Kapat

Beyaz Cennet Pamukkale

Bu ilk bencemi güzel Denizlimin güzel Pamukkalesi için yazıyorum.

Bizim için Pamukkale (çocukluğumda) ayda bir ya da iki ayda bir ailecek önce piknik yapılıp sonra sularda güzelce cimilip, eğlenilip geldiğimiz keyifle yaptığımız bir faaliyetti.

Beyaz cennet PAMUKKALE

Ama tabi ki zamanla Pamukkalemizde değişti, önce gürül gürül akan sular kesildi, etrafında birçok otel, restorant v.b. yapıldı. Daha sonra bu sular bu otellere çekildi. Olmadı üstüne giriş paraları konuldu derken ve derken Pamukkale modern hayata köle oldu.

Bu giriş paraları zamanla zamlanarak adeta yöre halkının burada istenmediğini belirtti bize, bu konu Denizliler olarak herkesin içine oturmuş bir olaydır. Bunun için de birkaç girişimlerde bulunulmuş ama bir sonuç alınmamıştır. Bu konuda da medyada çıkan haberler oldu.

"Konuyla ilgili açıklamada bulunan DENTUROD başkanı Gazi Murat SEN zamlara tepki gösterirken “ Böyle bir sezonda bu zamlar anlaşılır gibi değil. Bu gittikçe kan kaybeden ören yerleri ve müzelerin ziyaretlerinin iyice azalmasına yol açacaktır

2015 yılında ziyaretçi sayılarında dikkat çekici düşüş yaşayan Pamukkale ören yeri, 2016 yılında turizm sezonda yaşanacak düşüş kaygılarının yanında bir de yapılan dikkat çekici zamlardan sonra ziyaret edilme oranında büyük kayıplar yaşayacaktır.

Turizmciler olarak bu zamları anlamakta zorluk çekiyoruz.

Vatandaşlarımız için, 25 tl lık giriş ücretinin bile halkımıza çok geldiği noktada giriş ücretinin 35 tl ye çıkarılması denizli halkını Pamukkale den daha da uzaklaştıracaktır."

Şimdiki modern Pamukkalemiz de artık böyle

Yani demem o ki turizm, kültür sanat, Denizlimize katkı bunların hepsi hoş karşılanabilir fakat hiçte olsa yöre halkının kendi memleketini doya doya gezebilmesi için bir indirim tarzı yardımcı olmaları gerek sonuçta burası bizim topraklarımız ve buralarda turistler bizden daha çok geziyor, bence..

Her şeyden öte kahvemi alıp balkonumda uzaktan da olsa manzarasını izlemek güzel Pamukkalemin😊😊

Saygılar herkese


0|6
3|14

Senin görüşün nedir?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 14

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...