• Sor
  • Bence

Eşcinsellerin evlenmesi hakkındaki görüşleriniz neler?

fransa'nın yeni sosyalist başkanı seçim öncesi vaat ettiği gibi eşcinsellerin evlenmesini yasal bir hak olarak tanıyacak gibi. ben de fransa'daki bu tartışmayı ks'ye taşıyıp sizlerin görüşlerinizi duymak isterim.

Anket Sorusu

• A seç Homoseksüellere de heteroseksüellere verilen bütün haklar, hiç bir ayrım gözetilmeksizin ve şartsız olarak tanınmalıdır.
  • B seç Eşcinseller evlenebilir ama evlat edinmesine karşıyım.
  • C seç Eşcinsellerin evlenmesine karşıyım ama böyle bir yasa ülkemizde çıkarsa beni pek endişelendirmez.
  • D seç Evlenme hakkının tanınması yerine 'anlaşmalı beraberlik' gibi ayrı bir düzenleme yapılmalıdır.
  • E seç Eşcinsellerin evlenmesine kesinlikle karşıyım, evlilik kadın ve erkek arasında olur.
Güncellemeler:
etkilememek için kendi fikrimi söylememiştim ama katılan 25 kişiden 14 'ünün a seçeneğini seçmiş olması, e seçeneğinin 5'te kalmış olması çok umut verici bence.

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

Kızlar Ne Diyor 24

• herkes istediği gibi yaşayabilmeli, o nedenle evlilik hakları olmalı. ama evlat edinme durumu farklı bir olay. B dedim

• d ve e sıklarını diyorum çok garip yaaa

• Eşcinsellerin evlenmesine kesinlikle karşıyım, evlilik kadın ve erkek arasında olur. Allah korusun ya bunlar kıyamet alameti

• tiksiniyorum

• A dedim. Ayrıca homofobik insanlara kafam girsin.

• insan hakları tercihlere göre değişmez herkes için geçerlidir

• Eşcinseller evlenebilir ama evlat edinmesine karşıyım.

• Tamamen özgürlükten yanayım. Olmalıdır. Eşcinsel diye diğer insanlardan ayrılmamalı.

• A: Homoseksüellere de heteroseksüellere verilen bütün haklar, hiç bir ayrım gözetilmeksizin ve şartsız olarak tanınmalıdır.

• Eşcinselleri yargılamaya hakkımız yok. Kısıtlamaya da... Özgürce yaşasınlar. Herkes kendi hesabını zamanı gelince kendisi verecek zaten...

• Herkesin bir iradesi var! Öyleyse herkes kendi kararlarını alabilir ve hayatını yaşamakta da özgürdür ~

• İstedikleri gibi evlenebilmeliler bence. Sonucta eşcinsellik bir seçim değil. İnsanları ellerinde olmayan bir özellikleri yüzünden, diğer insanların sahip olduğu haklardan mahrum bırakan bir ülke adil olduğunu iddia edemez. Engelli insanların evlenmesinin yasak olması gibi bir şey bu.

• kesinlikle çok ama çok saçma ve de günah.en azından biz müslümanlara göre öyle.toplum zaten çığrından çıkmış bide izin versinler oh yani.benim midem bulanır sokakta görsem.

• A. ama ortam baskısı olduğu sürece B.

• Evliklik olayı oldukça karışık, İnsanlara karşı değilim ancak sevgi ve evliliklerini düşündükçe tuhaf oluyorum.

• A şıkkı dedim

• İnsan haklarına azıcık saygısı olan A der.

• cinsiyetci cinsiyetci tum kanunlara karsiyim. dolayisiyla evlensinler. evlat ta edinsinler. elele de dolassinlar.

• A dedim

• Eşcinsellerin evlat edinmesine karşıyım..anlaşmalı beraberlik en makul olanı.Dünya nereye gidiyor ya?..tiksiniyorum artık.

• çekınmedı lafını gecırdı

• thjlfdhglıfdjg üff..bozma şu ciddi ortamı be çocum =/.

• eheheehehhe ngaaaa

• A da B de mantıklı bence..

• Eşcinseller evlenebilir ama evlat edinmesine karşıyım

• bende eşcinselim sizden bir farkım yok sizin gibi bu siteye giriyorum sorulara yanıt veriyorum sizin yaptığınız herşeyi yapıyorum ve siz benim hemcinsime aşık olup evlenmeme "iğrenç" mi diyorsunuz eğer iki sizin deyiminizle "normal" insan evlenebiliyorsa bende evlenebilirim çocuğum olabilir ve çocuğuma kim olursa olsun birini sevmekten utanmamayı öğretebilirim insanlara insan olarak bakmayı başkalaştırmamayı öğretebilirim... bizden iğrenenlerden ben iğreniyorum bizi "kıyamet alameti" olarak görenler üç yaşındaki çocuğa tecavüz edilince sesini çıkarmıyor "normal" buluyor ya asıl bu "kıyamet alameti"

• Biraz gercekci olun yav evlenseler bizim ulkede daslanirlar yakilirlar .. ayrica evlat edindiler diyelim ya da tasiyici anne yontemini kullanip bi sekilde cocuk sahibi oldular. Ilerde o cocugun neler yasayacagini tahmin edebiliyorum.. kimsenin kimseye bunu yapma hakki yok..

Erkekler Ne Diyor 5

Yükleniyor...