. " Ailesiyle vakit geçirmeyen bir adam, asla gerçek bir adam olamaz. "

Yine, Don Vito Corleone'nin efsane sözlerinden bir tanesi. Sonuna kadar haklı bulduğum ve izlerken etkilendiğim bir sahnedir.

3. " Arkadaşlarını yakın, düşmanlarını daha yakın tut. "

Keep your friends close, but your enemies closer diyor son kısımlarda. Baba üçlemesinin ikinci filminde, Michael Corleone'nin manidar sözüdür. Bence mantıklıdır, mantıklı olduğu kadar da doğrudur. Sizce?

4. " Düşmanından asla nefret etme. Bu senin kararını etkiler. "

30. saniyede meşhur söz duyulur. Never hate your enemies. It affects your judgment. Üçlemenin son filmindendir. Micheal Corleone tarafından söylenir. Ek olarak son sahnede, Kimsenin ne düşündüğünü bilmesine izin verme sözü de geçer.

5. " Fredo, sen benim kardeşimsin ve seni severim. Ama sakın aileye karşı birisinin tarafını tutma, asla. "

Bahsi geçen repliği ikinci dakika da duyuyoruz. Moe Greene, Michael'ı tehdit eder ve akabinde bu sözü işitiriz. Sizi bilmem ama, benim zihnime kazılan güzel sahnelerden bir tanesidir.

6. " Eğer hayatta kesin bir şey varsa eğer tarih bize bir şey öğrettiyse o da kimi istersen öldürebileceğindir. "

1. dakikanın 40. saniyesinde duyarız. Efsane filmin, efsane repliklerinden bir tanesidir elbette. Ve tabii ki, portakal. : )

7. " Teklifim şu; hiçbir şey.

Senator Pat Geary, Micheal Corleone'yi tehdit eder. Açık açık, ondan para sızdırmak istediğini dile getirir bu sahnede. Bahsi geçen replik, 1:35 dakika da işitilir.

Daha fazla olsun isterdim amma velâkin video bulmakta zorluk çektim. Kısa oldu kusura bakmayınız, okuduğunuz/izlediğiniz için teşekkürler.


6|12
18|36
Rejina KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

Senin görüşün nedir?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 36

Kızlar Ne Diyor 18

Yükleniyor...