Sinemanın Efsane Maskeleri Ardında Kimler Var Dersiniz?

Sinemanın Efsane Maskeleri Ardında Kimler Var Dersiniz?

V: V for Vendetta filminin efsane maskeli karakteri. İngilteredeki despot rejimi çökertmeye çalışan V adlı gizemli maskeli direnişçi, kısa sürede gerçek hayatta da anti-demokratik ve anti-kapitalist direnişçilerin simgesi oldu. Filmdeki V karakterini Hugo Weaving canlandırır. Kendisi aynı zamanda "The Matrix" filminde "Ajan Smith" ve "The Lord of the Rings/Yüzüklerin Efendisi" filminde "Elrond" karakterlerini icra etmiştir.

BATMAN: Milyarder iş adamı ve mucit Bruce Wayne'in Batman'e dönüşüp Gotham şehrini kötülüklerden arındırma maceralarını anlarır. Batman yarasa imgesinden yola çıkarak dizayn edilmiştir. Şahsen en sevdiğim Batman canlandırması Christopher Nolan ın serisidir. O seride de Batman karakteri Christian Baledir.

MASKE: Jim Carey'nin canlandırdığı, yeşil karakterlerin en ünlüsü, "The Mask/Maske" filmindeki Stanley Ipkiss'ti. Şanssız ve ötelenen bir kaybeden olan Stanley, büyülü yeşil maske yüzüne yapıştığında çekilmez bir süper-manyağa dönüşüyordu.

HAYALET SURAT : "Scream/Çığlık" serisinde gençlerin canına okuyan seri katilin taktığı maske kısa sürede kütleşti. Serinin her filminde katil değiştiği için maskenin altındaki yüzler de farklı idi.


0|0
13|25

Senin görüşün nedir?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 25

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 13

Yükleniyor...