Şu profillerdeki yeni furya mı sarı üzerine siyah el nedir bunun anlamı çoğu kişide var?

rastladığım birkaç üyenin avatarı göstermek için arkadaşların profillerin linklerini atıyorum art niyen aranmasın.bu avatarların anlamları nedir? link link

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Kızlar Ne Diyor 8

• Haydaa abicim 50.baskı bu soru yaa

• A a ben:) haber izleyeydin iyiydi:)

• müslümanlara yapılan zulmu desteklemiyor, tepkimizi koyuyoruz demek siyasetle alakası yok!

• nedir bu ya anlat bilelim valla merak ettim sende gördüm bak koydum linkini:D

• "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Mısır'a darbe karşıtı gösterilerin sembolü olan, dört parmakla "rabia" işareti yaptı. "Rabia" işareti, Mursi yandaşlarının toplandığı Rabiatul Adeviye Meydanı'ndan geliyor. Rabia, Arapça'da 4'üncü anlamını taşıyor."

• islamcılık akp cilik yani bu işaret bir bakıma öyle mi?

• Koyun diyorsunuzya? Ha işte onun damgası.Benim için bir anlam taşımıyor.

• RABİA SEMBOLÜNÜN ANLAMINI

Sembolün anlamını öğrenmeden, profil resmi yapan cahiller, okuyunuz ve yaptığınız 4 işaretinin nereden geldiğini öğreniniz. Gerçi bunlar okumaya uzaktırlar ama olsun.

Bir elinde ateş diğerinde su: Rabia el-Adeviye

Bir elinde meşale diğer elinde bir kova su ile Basra sokaklarında gezinmekteydi.

"Biz zaten seni deli biliriz de, bu yeni deliliğin sebebi nedir?" diye sordular. İşte onun günümüze kadar ulaşan feryadı:

"Bize söylendi ki, eğer dinimizin kurallarını takip edersek, cennete gidip sonsuza kadar keyif içinde yaşayacağız. Eğer kurallara karşı çıkarsak, cehennemin kızgın ateşleri içinde yanacağız. O nedenle, herkes sadece kurallara uyup yeryüzündeki zamanını doldurmak peşinde.

İyi insan olmanın sebebi cennet için verilen söz oldu.

Kötülükten korunmanın sebebi de cehennemden korku.

İşte onun için cenneti ve cehennemi arıyorum.

Bir bulursam, elimdeki bu meşalenin ateşiyle cenneti yakıp yok edeceğim. Bu su ile de cehennemin ateşini söndüreceğim.

Böylece, hepimiz, cennet rüşvetinden veya cehennem korkusundan değil, iyiliğin güzelliğinden dolayı iyi insan olacağız."

700'lü yılların ortalarıydı. Yani İslam’ın ilk yüz yılı. Rabia, erkek egemen Arap toplumu içinde korkmadan konuşan bir kadın yıldız oldu.

Yoksul bir ailenin dördüncü kızı idi. Adını "Dördüncü" anlamına gelen "Rabia" koydular. Adı bile yoktu yani. O, ailenin dördüncü kızı idi sadece.

Anne baba öldükten sonra kızlar köle pazarında cariye olarak satıldılar.

Sahipleri onu haremlerine kapattılar. Köleci rejim, köleleri, cariyeleri insan yerine koymuyordu. Köle sahibi, cariyelerini yatağa atmak için nikâh yapmak zorunda değildi. İslamiyet de bu köleci kuralları onaylıyordu. Hassas ruhu her satıldığında, yeni sahibinin hoyratlıkları, tecavüzleri karşısında bir kere daha inciniyordu. Her türlü çileyi çekti. Çektiği acılar, ona toplumu, köleci dinci sistemi sorgulama yolunu açtı.

Şimdi kendisine bunca kötülükleri yapanların günümüzdeki temsilcileri, Müslüman Kardeşler, Kahire'de onun adını taşıyan meydanda gösteriler yapıyorlar.

Rabia, ruhlar âleminden onlara sesleniyor: "Ey kara yobazlar, defolun benim meydanımdan"

• en ıyı cevap olmak ıstıyorum o kadar yazdım :)

• Neden R4bia dendi ?

-Mısır'da Rabia-tül adevviye meydanında şehitleri verdik. En büyük direniş orada oldu. Bu sebeple Rabia dedik .. Ve R4bia diye yazılmasının amacına gelince Rabia Camiinde yanan Kur'an-dan geriye kalan bir parça

4. Ayet : Hüvellezı enzeles sekınete fı kulubil mü'minıne li yezdadu imanem mea ımanihim ve lillahi cünudüs semavati vel ard ve kanellahü alımen hakimâ

Anlamı : İmanlarına iman katsınlar diye müminlerin kalplerine güven indiren O'dur. Göklerin ve yerin orduları ALLAH 'ındır. ALLAH bilendir, herşeyi hikmetle yapandır.

5. Ayet : Li yüdhılel mü'minıne vel mü'minati cennatin tecrı min tahtihel enharu halidıne fıha ve yükeffira anhüm seyyiatihim ve kane zalike ındellahi fevzen azıyma

Anlamı : Mümin erkeklerle mümin kadınları, içinde ebedi kalacakları, altlarından ırmaklar akan cennetlere koyması, onların günahlarını örtmesi içindir. İşte bu, ALLAH katında büyük bir kurtuluştu

• isyeaann..:D yeter artık gidin iki haber izleyin..:D

• raiba işareti. sözde mısırda olanları kınayanlar koyuyor. islamcılar dindarlar yani. hatta kısaca mürsiciler. rabia 4 demektir. 4 karı al otur demektir bence.

• islamcılar koyuyor.

• nasıl yani anlamadım.4 kadın alınca noluyomuş?bunu koyanlar islamcıları protesto edenler mi yoksa islamcılar mı bunları koyuyor anlamadım?

Erkekler Ne Diyor 2

• Sembolün aslı Rabia olandır. Diğerleri taklittir. Malum taklit etmeden yaşayamayan bir toplumuz. Rabia ise mısırda ki en büyük direniş rabiatül adeviyye meydanında yapıldı. Bizimkiler gezi parkında yaptılar adı gezi direnişi oldu onlar rabia meydanında yaptılar adı rabia oldu.

• gündemin bişekilde değişmesi lazım.o yüzden bu aralar revaçta

Yükleniyor...