Kapat

90'ların En Popüler DJ & Prodüktörleri

Birçoğumuz çocukluğunda ya da gençliğinde istemeden de olsa bu müzikleri kesin dinlemiştir. Çünkü spor haberlerinde magazinlerde reklamlarda sürekli çalındı bunlar arka fonda.

90'ların en popüler dj & prodüktörleri

İlkokul yıllarımda akrabalarımın disko kasetleri vardı. Hep severek dinlerdim onlarla beraber. Bugünkü elektronik müziğin temellerini atan djler prodüktörler vardı. O zamanlar dj patlaması olmuştu sanki. Birçoğu artık göz önünde değil tabi. Aklım ermeye başlayınca teknoloji geliştikçe artık o şarkılara daha kolay ulaşmaya başladım çünkü artık o kasetleri bulamıyordum. Şİmdi sizlerle bu hit olmuş parçaları sizlerle paylaşacağım.

Umarım dinleyip beğenirsiniz :)

1. DJ Quicksilver

İlk başta bu DJ ile başlamamın özel bir nedeni Türk olması. Birçoğumuz bilmiyoruz ama 90 larda Avrupayı sallamış olan bu DJ Almanya doğumlu Turk DJ Orhan Terzi'dir. Şarkıları eskiden spor programların vazgecilmeziydi.

2. Snap!

Bu grubu çok araştırdım karşıma hep vokalistler Turbo B. ve Penny Ford çıktı. Grubu kuran Alman prodüktörler Michael Münzing ve Lucia Anzelotti'dir. 90larda büyük patlama yapmış şu sıralar görünmeyen Djlerdir.

3. Sash!

Alman Dj ve prodüktörler. Grubun lideri Sascha Lappessen ve ekibinde Ralf Kappmeier ve Thomas yer almaktadır Encore Une Fois ve özellikle Ecuador hit şarkılarıdır

4. Daft Punk

Thomas Bangalter ve Guy-Manuel de Homem-Christo oluşmuş Fransız elektronik müzik grubudur. Grup günümüzde de aktif ve Pharrell Williams gibi kaliteli vokallerle albüm yapmıştır. İlginç giysileriyle göze hoş gelmektedir.

5. Darude

Ville Virtanen isim Finli Dj. 90ların sonunda hit olmuştur ve parçasını duymadığımız yer kalmamıştır.

6. ATB

Andre Tanneberger Alman Dj,Prodüktör ve eletronik dans müziği kısaca trance müziği ustasıdır.

7. Brooklyn Bounce

Alman trance prodüktörü Matthias Menck tarafından kurulmuş trance müzik grubudur.

8. Anti Funky

Hiç bir bilgim yok :D ama müziğinin çalınmadığı yer kalmamıştır :D Kesinlikle önerimdir.

Umarım eğlenceli paylaşım olmuştur. Belki eskilerde kaldım ama hatırlamakta fayda var. Bugünlere nasıl geldi bu iş :) Keyifle dinlemenizi tavsiye ederim.

Okudugunuz için teşekkür ederim

#scorpion026


6|1
12|5

Senin görüşün nedir?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 12

Erkekler Ne Diyor 5

Yükleniyor...