Erkekler neden kıskanır?

Erkekler neden sevgilisini kankasından bile kıskanır? Neden kıyafetine karşır? Bu kıskançlık sevdiğinden mi yoksa güvenmediğinden mi olur?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Çok enteresandır, günümüzde artık kıskançlık utanılacak bir durummuş gibi değerlendirilir oldu. Hatta öyleki kıskanan erkek olsun kadın olsun; partneri tarafından "sen kıskançlıkmı yapıyosun yoksa?" diye sorgulanıyor, daha da ötesi ilgili kişide bu duruma "yooo hayır vs.." gibi negatif cevaplar veriyor. Kıskanıyor olmaktan utanır durumunda hareket ediyor. Halbuki sevmek ve kıskanmak, etle tırnak kadar birbirine bağlı şeylerdir. Fakat çoğu zaman kıskanmayı, "kontrol altında tutmak" veya "emir vermek" gibi terimlerle karıştırıyoruz. Partnerinin, ilişki başlangıcından önceki yaşam tarzını (giyim-kuşam-vs...) bilmesine ve onu öyle sevmesine rağmen, ilişkiyle birlikte buna kıskançlık bahanesiyle kısıtlama getirmesi çok doğru bir davranış değildir. Bakın tekrar ediyorum. Doğru olmayan şey, kıskanması değildir. Doğru olmayan şey emir komuta altına alma çabasıdır. SEVEN KISKANIR. KISKANMIYORSA, SEVGİSİNİ KONTROL ETMELİDİR. (bence...)

Erkekler Ne Diyor 17

• Kıskanmak erkeğin kendine duyduğu güvensizliktir diyebilir bazı arkadaşlar, biraz durun bi düşünün konuşmadan önce, kendinizi yüceltmek için başkalarını aşağılamanız gerekmiyor.Kıskanmak partnerinin hayatını kısıtlamak değildir, işi buraya getiren kişi ilişkiyi hem sevgilisine hemde kendine zindan etmiş olur. Ben sevdiğimi kıskanıyorum nedenini bilemem içimden gelen bir duygu bu ama herzaman kendimi frenlemişimdir bu konuda, onun giyimine gezmesine çok karışmamaya çalışırım bazı sınırlar çerçevesinde, onun mutluluğu benide mutlu eder çünkü. Erkekler neden kıyafete karışır derseniz, eğer başka erkeklerin gözlerini üzerine çekecek bir şey giyiyorsa kızımız, olası bir cinayete mani olmak için kısıtlamalara gidiliyor bence :)

• Kıskanç olmadığım icin bilemeyeceğim ama bu acikca güvensizliktir ve büyük ihtimal kisilik bozukluğudur Kiz gitmesin diye hapsetmek, onu öldürmektir Böyle bir sevgiliniz varsa direk ayrılın Yalniz kalıp kökleri kurusunlar:) sevmek kıskanmak değildir
    Kıskanmak sevmek değildir
    Sahiplenmek baska esir etmek baska..
    Güvensizlik ve korku..

• erkekler çoğunluk "kendilerinden bildiklerinden" başkasına güvenmez...
    kendi yapmıştır bir şey başkası içinde aynı kuralar geçerli kabul eder..
    kimse günahsız değil..
    unutma

• Kişi kendinden bilir işi.

• Benim kız arkadaşım, benim tanımadığım bir erkek arkadaşıyla gezip tozuyorsa kıskanırım.. Ama ben o çocuğu tanıyorsam ve onun kız arkadaşım için zararsız bir tip olcağına kanaat getirirsem bir sorun olmaz.. Neden diyeceksin; Bak burada bir ton insan var.. Bir çoğu "Ben şu kızdan hoşlanıyorum ama çok yakın arkadaşım! sizce ona açılmalıyım!" tarzı sorular soruyor..
    Şimdi sen kendini bizim yerimize koy! Sen olsan kıskanmaz mıydın? :)

• :))

• bi videoda amcamın biri "senden elektirik alamadım" diyen teyzeme şöyle diyordu.. "Elektrük müü? parası neyse çekeriz yauuw.. Dert ettiğin şeye bağ hele.." :)) Böyle insanlarda var..:)

• evet öyle oluyo... o yüzden devrelerini yakıcak adamdan elektrk falan almıcağz.. çok tehlikeli..:)

• Öncekileri Göster
  • erkeklerde kaybetme korkusu vardır ve en çok sevdikleri şeylere sahip çıkma gibi garip bi yanları vardır

• Çoğu insan, “kıskanmak sevginin göstergesidir” dese de kıskançlık; kimi zaman yıkıcı, zorlayıcı, aşağılayıcı tutumlara yol açan, hastalık haline dönüştüğünde hayatı çekilmez kılan bir davranış olabiliyor. Aslında insanın doğasında olan kıskançlık duygusu, terk edilme tehlikelerine ve sadakatsizliğe karşı bir savunma aracı olarak gelişiyor insanda.

• sahiplendiği için...

• Erkek kıskanır niye kıskandı.Erkek kıskanmaz niye beni umursamıyoruz.Sizleri çözemedikki ne yapacağımıza karar verelim..!

• kıskanmak tam manasıyla seven ciddi düşünen biri içindir ama genç bir erkek sevgili gibi gördüğü birini kıskanmış süsü vererek hareket eder..kıskanmak asıl sevgiye layıktır ve de öyledir..elbiseye karışma olayına gelince elbisenin açık olması türk erkeğinin genelinin aile yapısına ters olduğu için o seni uyarır ama anlamazsan üzerine gitmez sonuç seviyorsa kıskançlığından sevmiyorsa ne kıskançlık ne güven sadece yapması gerektiği için

• Bence erkeklerin kiskanma sebepleri kizlarinkilerden oek farkli degildir.

• Kıskanclıgın doz aşımı bazen karşısındakini tehdit edercesine olabilir. Bu durumda karşı taraf ona güven vermelidir. Kıyafete karışması cogu zaman dogaldır. Cünkü neden herkes sana baksın ki? Neden dikkatleri cekesin ve o kadar cok kişinin sana bakmasını saglayasın ki? Hele ki sevgilin seni delice seviyor ve seni kankasından bile kıskanıyorsa. Sevgi kıskanclıgı dogurmazsa zaten sahiplenme kavramı çözümsüzleşir

• Seven adam kıskanır derler.

• sevdiğinden

• bu her kişiye göre değişiyor sanırım kimisi bu durumdan hoşnut kalırken kimi bayan bunalıyor cinsinden fakat bir erkek umürsadığı kadını kıskanır tabi genel yapımızda suda varki başka biryle paylaşma gibi luxsumuz yok

• neden kıskanır ki zor bi soru ama nedenleri çoktur herhalde

• Nedeni yok, doğuştan default olarak gelir.. Dozu, her erkekte değişir.. Erkek yani, kıskanır...

• kendi totosuna guvenmediginden o kadar takisir, sonucta bu kiz yillarca onsuz da kendisine sahip cikmis ne giyecegini bilmis, sevgilisi sanki sonradan ogretecek. aslinda kiskanmak kendisine ya da karsisindakine guvenmediginden olabilir, tamam insan kaybetme korkusu yasar sevdigiyle ama bu kiskancligi saklar, karsisindakini baskilayip hayati zindan etmez. bu etegi neden giydin bik bik edenlerin tek sorunu, kizi baskasi kapar dusuncesi ve kendilerini yetersiz gormeleridir. sevgiyle direk alakasi yoktur.

Kızlar Ne Diyor 11

• sevdikleri için:)))

• her ikisinden de

• hem sevdiğinden hem de terkedilme korkusundan.. güzel gözüktüğümüz için birilerinin bizi beğenip onları terkedeceğimizi sanırlar :)

• Erkeklerin kıskanmak istemeyenleri bile etrfndaki erkeklerden esinlenerek ksknr hem bu kzlarn hsuna gdr bence:D

• sana güveniyoda çevreye güvenmiyor :))

• tabiki güvenmediklerı için

• alakası yok o istemsiz bi şey paylaşmak istemiyoruz kimseyle yani hep beni sevsin hep benle olsun istiyoruz kötü mü bu çok seviyoruz

• tabiki de sevdiğinden ama seviyesini de bilmeli kıskanmanın

• tabi ki de sevdiqinden. Kıskanmakla qüvenmemek çok farklı şeyler.

• Çoğu insan, “kıskanmak sevginin göstergesidir” dese de kıskançlık; kimi zaman yıkıcı, zorlayıcı, aşağılayıcı tutumlara yol açan, hastalık haline dönüştüğünde hayatı çekilmez kılan bir davranış olabiliyor. Aslında insanın doğasında olan kıskançlık duygusu, terk edilme tehlikelerine ve sadakatsizliğe karşı bir savunma aracı olarak gelişiyor insanda.

• sahiplenmek istediklerinden bence sen onu dinleyince egoları tatmin oluyor kıskançlığıda kendine güvensizlikten kaynaklı olarak görmekteyim bazen

• ahhhh bu kıskançlık meselesinden muzdarip olan biri olarak ben hala sebebini çözebilmiş değilim çözen varsa banada anlatsın lütfen

• kıskanırım ama yerli yersiz kıskanmam abartmam

• bi bayan olarak sen kıskanç değilmisn ?

Yükleniyor...