Kapat

İzlenilmesi Gereken Türk Filmleri

Bu gün sizlere izlenilmesi gereken Türk Filmlerini paylaşacağım:

1) Canım Kardeşim

Efsane filmlerden birisidir. Tarık Akan, Halit Akçatepe, Adile Naşit, Kemal Sunal gibi usta isimler oynuyor. Cahit Oben'in müzikleri filme eşşiz bir tat katıyor. Küçük Kahraman, ağabeyi ve ağabeyinin arkadaşı Halit'in yaşantısını anlatıyor. Kahraman bir hastalığa yakalanıyor ve ağabeyi son günlerinde kardeşini mutlu etmek için çabalıyor. Hikayemiz böyle başlıyor.

2) Ah Nerede

Füsun Önal'ın filmle aynı isimli parçası filme damgasını vurmaktadır. Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu başrol oyuncuları arasındadır. Aynı anda dört kadınla beraber olan karakterin, birlikte olduğu kadınlar tarafından alınan intimamı konu alır.

3) Bizim Aile

Her ikisi de dul olan üç çocuk annesi Melek hanım ile dört çocuk babası olan Yaşar Usta evlenirler, bir yandan geçimle bir yandan da çocuklarıyla uğraşmaktadırlar. Yaşar Usta'nın efsane repliği:İzlenilmesi Gereken Türk Filmleri


4) Çiçek Abbas

Şakir çapkın, bencil ve yalancının tekidir. Abbas ise tam tersine saf biridir. Tek hayali minibüsçü olmak ve aşık olduğu kızla evlenmektir. Abbas hurda bir minibüsü tefeciden borçlanarak alır ve çalışarak borcunu ödemeye başlar. Hikaye böyle başlar, atışmalar halen bir çok kişinin ezberindedir.

5) Kaybedenler Kulubü

Filmde, Kaybedenler Kulübü adındaki radyo programı ve o radyo programını sunan DJ'ler Kaan ile Mete'nin hayatları anlatılmaktadır. Sadece izleyin, çok güzel bir filmdir. Kaybedenler Kulubüne hoş geldiniz.

6. Gemide

Bir kum kosterinin personeli ve kaptanının başından geçen öykü çerçevesinde Türkiye`nin çarpık yapısına eleştiri getiren film.

Bir geminin dört kişilik mürettabatında yer alan Boksör, geminin demir attığı sırada Laleli'ye iner.Geri döndüğünde parasını çaldırdığını söyler. Esrarlı ve alkollü kafasıyla Kaptan ve tüm mürettebat toplanıp Laleli'ye iner ve Boksör'ün parasını çaldırdığını iddia ettiği bir grup insana saldırır, içlerinden Romen bir kadını kaçırırlar. Gemiye döndüklerinde esrarlı kafadan dolayı pek bir şey hatırlanmaz ancak Kaptan, kadının geri yollanmasını söyler. Ancak Boksör ve Ali, kadının ırzına geçer. Bu olaylar sonunda dört adam çıkılmaz bir girdaba girer. Artık her şey bu insanlıktan nasibini almamış kişilerin vicdanlarına kalmıştır.


1|2
19|26

Senin görüşün nedir?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 19

Erkekler Ne Diyor 26

Yükleniyor...