Gecenize Eşlik Edebilecek 10 Nefis Şarkı

Merhaba,

Bir önce ki müzik temalı bencemden sonra, 'Niye gececiler için minik bir liste hazırlayıp bırakmıyorum ki?' dedim.. Kolları sıvadım böylece yazmaya başladım. Size gece dinleyebileceğiniz, en azından gece dinlenmesi gerektiğini düşündüğüm şarkılardan oluşan ufak bir liste bırakıyorum.

Her şarkı her saatte dinlenmez, hepsinin ağırlığı yarattığı etki bambaşkadır. Gündüz hareketli rock metal dinlerken akşam daha ruhu taçlandıran şeyler arayabilir insan.. Umarım seçtiğim on şarkının arasından hoşunuza gidebilecek en azından 1-2 parça bulabilirsiniz. Fazla da lafı sözü uzatmadan sizi şarkılarla baş başa bırakayım.

Gecenize Eşlik Edebilecek 10 Nefis Şarkı

Blackfield / Miss You

Steven Wilson sevenler için gelsin madem ilk parça. Özleyenler için gelsin, sevenler için gelsin.. İçinde çığlıklarını biriktirenler için gelsin, bekleyenler için gelsin, anlaşılmak isteyenler ve gönül suskunluğuna girenler için gelsin.

Tekrar aşıksın dediler
Ve gözlerim yanmaya başladı

Porcupine Tree / Lazarus

Özel bir grup, her bir albümü birbirinden tatlı, besteler çok kaliteli.. Siz hepsini sırayla dinleyebilirsiniz tabii, ben Lazarus'u paylaşmak istedim.

Vadinin altına doğru beni takip et, biliyorsun
Ayışığı senin ruhundan akıyor

Portishead / Roads

Portishead.. o olmadan liste hep çok eksik kalırdı. Trip-hop türünde müzik yapan grup gecelerin en büyük dostu, diğer şarkıları da öyle.. tüm albümleri sırayla sigaranızı sarabilir.

Kimse göremiyor mu
Savaşılacak bir savaşımız var
Yolumuzu asla bulamadık

Empyrium / Many Moons Ago

94 yılında bir araya gelen senfonik doom metal grubuna doğru çeviriyoruz güzergahımızı. Empyrium grubunun diğer parçaları da geceliktir aslında, Dying Brokenhearted ve diğerlerini de ziyaret edelim mi sonra?

Tek dinleyin, kapatın gözlerinizi..

Yaşamak üzere lanetlenmiş
Bir genç kızın hayaletiyle ilgiliydi
Ve bu aylar önceydi

Blonde Redhead / Elephant Woman

Hard Candy filmi sayesinde keşfettiğim elmas. Blonde Redhead çok farklı bir grup kendi halinde ve sıradışı. Vokallerinin sesi hep biraz rahatsız edici, hep biraz gizemli hep biraz - bir başka.

Yumuşakça yumuşakça yerde beni terket
Başımın çok çok fazla yaralarını temizleme

King Crimson / Epitaph

Bunu dinlemeden geçebilirsiniz bence, hatta dinlemeyin.. çok kıskanıyorum. İçimden bir parça almışlar bunu kendi müzikleriyle karıştırmışlar ortaya bana ait bir şarkı çıkmışcasına.. Tarifi yok, çok çok güzelsin, çok fazlasın özelsin.

Görüyorum, insanlığın kaderi
Aptalların elinde

Bruce Springsteen / Sad Eyes

Başarılı bir müzisyen, anlamlı bir ses, güzel bir şarkı.. Farklı yorumları bulunsa da kendi sesiyle söylemiş olduğu versiyonu bu şarkının şüphesiz en iyisi. Dinlendirici, çok huzurlu.

Orda durduğumdan çok eminmişsin gibi
Üzgün gözler yalan söylemez

Frazey Ford / One More Cup Of Coffee

Çok sevilen bir Bob Dylan şarkısı aslında, Kanadalı şarkıcı Frazey Ford tekrar yorumlamış. Baya da güzel söylediğini düşünüyorum, hoş bir sese sahip.

Son yolculukları hep biraz daha ertelemeye çalışanlardan mısınız?

Yol için bir fincan kahve daha
Bir fincan kahve daha, ben gitmeden

Opeth / Benighted

İsveçli grup, Opeth.. tek şarkı değil aslında hakkında başlı başına bir bence yazılabilir. Huzur verici, bazen ürpertici.. rafımın bir kenarında duruyor. Face Of Melinda ve nicesi daha gecenize ışık tutabilir.

Bu geceye gel
Sadece senin evin
Hiçbir zaman geç değildir

God is an Astronaut / Coda

Bazen söz istemiyorum dinlediğim şarkıda, sadece melodiyi takip etmek istiyorum. Sözle yorum katılmamış olsun, yorumu bana kalsın diyorum. Coda, tamamen yorumunuza bırakılmış leziz sevimli küçük bir şey.

Kapatın gözlerinizi, hayal kurun..

Bu bence şarkılarımı seven herkese gelsin, ama özellikle size gelsin;

@BalBadem Bu şarkılardan biriyle ilgili hislerimi çok iyi biliyorsun, koştum sana geldim..

@başbelası1kadın Gördün mü kadın? 'son'larımızı sıraladım arka arkaya, ağlama sakın..

@KemalSönmez Fotoğrafçı gözüyle bak bakalım fotoğraflara, olmuş mu?

@Eznora Ne desem, ne desem.. biz konuşmayalım, sen yine anlarsın beni.

Geceniz şarap tadında geçsin!

-Bluelady


18|11
31|35

Senin görüşün nedir?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 35

Kızlar Ne Diyor 31

Yükleniyor...