• Sor
  • Bence

Biz neden yaratıldık?

Merhaba sizinle bir beyin fırtınası yapmak isterim. Biz neden yaratıldık ve ne amaçla ve ne sebeple yaratıldık?

Güncellemeler:
Sizler için küçük bir araştırma bu soruda yalnız değiliz. bunu bilmeniz gerekir, Bilmemek ayıp değil, Öğrenmemek ayıptır.

link

link

link

link
Merhaba
Öncelikle Katherinee hanım'a cevap niteliğinde ve herkese Sevgilerimle.
Kur'an kendini anlatıyor.

link

link

link

link

link

link

En İyi Görüş

Kızlar Ne Diyor 9

• İbadet için

• toprakdan yaratildikk dünyada sinava tabi tutluyoruzz

• insanda bi bitki bigi acar solar kendimizi cok üstünmüs görüyoruzbi sikimlik can var ne var.

• İbadet için, imtihan için.

• ''Ben cinleri ve insanları ancak bana ibadet etsinler diye yarattım''Eğer biz dilemiş olsaydık her nefse hidâyetini verirdik. Fakat benden: “Bütün insanlar ve cinlerden cehennemi elbette dolduracağım.” sözü hak olmuşturAndolsun ki, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık. Onların kalbleri vardır, fakat onunla gerçeği anlamazlar. Gözleri vardır, fakat onlarla görmezler. Kulakları vardır, fakat onlarla işitmezler. İşte bunlar hayvanlar gibidirler. Hatta daha da aşağıdırlar. Bunlar da gafillerin ta kendileridir.araf-179 Allah bir çok ayette insanları denemek için yarattığını söylüyor: O, hanginizin daha güzel iş yapacağınızı denemek için ölümü ve hayatı yarattı. O, üstündür, bağışlayandır.mülk-2Biz yeryüzündeki şeyleri kendisine süs olsun diye yarattık ki, insanların hangisinin daha güzel amel edeceğini deneyelim.Kehf-7Şüphesiz biz insanı, karmaşık olan bir damla sudan yarattık. Onu deniyoruz. Bundan dolayı onu işiten ve gören yaptık.insan-2 Çaresiz biz sizi biraz korku, biraz açlık, biraz da mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme ile imtihan edeceğiz. Müjdele o sabredenleri! Onlar başlarına bir musibet geldiği zaman: “Biz Allah’a aidiz ve sonunda O’na döneceğiz.” derler. İşte onlar var ya, Rablerinden, mağfiretler ve rahmet onlaradır. İşte hidayete erenler de onlardır. Bakara-155/157

• Herşeyi açıklamıyor mu?

• evet,ve senin verdiğin link'tede hayrettin karaman var daha açıklayıcı olmuş daha derin yani böyle sorularda olması lazım soru demekten ziyade paylaşım demek istedim teşekkürler..

• Rica ederim.

• Yaratılmadık. Herkesin annesi ve babası sevişti, siz olduk işte. Evet sperm yumurtayı dölledi lan. :(.

• Hay şu olmayan edit sistemine halleneyim. *biz.

• Öncekileri Göster
    • Allahsız Katherinee.

• Deizm yorumlanmaya açıktır. Deistler evrimi mantıksız bulmaz.

• senin gibi yaratıldığıma inansaydım şöle düşünürdüm:eğer bir yaratıcı varsa bile eminim beni "niye yaratıldık ?"sorusu üzerinden beyin fırtınası yapayım diye yaratmadı.

• biraz daha açıklayıcı olur musun.

O zaman seni neden yarattı.

• Öncekileri Göster
    • sanane .ben sana niye inanıyorsun diye sordum mu.hatta olaya senin gözünden baktım dedim ki eğer inansaydım böyle düşünmezdim şöyle düşünürdüm.anladın mı?

• neden böyle söylüyorsun. Zaten ben neden inandığımı, açıklıyorum.

• Topraktan yaratıldık toprağa döneceğiz.

• dünyaya s*cmak için yaratıldık

• Dünya'ya s*çmıyorsun güzelim, evdeki wc'ye s*çıyorsun.

Sıkıştığın zamanda altına yapıyor insan.

• dunyayı kırletmek ıcın yakısıklım yanls anlama

Erkekler Ne Diyor 12

• adem ve havva...en büyükte suç havva:D

• niçin yaratıldık bilmiyorum ama şöyle yorumlayabilirim. Allah kendisine ibadet etmemiz için yaratmıştır. Dünyaya neden gönderildik sorusuna cevabım, Allah biz kullarını ödüllendirmek istiyor ve sınava tabii tutuyor.

• Aç oku kitabı cevabı orda

• Hngi kitabı

• Yatmadan önce yüz fırça darbesi değil heralde. Kuranı aç oku

• beyin fırtınasına gerek yok ya kuranda yazıyor neden kafanı yoruyonki aç oku yada googleden aratçıkar

• insan yaratılanların en şereflisidir ama bazende en şerefsizi

• Bunun cevabı belli zaten.Okumaya, anlamaya çalışmayanların ve akıllarının yetiği kadarını anlayıp sorulara bilimsel cevap verenlerle tartışmaya girmeye gerek yok.Yoktan var olmuş işte, bunun bilimsel açıklamasını yapmaya beyin yetmez.Allah dediğimiz varlığın gücünün sonsuz olduğunu bilipte bunun bilimsel açıklamasını yapmak ne denli yanlış olduğu belli.Bomboş bir yer düşünün ve bunun içindeki varlık yada nesnelerin nasıl bomboş olduğunu izah etmek zor olur. Ben bunları yazarken bile Allahın varlığını arayıp kabullenmeye çalışıyorum.Müslümanım güya ama aslında çoğu insan böyle.Müslüman olupta müslümanlık dışı şeyler yapan yada Allah'ı aramadan Allah'ın var olduğunu kabullenen insanların dürüst ve gerçekçi olmadığı belli. Kısacası insanlar bir boşluğun içinde ve herkes inanmak istediğine inanıyor.Allah'a inanmayanlar belli bir yere kadar cevap verip daha da ileriye gidemiyor.Çünkü beynin gücü bir yere kadar gelir.Ya delirirsin yada Allah'ın yok olduğunu kabul edip kafa yormaktan kurtulursun.Yada Allah'ın var olduğunu beyninle bulup kalbinle inanırsın.

• dünya boş.. herşey yalan. peki neden ölmüyorum.. çünkü ölüm de boş.. bunu kim demişti hatırlamıyorum ama galiba şu an bu düşünceye acayip katılıyorum.

• cennete her düşüncen anında gercekleşir bunun egitimini burda almak için yaratıldık olumlu düşünmeyi ,her idabetin ardında bir olumlama vardır her yasaktada bir olumsuzluk bunu bilmek gerekli yaşa ve gör diye

• çok farklı fakat doğru bir düşünce yapısı +1

• bunun hakkında kitap yazmayı düşünüyorum nefs kaldı bir tam çözümleyemedigim
      nefs soyutmu somut mu sorusunu çözsem kitabı yazacam

• Bir penguen neden yaratıldıysa o yüzden yaratıldık.

• dünya denilen yaşanabilir gezegeni doldurmak için,

• abi başka konudan beyin fırtınasıyapsan daha hoş olurdu diye düşünüyorum

• neden zor bir soru oldu galiba .:)

• Öncekileri Göster
    • eyvallah abi...inşaallah bunun temennesi ile ve bilincinde yaşarız

• İnşallah

Yükleniyor...