Bir Filmin Güzel Olması için Gereken 4 Temel Kural

Sinema sektörü o kadar zor ve aynı zamanda da o kadar da kolay bir sektörtür ki her gün onlarca film çıkmasına rağmen çok azı kendini bekletir ve seyircilerine heyecan yaşattırır.

Bir Filmin Güzel Olması için Gereken 4 Temel Kural

İyi bir hikaye ye sahip bir filmde kullanılan yanlış müzikler veya yanlış karakterler filmi izlenemez hala getirebilir ve her eline bir kamera alan film çekmeye yeltendiği için kalite olayı günümüzde daha da hissedilir olmuş durumda.
Bana göre yani Bence bir filmin güzel olması için gereken 4 temel kural şöyledir :

Film için ideal müziklerin seçimi

Kimi zaman yapılan çok ufak bir müzik seçimi hatası dahi bir filmi izlenemez hala getirebilir ve elinizde ki her şeyi kaybetmenize neden olabilir.

Doğru müzik seçimi izleyici kitlesini elinizde tutabilmeniz ve filminizi beğendirebilmeniz için gereken temel kurallardan biridir.

Doğru kurgulanmış bir hikaye

Bana göre hikaye en önemlisidir ve güzel bir film için olmazsa olmazlarından gelir.

Türden türe değişiklik gösteren hikayeler türüne göre kimi zaman akıcı kimi zaman da çok yavaş ilerlemeli ve hedef kitleye oynamalıdır.

Doğru karakter seçimleri ve oyuncular

Filminizdeki müzik ve hikaye seçimleriniz her ne kadar başarılı olsa da doğru bir karakter ve oyuncu seçemez iseniz büyük bir hüsranla karşılaşabilirsiniz.

Hedef kitle seçimi

Basit görünsede bir film de en önemli olaylardan biri de doğru hedef kitlenin seçimi ve tüm hünerlerini bu hedef kitleye göre göstermektir.

Bu kurallar dahilin de özenilerek yapılmış bir film izlenebilirlik seviyesine ulaşabilir ve devam filmleri de istenilebilir.


1|2
11

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 1

  • Bazı bencelerin böyle yorumsuz kalmasına gerçekten çok şaşırıyorum... Güzel bir paylaşım...

    0|1
    0|0
Yükleniyor...