Bülent Ersoy Eurovision'a Giderse

Merhaba arkadaşlar! :)
Bir başka Vladimir Puding bencesiyle hepinize merhabalar. Öncelikle neden eskisi gibi daha fazla sıklıkla yazı yazmadığım konusunda tatlı tatlı sitemleriniz oluyor mesajlarda. Gereken açıklamayı her birinize yapıyorum elbette ama buradan daha genel bir açıklama yapayım madem. Tek sebebi "zaman" arkadaşlar; sadece birazcık zaman... Buralara yaz başında geldiğimde tatil modundaydım. Bu yüzden sıklıkla yazabiliyordum. (Bir insanın tatil hobisi bile yazmak olabiliyor... :))) Ama tatil bitti ve yine eski rutiniyle günde en az 9-10 saat yazan bir yazar olarak tahmin edersiniz ki kendime kalan o sayılı dinlenme saatini de burada yazarak geçirirsem kafayı yerim herhalde.

Anlayacağınız "eve iş getirmiyorum" yani! :)))) Yine de yazılarıma olan ilginiz için her birinize çok çok teşekkür ederim! Çok seviyorum sizi. Sağ olun, var olun.

Bülent Ersoy Eurovision'a Giderse


Evet! Bugün sizlere bir kaç senedir artık katılımcısı olmadığımız ama uzun yıllar boyunca ülkemizin en büyük dertlerinden (!) birisi olmuş olan Eurovision yarışmasının üzerinden gideceğim. Bu yarışma o kadar lanet bir yarışmaydı ki, ülkemizin gündeminde aylarca kalmayı başarırdı. Başka milletler işin eğlencesine bakadursunlar, bizde Eurovision baştan sona bir olay olurdu.

Sizlerin de bildiği gibi 40 sene bu yarışmayı o kadar fazla ve gereksizce ciddiye aldık ki, ülkemizin en tanınmış sanatçılarını bile bu boş yarışmaya gönderdik. Kimler kimler gitmediler ki? Semiha Yankı, Ajda Pekkan, Mazhar Fuat Özkan, Sertab Erener, Kenan Doğulu, hatta koskoca Kayahan!.. Belki onlar da ülkeyi temsil etme kisvesiyle şöhretlerini arttırmayı hayal ettiler bilemeyiz.

Ama şundan eminiz ki diğer milletler şaklabanlarını gönderirken bizimkiler Dünya çapındaki en büyük yıldızımız Tarkan'ı (E yuh, insan utanır artık...) senelerce bu dandik yarışma için ikna etmeye çalıştılar. Zannettiler ki parayla pulla bizim "mamalı" devlet büyükleri "mamayı" gösterince Tarkan da kuzu kuzu gelip yarışır. Kendileri de başarıdan maddi manevi nemalanacakları için adamcağızı senelerce öp öp öp öp doyamadılar, ama elbette Tarkan bu yemi yutmadı. Sevgili mamalılar, unutun Tarkan üstünden varacağınız o güzel günleri...Hiç Tarkan bu mamayı yer mi be!

Madem ki sanatçılarımızı buraya göndermekten hiç çekinmedik, bari oy falan alamayınca efendi efendi sahneden inecek olan silik tipleri hiç seçmeseydik.

"Karşında süpıstaaaa, hissEEEt beni"
"Sibeeel... İn hadi... Sonuncu olduk in şu sahneden... Şşşt! Hadiii..."
"Dur. Karşında süpırstaaa..."
"Allah belanı versin! Çekiyorlar rezil olduk in aşağıya bırak şu mikrofonu!"
"Süpıstaaa, hissEEET beni..."
"Rampa ra ramaramaraaaa..."

"Ulan Bonomo sen nereden çıktın?! Allah belanızı versin!"

Bunları gören İsveç'li tabi ki puan vermiyor. Çünkü korkmuyor. Bari bunların yerine ortalığı dağıtacak isimler seçseydik de bizi eleyenler elediklerine elemişlerine bin pişman olsaydılar! Stüdyo karışsaydı! Hele bir oy vermeselerdi! Bütün modern dünya önünde kepaze etseydik onları.

Peki kim mi gitseydi? Elbette ki Bülent Ersoy

Türk Sanat Müziğinin yaşayan efsanesi, diva Bülent Ersoy. Öylesine müthiş bir ses ki, Japonya'da yapılan ve dünyadaki gelmiş geçmiş bütün ses sanatçılarını kapsayan bilimsel bir araştırmada yalnızca onun sesi %100 kusursuz bulundu. Böylesine altın bir gırtlak, böylesine muhteşem bir ses!


Müzikal yönden bu yarışmaya bugüne kadar gönderdiğimiz bütün isimlerden daha büyük bir isim olduğu muhakkak. Ama elbette ki bir şekilde yarışmaya katılmış olsaydı kesinlikle elenmek istenecekti. O da hepsini dayak manyağı yapacaktı.

İşte aşama aşama Bülent Ersoy'un çıldırma görüntüleri.

Işıklar, alkışlar ve sahne!.. Başta her şey yolunda. Sazlar hep birlikte giriş yapıyorlar ve diva da son derece büyük bir keyifle şarkısını söylemeye başlıyor.
Evet arkadaşlar! Gördüğünüz gibi diva Bülent Ersoy ortalığı birbirine katarak yarışmayı kazanıyor. Norveç'inden İsveç'ine, Danimarka'sından Yunanistan'ına kadar herkes hizaya geliyor. İşte dünya böyle hizaya getirilir! Ne denir ki?.. "Kurbaaaan olalım ablamıza" :)

Tamam tamam... Ben de divamızın gazabına uğramadan yazıma burada son veriyorum. Bundan önceki yazılarımı okumadıysanız onlara da bekliyor, bundan sonrakiler içinse takipte kalmanızı öneriyorum. Puding tadında lezzetli ve eğlenceli paylaşımlar için en doğru adres. Bugün hep birlikte divamızla Eurovision'da ortalığı birbirine kattık. Başka yazılarda tekrar buluşmak dileğiyle.

Görüşmek üzere! :)


0|0
18|7
vladimirpuding KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

Senin görüşün nedir?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 18

Erkekler Ne Diyor 7

Yükleniyor...