Bir Komik, Bir Garip, Bir Hüzünlü Adam - Kemal Sunal

Merhaba Ks'canlar...

Bu benim 2. Bence'm... Yine üzerinde uzun zamandır durduğum ve büyük efor sarf ederek hazırladığım bir "Bence"yi sizlere sunmaktan dolayı gurur duyuyorum...

Bugün özel bir oyuncu, tiyatrocu, sinema sanatçısı, yapımcı, senarist bizlerle başlıktan da anlaşılacağı üzere...

Sevgili "Kemal Sunal"...

Fazla bilinmeyen yönleri, uzun yıllar sonra ortaya çıkan gizli sırları, kendisinin kaleme aldığı dopdulu ve mütevaziliklerle geçen hayatı, özel yaşantısı, fobileri, en sevdiği renklere dair ne varsa sizler için derledim...

Hemen başlayalım ne dersiniz..?

Öncelikle usta oyuncu kendi kaleminden bizlere kendisini kısaca tanıtsın veyahut hatırlatsın işte kaleminden kendisine dair dökülenler üstadın... :)

1944'de İstanbul'da doğdum.Lise son sınıftayken felsefe öğretmenim Belkıs Balkır elimden tuttuğu gibi beni Müşfik Kenter'e teslim etti.Bu arada üniversiteye başladım.Bir süre sonra turneler nedeniyle öğrenimime ara vermek zorunda kaldım.Kent Oyuncuları'nda sonra sırayla Ulvi Uraz Tiyatrosu, Ayfer Feray tiyatrosu ve en son Devekuşu Kabare Tiyatrosu'nda oynadım.1972 yılında Ertem Eğilmez'in beni beğenip seçmesiyle sinemaya adımımı attım.Özel televizyonların yaygınlaşması üzerine diziler yaptım.Bu sıralar üniversiteyi bitirmeyi ve böylece gençlere örnek olmayı kafama koymuştum.Çünkü Türkiye'nin okuyan insana ihtiyacı vardı.Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv ve Sinema Bölümü'nü 1995 yılında bitirdim.Bu da yetmez deyip üstüne yüksek lisans öğrenimimi de tamamladıktan sonra tez müddetim başladı.Bundan sonra da çok özlediğim tiyatro ve sinemayı birlikte yapmayı planlıyorum..."

Bir an bunları yazarken efsaneleşmiş "Çöpçüler Kralı" filminde canlandırdığı "Apti Şakrak" karakterini ve kendisini tanıtan o meşhur otobiyografisi aklıma geldi. :) Her ne kadar büyük duayeni anlatmaya çalışan acizane, salaş bir biyografi yazmaya çalışıyor olsam da tebessüm etmekten kendimi alamadım... :)

Saygıdeğer oyuncu Kemal Sunal başrollerinde rol aldığı birçok filminde senaryosunu yine kendisi kaleme almıştır...

İşte bu filmlerden yalnızca bir kaçı;

1. Yüz Numaralı Adam

2. Dokunmayın Şabanıma

3. Bekçiler Kralı

4. İnek Şaban...

Aynı zamanda bu özel baş yapıt eserlerin yapımcılığı da üstlenmiştir...

Askerliğini ise Ankara-Etimesgut'da yaptı fakat ilginç olan bir nokta daha var ki usta oyuncu Ortaokul ve Lise eğitimini toplam 11 yılda tamamladı... :) Bu belki de Hababam Sınıfı karakteri için bir nevi etüt çalışmasıydı... :) Fakat eğitim-öğretim hayatında bu kadar başarılar elde etmiş zeki bir insanın bunca yıl okul sıralarında kalmış olmasının önemli bir sebebi mutlaka olmalıydı... (?)

"Kemal Sunal okul arkadaşlarından ayrılmamak için orta ve lise öğrenimini 11 yılda bitirerek okuduğu okulun yani "Vefa Lisesi" nin hakkını adına yaraşır bir şekilde vermişti..."

Eşiyle tanıştığı o yıllar;

"Kemal Sunal'ın bir turne sırasında onu en ön sırada izlemeye gelen bir kadın vardır. Usta oyuncu sahnedeyken bu güzel kadınla göz göze gelir. Daha sonra çoğu defa karşılaşır ve ardından buluşmak için karar verirler fakat Kemal Sunal buluşmaya bilerek geç gider çünkü tanımadığı bir kadınla buluşması onun hayatında pek görülen bir olay değildir.

2 büyük dev oyuncu Münir Özkul ve Zeki Alasya'nın ısrarına dayanamayarak randevu yerine gider ve işte bahsi geçen kadın Kemal Sunal'ın 35 yıllık eşi olacak olan Gül Sunal'dan başkası değildir... :)

Bu buluşmadan sonra tamı tamına 2.5 yıl mektuplaşırlar... :)

Evlendikleri yıllarda Kemal Sunal 29, eşi Gül Sunal ise 20 yaşlarındadır.

Kemal Sunal ve Gül Sunal'ın evliliklerinde yaşadığı maddi sıkıntılar;

Kemal Sunal'ın Salako, Köyden İndim Şehire, Hababam Sınıfı gibi unutulmaz filmlerde rol aldığı yıllar evlerine eşya aldıkları zaman bunu şenlik haline dönüştüren 1 çift... Hatta öyle ki tuttukları evde Gül Sunal Ali Sunal'a hamile kalmıştır ve doktoru o evde oturmamaları gerektiğini söyler... O ev öylesine rutubetlidir ki gelen misafirler bu kokuyu almasın diye patates kızarttıklarını dahi itiraf etmişlerdir çünkü patates kızarması kokusu ağırdır ve nem kokusunu az da olsa bastırır...

Bu durumda dahi Gül Sunal verdiği son röportajda; "Biz o halimizle mutluyduk, bugün yine olsa yine o evde otururum fakat Kemal'in olması şartıyla tabi.." derken yaptığı bu açıklamayla beni derin hüzne gark etmiştir.

35 yıllık evliliklerinde mutlu olmalarındaki derin sır neydi?

Kemal Sunal bayan oyuncu arkadaşlarını dahi arabasına almazdı.Eğer oyuncu arkadaşlarından biri kendisini evine bırakmasını talep ederse ona para verir ve taksiye binmesi gerektiğini dile getirirdi.

Özel yaşantısına büyük bir titizlikle dikkat eder yaptığa işe büyük saygı göstererek ciddiye alırdı...

Evlilik yaşantısı boyunca kıskançlıktan uzak bir hayat yaşadılar.Gül Hanım Kemal Sunal'ın çalıştığı setlere bile gitmezdi çünkü eşine karşı sonsuz bir güven besliyordu...

Kanaatkar bir yaşamları vardı asla daha fazlasına sahip olmak istemediler.

Şimdiki evliliklerdeki mutsuzluğun nedenini ise Gül Sunal şu şekilde açıklıyor;

"Neyi sevdiğinizi biliyorsanız mutlu olursunuz.Şimdi mutlu olmamalarının en önemli nedeni doyumsuzluk..."

Kemal Sunal'ın herkesten sakladığı büyük sır?

1970'li yıllar...

Dev bir duayen oyuncunun alkol tedavisi gördüğü sıralar kazandığı bir apartman dairesi parasını bu uğurda tüketen zor günler geçiren çok ünlü bir üstat...

O sıralar merhum Sümer Tilmaç bahsi geçen oyuncu için Kemal Sunal'ın kapısını çalar ve 1996 Atatürk Kültür merkezinde bu büyük oyuncu için bir saygı gecesi düzenlenir...

Avm tıklım tıklım dolmuştur ve Kemal Sunal o gece elde edilen bütün geliri alıp repoya yatırır birkaç ay sonra bu para 2'ye katlanır.Kemal Sunal'ın ilk yaptığı şey ise Mahmut Hoca'sına bir vefa örneği sergileyerek ev almasıdır.

Ve gerçekler silsilesi; "Kemal Sunal vefatından sonra gizlice okuttuğu çocuklar ortaya çıkmaya çıkmaya başladı usta oyuncu tam bir hayırseverdi. Fakat bütün bunları çevresindeki çok az kişi veya hiç kimse bilmezdi... Gizli tutulması için elinden gelen çabayı gösterirdi. Eşi Gül Sunal bunları öğrendikçe eşine olan sevgisi, saygısı ve ona olan hayranlığı bin kat daha arttı.

Bu kadar başarılı bir oyuncu olmasının arkasında yatan en önemli faktörler

"Bir çift hüzünlü göz" beliriyordu bu sırrın arkasında yatan gerçekleri gün yüzüne çıkartmak için...

Bu realitenin içerisinde barınan büyük zıtlıklar vardı.

Güzellik-çirkinlik, saflık-açık gözlülük, zenginlik-fakirlik, korkaklık-cesaret ve daha nice kavramları "Kemal Sunal mizahıyla" gözler önüne seriyordu.

Halkın "sessiz çığlığı, sesi, nefesi" oluvermişti...Kemal Sunal müthiş oyunculuğunun yanı sıra çok iyi bir gözlemciydi.Toplumun büyük sorunlarını kendi mizahıyla harmanlayıp eserlerini ölümsüzleştirdi...Cehaletin bariz örneği olan kan davaları, uzun yıllardır bu topraklarda en büyük tabu olarak kabul edilen töreler Sunal'ın canlandırdığı unutulmaz karakterler ile hayat buldu.Bizlerin kanayan yaralarına parmak basarken bile "hem güldürüyor hem de düşündürüyordu..."

Uyanık geçinen ve insanları "keriz" yerine koyan kişilerin karşısında umursamaz, alaycı, derin ve acınası gözlerle bakıyordu...Her seferinde keskin gülüşlerini onların üzerine bir tehdit gibi savurmayı başarıyordu.

İnsanların içlerinde sakladıkları binbir türlü değişik yüzleri "salak, saf, acemi" ön izlenimi yaratarak ortaya çıkarıp bir de ardından hepimizin hayranlık beslediği tebessümle karşılık veriyordu Kemal usta bir kez daha "gülüyordu onlara.."

Az bilinen yönleri;

Kemal Sunal 1.88 boyundaydı.

Fobileri; Uçak, vapur ve hastalanmak...

Kişisel Özellikleri: Titiz, esprili, utangaç, az konuşan, eğlenceli, sakin, güvenli, yumuşak bir mizaca sahipti en önemli özelliği dürüstlüğüydü.Eşi Gül Sunal ünlü komedyen için "Ağzından çıkan her şeyin doğruluğu kesindi" ve ardından ekliyor: "Öfkeli bakışını hiç görmedim, filmlerinde bile beceremezdi.Mutlu ediyordu herkesi.Belki kısa sürdü ama çok şanslı bir kadınım.."

En sevdiği renkler: Siyah, lacivert ve koyu renklere tahammül edemezmiş.Bütün renkli olan şeyleri bilhassa kıyafetlere bayılır nerede koyu giysiler görse "Yine mi siyah :(" diyerek üzerinde bile taşımak istemezmiş...

Tuttuğu Takım: Her ne kadar Fenerbahçe olarak bilinse de 3 büyüklere gönül verdiği bir gerçek güldüren adamın... :)

Aslen Malatya'lıdır ve;

Her türlü müziği dinler özellikle İbrahim Tatlıses'i çok beğenirmiş.

Aynı zamanda müziğin ritminle kapılıp arabayı durdurur şehrin ortasında göbek atarmış... :D <3 :)

En sevdiği yiyecekler: Çöp Şiş, Çiğ Köfte ve ev yemeklerine karşı büyük bir zaafı varmış ünlü oyuncunun hatta öyle ki dışarıda yemek yemekten hiç hoşlanmaz uzun vakitler çalıştığı zamanlar dahi eşi onun beslenme çantasını hazırlar tatlısını dahi koyarmış... :)

Eğitime çok önem veren bir sanatçıymış...Ali Sunal birgün babasını ders çalışırken yakalar ve sorar:"Baba ne yapıyorsun, neden bu kadar ders çalışıyorsun?"

Cevabı ise hazırdır Kemal Sunal'ın "Hiçbir ihtiyacım yok.Tek bir gence örnek olabilirsem, eğitimin ne kadar önemli olduğunu tek bir gence gösterebilirsem, tüm bu çektiklerimin karşılığını almış sayılırım."

Yaşasaydı gerçekleştirmek istediği en büyük amacı; "Doktora yapmak ve öğretim üyesi olarak hayatını idame ettirmek olacaktı."

Siyasi konulardan mümkün olduğunca uzak duran bir sanatçıydı.

Kendisi gibi oyuncu olan 2 çocuğu vardı.

Toplam 82 filmde rol alsa da ben 83 film diyorum çünkü Kemal Sunal Balalayka filminin çekimleri için arkadaşlarıyla birlikte Trabzon'a gitmek adına bindiği uçakta kalp krizi geçirerek hayata veda etmişti.. :(

Bir küçük önemli ayrıntı daha "Sunal uçağa binmeden önce bilet kontrolü yaptırdığı esnada hostese "Canım hiç gitmek istemiyor fakat gitmek zorundayım film çekimim var.." demişti.

Bindiği uçak onun son yolculuğuna uğurlanmasına neden olacaktı...

Ve giderken bizleri kahkahalara boğan koca gönüllü adam bu defa hepimizi derin bir yasa, büyük hıçkırıklara, gözlerindeki o kifayetsiz hüzne yoldaş edecekti...

Unutmayacağız, unutturmayacağız seni "Halkın sesi" sen mekanında huzurla uyu yeter ki...

Sen ebedi yolculuğuna uğurlandın fakat bizlere yeni neslimize, belki çok sonraki kuşaklarımıza bile en güzel mirası bıraktın..."

Ruhun şad olsun "Kemal Sunal."

Mekanın Cennet olsun... <3

İyi paylaşımlar arkadaşlar, sevgilerimle... <3


31|30
50|77

Senin görüşün nedir?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 77

 • çok güzel olmuşş

  2|0
  0|0
 • Video çok iyi hazırlanmış, duygulandıran ve etki altında bıraktı. Özledik üstadı.
  Yazı da güzel olmuş bu arada, tebrik ettim.

  1|1
  0|0
 • Su ana kadar okudugum en guzel benceydi, bir solukta okudum ve bitmesin istedim. Emegine saglik. Kemal Sunal ustadimizi da saygiyla aniyoruz, mekani cennet olsun.

  2|0
  0|0
  • Ne mutlu bana..!
   Beğenmenize gerçekten çok sevindim güzel görüşünüz, iyi dilekleriniz için teşekkürler...

   Amin, çok sağ olun... :)

 • Sıkılmadan okudum. Emek var.

  2|2
  0|1
 • Ben de bunun hakkında yazacaktım ama ben bu kadar ayrıntılı yazamazdım,
  çok güzel bir çalışma yapmışsın tebrik ederim.

  Kemal Sunal bu toplumun her kesimince sevilen nadir insanlardan olmuştur.
  Allah öbür tarafta utandırmasın.

  https://www.youtube.com/watch?v=A-2Ve7MPaoo

  3|0
  0|0
  • Bende böyle bir konunun kaleme alınmadığını düşünüp kolları sıvadım ve elimden geldiği, dilimin döndüğü kadarınca sizlere paylaşmak istedim zira uzun yıllardır hayranı olduğum Kemal Sunal'ın hayatı beni derinden etkiliyordu...
   Çok teşekkür ediyorum bir nebze olsun usta oyuncuyu güzel bir dille sizlere anlatabilmişsem ne mutlu bana...
   O her zaman bizim gözbebeğimiz olmaya ve bizler tarafından çok fazla sevilmeye devam edecektir.
   Güzel temennileriniz ve bu özel video için ayrıca teşekkürler...
   Amin çok sağ olun...

  • Hepsini Göster
  • Rica ederim, mutlu günler... :)

  • size de mutlu günler hanımefendi :)

 • super olmus emegine saglik

  2|1
  0|0
 • Süper bence emeğine sağlık...
  O bir efsane yeri dolmadı ve dolmayacak...

  1|0
  0|0
 • Kemal sunalı çok seviyorum, dualarımda saklı kendisi

  Allah'ım sen ona rahmet eyle insallah..

  2|0
  0|0
 • Emel Sayın anlatıyor..

  O zamanlar tığ gibi delikanlı, cepte para çok. Oyuncu bir de, Mavi Boncuk filmini cekiyoruz, bir gün setten çıktık, eve gidiyoruz, ben Laleli’de oturuyorum, Kemal, benden önce çıktı, herkes yevmiyesini almış, taksiyle giden gitti, kendi arabasıyla giden gitti, ben baktım ki Kemal yürüyerek gidiyor, üç kilometre var gideceği yer. Her gün yuruyerek gidip geliyor, merak ettim, nereye gidiyor bu adam böyle diye. Uzun süre yürüdü, sonra bir bankta bir adam yatıyordu, kaldırdı adamı, bir şeyler konuştular, sonra cebinden para çıkarıp verdi. Şaşırmıştım, sonra biraz daha ilerde bir lokantaya girdi, bir şey yemeden çıktı, oraya da para verdiğini görmüştüm..

  Bıraktım takibi, banktaki adama yaklaştım,’tanıyor musunuz o az önce size para veren adamı?’ dedim.
  ‘Adını bilmem, sormam da, her gün para verir bana..’dedi,
  Teşekkür ettim, az ilerdeki lokantaya gittim,
  ‘Az önce gelen beyin borcu mu var size?’dedim, tanımadılar beni,
  ‘Kemal abi’nin mi, yok hayır bize her gün evsizler uğrar, yemek yediririz, o da sağolsun, onların yemek masrafını öder..’ dedi..
  Ertesi gün Kemal’in yanına gittim,
  ‘Sen ne güzel bir adamsın ya..’ dedim, ne olduğunu anlayamadı,
  sarıldım ağladım..
  ‘Ölme sen benden önce..’ dedim,
  dinletemedim…
  – Emel Sayın –

  bir daha gelmeyecek üstadlar bunlar. Kemal Sunal, Barış Manço...
  eline emeğine sağlık..

  3|3
  0|0
 • güzel olmuş emeğine sağlık

  1|0
  0|0
 • Ve Kemal Sunal benim için değerli insanlar arasında kendine has gülüşü olan türk sinemasının en değerlilerinden kemal sunalı sevmeyen var mıdır diye sorsalar yediden yetmiş yediye sevenler herkes sever yeri geldi filmlerinde yoksulu oynadı yeri geldi deliyi oynadı hep eğlendi eğlendirirkende bize bir şeyler verdi hala unutmadık unutmacağız benim heralde en sevdiğim filmlerinden biri Öğretmen filmidir fakir bir öğretmenin şehirde geçinmesini anlatır bu sefalette geçim derdine düşmüşken hafiften kafayı tırlatır iyi adamdır be Kemal Sunal Arkasından hala aynı sahnelere gülebiliyorsak demek ki yeri dolduralamaz artık :)

  http://i.hizliresim.com/0Lj6QV.jpg

  5|1
  0|0
  • Çok çok güzel yorumlamışsın yüreğindeki sevgi dolu sözleri yansıtmışsın...
   Haklısın kim sevmez ki filmlere hayat veren, sözleriyle bizi güldüren, mimikleriyle mest eden gerçek sanatkarı... Onun hakkında ne söylesek yetersiz kalır tek bildiğim şu an mezarının yanı başında olanları da eşsiz ışığıyla gülümseterek aydınlatıyordur... :)

   Bahsettiğin film unutulmaz bir klasiktir... Bende en çok "Gülen Adam" filmini severim... Doğduğum tarihte bu filmin çekilmiş olması da ayrı bir sevme nedenimdir... :)
   Görüşün için çok teşekkür ediyorum... Biz her koşulda gülüp, gülümseten tarafta olalım... :)

  • Aynen öyle onun yadigarı Ali Sunal kaldı ne kadar yerini doldurmasada pek babası gibi yürekli tiyatro ve sanat aşığı bir insan Atatürk sevgisiyle dolu yüreği oda bunun nedeni sanırım ''Kemal Sunal'' gibi bir babaya sahip olmasıydı sanırım o yüzden açıklaması mümkün değil başka türlü kemal sunal adile naşit şener şen ali şen münir özkul gibi hayatını türk sinemasına adamış insanlara çok şey borçluyuz Adile Naşit Herkesin bildiğini ismiyle adile teyzemiz kadar candan bir kadında yoktur heralde onu herkes hafize ana olarak bilir Hababam sınıfı filmlerinden Hepsinin ortak noktası Kemal sunal :)

 • Çok taylı ya

  1|0
  0|0
 • Güzel bir bence :)

  1|0
  0|0
 • Adam gibi adamdı. Adam gibi adam. ALLAH rahmet eylesin büyük üstadım !

  1|0
  0|0
 • Bugün gördüğüm yazı beni haylice üzmüştür!
  Bu ülkede yaşayana saygı kalmadığı gibi, halkın gözünde yer eden kim varsa yozlaştırılmaya, yerilmeye çalışılıyor! Ve bunu yaparken de tabi ki, din kispesi kullanılmakta, itinayla!

  Özetle,
  Ak-iT okuyan kim varsa Allah belasını versin
  Haberin kaynağı
  www.yeniakit.com.tr/.../...sunal-verdi-191144.html

  1|0
  0|0
 • bu ADAM'ı o kadar çok severim ki paylaşımın için teşekkür ederim

  1|0
  0|0
 • m. yeniakit. com. tr/haber/islama-en-buyuk-zarari-kemal-sunal-verdi-191144. html

  0|0
  0|0
 • Çok güzel teşekkür ederiz.

  1|0
  0|0
 • Kemal Sunalin en iyi yaptığı şey bizi güldürmesiydi oğluda öyle ayrıca ustayı unutmadığın teşekkür eder ve tebrik ederim seni

  1|0
  0|0
 • İşte bence böyle olur. Emeğine sağlık. Süper yazı

  1|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  57

Kızlar Ne Diyor 50

 • Canım öncelikle bu konuya değinmen çok güzel :)
  Ve gerçekten çok iyi anlatmışsın
  Emeğine sağlık.
  Kemal Sunal'ın yeri çok büyük.
  Allah rahmet eylesin
  Teşekkür ediyorum bu güzel paylaşımı bizlere sunduğun için 😚

  2|0
  0|0
  • Prensesim bu hoş yorumunla Bence'me kendinle beraber güzellik getirdin çok teşekkür ederim... :)

   Gülüşlerimizin sebebi, çocuk kalbimizin aynasıdır Üstat... :)
   Amin bir tanem ruhu bir kez şad olsun Kemal Sunal'ın... <3

   Değer kattın, sevincimi katladın ayrıca rica ederim efsun bakışlım... :) <3

 • Anlatım süper. Emeğine sağlık.

  2|0
  0|0
 • Sıkılmadan okuduğum en güzel Bence..
  Emeğine sağlık canım gözlerim de dolmadı değil okurken, böyle bir Adam dünyaya bir daha gelir mi bilmiyorum..

  2|0
  0|0
  • Ne mutlu bana o halde!!! :)
   Güzel görüşün çok mutlu etti canım benim desteğin, ilgin için çok teşekkür ederim...
   Kemal Sunal gerçek bir efsanedir yerine Kemal (cikler) gelebilir ama bu isim gibi yetenekli, gerçek bir sanatçının geleceğini hiç mi hiç sanmıyorum zira herkesten bir tane vardır 2.'si olabilme ihtimali bile yoktur...
   Tekrar teşekkür ederim güzelim... :)

  • Rica ederim canım. Devam etmelisin yazmaya, bende okumaktan büyük keyif alırım. 😊❤

 • Severim ben ya..

  2|0
  0|0
 • Allah rahmet eylesin böyle iyi sanatçilar dünyada sadece tektir

  1|0
  0|0
 • Emek büyük, olsa da defalarca bıkmadan izleyeceğim filmlerin sahibi

  2|0
  0|0
 • Teşekkürler paylaşım için Mekanı cennet olsun Kemal Sunal

  2|0
  0|0
 • Allah rahmet eylesin diyim ilk önce.

  İkinci olarak, rahmetlinin rol aldığı filmler ve karakterler çoğunlukla köylüyü aptal, canım ve dünyadan bir haber konumunda göstermiştir. Aşırı seviyesiz ve laçkalaşmış diyaloglar bulunur.
  Filimin seviyesiz olması için illa küfür bulunması gerekmiyor.

  Kaliteli, aile ile seyredebilecek filmleri Parmak ile sayabilecek kadardır.
  Misal olarak -garip - filmini verebilirim mesela.

  Annem biz küçükken rahmetlinin filmlerini izlememizi istemezdi. Terbiyemiz bozulur diye.
  Ve seviyeye dikkat eden çevremizde aynen öyle izlenilmezdi.

  Recep ivedik gibi seviyesiz filmlerin, komedyenlerin vs zeminini birazda rahmetli, Şener Şen vs oluşturdu sanki.

  Keşke daha sağlam ve seviyesi orantılı filmler de yoğunluğu olsaydı.

  0|0
  1|0
 • Ellerine sağlık

  1|0
  0|0
 • Büyük adam kemal sunal

  1|0
  0|0
 • Yazım tarzın sıkıcı olmamış hepsini okudum

  1|0
  0|0
 • Bu kadar uzun yazmayın ya sıkıcı oluyo

  0|0
  1|0
 • Emeğine sağlık☺

  1|0
  0|0
 • Güzel paylaşım, emeğine sağlık.

  1|0
  0|0
 • senin ellerine sağlık, kemal sunalsa zaten yorumsuz.. Allah rahmet eylesin

  1|0
  0|0
 • gözlerim dolu dolu okudum, yüz yapısı falan babama benzediği için ayrı bir seviyorum kemal sunal'ı.
  özel olarak yaratılmış biri bence, görevini yaptı ve sonsuzluğa uğurlandı. mekanın cennet olsun yüz numaralı adam.

  1|0
  0|0
 • Çok iyi bir bence. Yeşilçam efsanesi mekanın cennet olsun.

  1|0
  0|0
 • Cok guzel yazmissin emegine saglik😊
  Hababam Sınıfı'nın İnek Şaban'ını hic unutabilir miyiz? Kaç kez izledik sayısını bile hatırlamayız.. Yeşilçam'ın usta oyuncularından Kemal Sunal'ın rol aldıgı filmlerin hala televizyon ekranlarında gosterilmesi ve kac kez izlenmiş olunursa olunsun insanları yine güldürebilmesi Kemal Sunal'ın ne kadar büyük bir oyuncu olduğunun da baska bir kanıtıdır..

  1|0
  0|0
 • Kemal sunal, Sener sen ve Ali sen yeri dolmaz bu ucunun hic bir zaman.. Allah rahmet eylesin

  1|0
  0|0
 • emeğine sağlık

  1|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  30
Yükleniyor...