Hristiyan olmak istiyorum yardımcı olur musunuz ?

Ben İslamda hiçbir eksiklik görmedim bulmadım dinimede çok baglı biriydim ama ruhum hristiyan olmamı söylüyor. Belki bunu en son bekleyecegınız kişi bendim ama karmakarışığım hayatımdaki temel herseyı degiştirmek istiyorum. Ben bir temele baglı olmak istemiyorum. Hristiyan olmak yada köklü bir şekilde dinimi değiştirmek istiyorum evet biliyorum bu oyuncak değil ama ben böyle hissediyorum ruhum böyle hissediyor elimde değil Tanrı yoktur diyemeyecek kadar inanç sahibiyim ama lütfen içinde bulundugum durumu bana açıklayın neden ruhum bunu istiyor ve ne yapmam lazım fikir verir misiniz ? gizliden soruyorum çünkü açıktan sorsaydım insanlar dalga geçtiğimi düşünürlerdi o derece dini bilgim var bunu cogu bılıyor ama bitti artık hersey buyrun siz ne düşünüyorsunuz ?

Güncellemeler:
Arkadaşlar lütfen yargılamadan önce düşünün ben bilmiyorum hristiyanlıgı hiç bilmiyorum anca duyduklarımla bılıyorum

neden yardımcı olmak yerıne yargılayan ınsanlar var anlamıyorum. Tamam inançsızım demek istemiyorum ama bir bağlılıkta istemiyorum bunun yolu nedir bu bir din midir ?

yahu herkes bir anda hoca kesildi sanki bana laf söyleyenler ibadetlerini dört dörtlük yapıyorlar ya

yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim daha açık bilgilere ihtiyacım var
Belki içinde bulunduğum huzursuzluktu ALLAH'a beni duymuyorsun deme sebebim. Ama o anda karşıma çıkan bir ayette 'ALLAH herşeyi hakkıyla işitendir' diyordu. İrkilmedim aman canım of tesadüftür dedim. İki dininde inanışından haberdar şekilde düşünüyordum. ALLAH yok diyemezdim haşa çünkü varlığı, verdiği nimetleri ve güzelliği gün gibi aşikardı. Başka bir inanışta tatminkarlık bulamadım. Elbette herkesin inanışı kendinedir ama ben şu birkaç günde yeniden ve daha iyi anladım ki Hak Din İslam'dır ..
 

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

 • Bi kiliseye git, yardımcı olacaklardır. Konuşma şeklinden depresif bir dönemden geçtiğin belli ama kararlıysan Allah bile çevirmiyor bizi yolumuzdan,irade vermiş, o yüzden bir başkasına b*k yemek düşer. Kararlıysan bi kiliseye git,ama önce incili bir türkçe okumanı tavsiye ederim. Sana hrstiyanlıkta hitap etmeyebilir.

  • teşekkür ederim hotdog benı anlıyorsun :( şuan sadece yargılanıyorum anlayan cokaz kişi var belkide tamamen kopmak ıstıyorum dinlerden yada ne hitap edicek napcam bilmiyorum sıkıldım artık bu dünyada sadece iyilik yok :(

  • Öncekileri Göster
  • senin bileceğin iş arkadaşım,üzgün olacak bişey değil

  • fikir verdiğin için teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 70

 • Bence Hristiyan olmak istemekle alakalı değil , psikolojiniz sizi değişiklik yapmaya itiyor , büyük bir değişiklik .

 • Bagımsızlık,huzur din değiştirilerek bulunmaz. İslamı yaşayarakta bağımsız ve huzurlu olabilirsin.

 • iyi düşün. insanlar seni dışlayacak, kötü gözle bakacaklar. bi de derler iyi insanız diye, ama saygı duymazlar hiç bişeye.ben de yapmadığım bişi yüzünden etiket yemiştim, ama sonra suçsuz olduğum kanıtlandı, ama etiket çıkmadı üstümden. herkes önyargıyla yaklaştı bana, sonra ben naptım, memleketten çektim gittim, şimdi rahatım. herkes saygı duyuyor bana, yaptığım herşeye. agnostik olmak da suç değil buralarda. (ki bulunduğum ülkenin halkı da aşırı bağlı katolik, ama en azından saygı duyuyorlar, düşüncelerimden dolayı dışlamıyorlar beni)iyi düşün, kararını ver. mutsuz olma.

 • Neden hristiyan olmak istiyorsun ki.Ben müslümanım ama hristiyanlığı da ortalama bi müslümandan çok daha iyi bilirim.istiyorsan mesaj at konuşalım bu konuları.

 • bu dusuncelerını anlayıs sahıbı bır ıslam hocasına sorsana emınım sana cok guzel bır cevap verecektır allah yardımcın olsun

 • mahkemeye başvur

 • protestan mı olacaksın katolik mi yoksa ortodoks mu ?

 • Başta şunu söyliyim.Ruhum istiyor diye bişi yok.Bunu sen istiyosun.Kalbin istiyor.Seni yargıladığım için söylemiyorum.Ama gerçekliğin farkına varman gerek.Niye hristiyanlık.İslam da seni ne tatmin etmedi.Senin ki İslam ı biliyorum inanıyorum,ama hristiyan olucam olmuş.Bence bu kadar ciddi bi konu hakkında inandığından dönmemek için elinden geleni yapmalısın.İslam da Allah birdir.biz buna inanırız.Bizim kitabımız değişmemiştir.Ama hristiyanlıkta üç tanrı inancı var.Bunun doğru olmadığını bile bile nasıl inanacaksın.Adamlar zamanında binlerce farklı incil yazmış.kafalarına göre dinlerini değiştirmişler.sevdiğin onların yaşam tarzıysa,yaptığın mantıksız.Duyguların ne derse desin,aklını dinini değiştirmemek için zorlamalısın.daha çok bağlanmalısın.Zamanla duyguların değişecektir emin ol.

  • güzel açıklama artıladım ;)

 • olmussun bile. bir kiliseye git ve papazdan yardim iste. Sonuc olarak şu andan itibaren zaten Muslumanligi reddediyorsun arkadasim. Hepimizin Allah`i bir. Sen icindeki sevkat ve sadakat ile Allah`ina baglanda istersen Musevi ol. ;) yolun acik olsun.

 • rahibeterasa da arazi olmuş işe bak

 • çok şükür

 • nıye gardaş biz papazmıyız

  • yok o esas papazların tarafına geçmek istiyor :D

 • islamı yeterince tanıdığını söylüyosun peki islamda bulamayıpta hristiyanlıkta bulduğun seni çeken şey ne öğrenebilir miyim

  • ben sanırım tahmin edebiliyorum her yemekte şarap içmeleri :D domuz eti yemeleri :D ulu orta yerde öpüşüp koklaşmaları :D noel dedeleri :D vs bunlar benim aklıma gelenler :D

  • O pis havanın etinde araştırmalar sonucu Çok mikroorganizma bulundu çok Pis olduğunu söylüyorlar ve vucudu zayıflatıyor.
   Şarap içmek ise Tanrı'ya inanan nasıl içiyor anlamış değilim senin derdini şarapla değil Tanrı'na Dua ederek giderirsin. Şarap ise çogu kızın kızlıgını bozmasını şarap uyuşturucuyu ve diğerlerini değiştiriyor kötü yani.
   Noel dedeleri ise . Noel de Dini gün onlar ise Nerden belli olmayan hediye dağıtan bir Süper Kahramana inanıyorlar saçmalık :). Ama yok öyle vb. vb. vb. :D

 • böyle düşünmene sevindim islamiyeti az yaşıyoruz.Diğer dinler gibi keşke yaşıyabilsek engel mi var evet engel var nefsimiz karşımızda şeytan allah herkesin yardımcısı olsun.Seni takdir etmek isterdim:)

 • Elif şafağın Aşk kitabını okumanı tavsiye ederim o ilahi aşkı kesinlikle oku ve kararını öyle ver

 • O kadar kitabı okumuşsun senin bana aklın ermez dediğinide biliyorsundur yüce mevlanın ve buna ilave olarak sizleri kendimden bir parça olarak yarattım dediğinide biliyorsundur o sebeple sana verdiklerine bir bak vucudundaki bütün kas sinir sisteminden gözlerine saçlarına ufak bir yarada kendi kendini tamir eden derine sence kendiliğinden oluşabilecek kadar basit birşeymi olduğunu düşün bukadar mükemmel bir sistem kendiliğinden oluşabilirmi ? koskoca uzayda o devasa gezegenler yerçekimsiz bir oradamda tamam ama durdukları yörüngenin neden hiç dışına çıkmıyorlar ? bunları düşün herşeyden önce sana verilen o mükemmel varlık olan beynini es geçme bu arada sana burada vaaz vermiyorum yapmak istediklerin hususunda serbest bir insansın saygıda duyarım fikirlerine ama şunu söylemedende geçmek istemedim diyelimki biz oruç tuttuk ibadet ettik ALLAH yolunda uğraştık durduk bize verdiği dert sıkıntı herşeye sabrettik şükrettik ve öldüğümüzde ahiret cennet cehennem yok diyelim ne zararımız olur ? Birde şöyle düşünelim bu dünyada yapmadığımız kötülük kalmadı imansızlık ettik cennete cehenneme Allaha inanmadık ve öldük geldik arafa karşımızda bir sorgu meleği ne zararımız olur ? bunlarıda göz ardı etmemek lazım ben inanarak öldüm olduki söylenenler çıkmadı dünyada insanlara iyilik yapmış oldum şerefsizlikten uzak durdum iyi bir insan olarak yaşadım ve toprak oldum varmı bir zararım kaybım . birde tam tersini düşün insanlara yapmadığım kalmadı hertürlü adiliği yaptım öldüm ya bide var ise ne zararım olur anlatmak istediğimi anladınmı iyi günler dilerim...

 • yapcaksanda ailene sormadan bu işe kalkışma derim

 • 3ay

  biraz islam tasavvufunu araştır, mevlanayı, yunus emreyi. tasavvufu öğrendikten sonra senin hristiyan olmaya iten ruhun değil şeytan olduğunu göreceksin. şeytanın çeşitli oyunları vardır en azından onları araştır. kuran mucizeleri artık iyice gün yüzüne çıktı herkes müslüman oluyor dünyada, ahir zamandayız müslüman olmak bu devirde büyük bir nimettir.

 • Müslüman nüfus kağıdında islam yazmasıyla olunmaz zaten. Dinine çok bağlı biriysen "Tanrı" demezsin zaten. Oturup Kur'an-ı Kerim meali oku. ruhuna çareyi onda bulursun ancak. Allah Yardımcın olsun.

 • Sanırım yıllardır saplantı ile inandırılmak istediğin şeylerden rahatsızlık duydun. Çok fazla kapsamlı bir araştırma yaptın senin mantığına uygun olan tarafa geçip kendini rahatlatmak istiyorsun. Yada bu tür bir değişikliğin sana iyi geleceğine inanıyor olabilirsin. Ama bunu biz bilemeyiz. Bence yapmak istediğini yapmadan önce orada mutlu olabilecekmisin onu ölçüp biç. Mesela ziyaretlerde bulun onlar gibi yaşamayı dene. Sadece ainlere git ve ne hissettiğine bak. Sonuç olarak nerede huzurlu hissedeceksen orada kalacaksın.

 • 1ay

  Gerçekten çok mutlu oldum tekrar İslam'ı seçtiğine. Şunu unutma müslüman olmayanlar ebediyen cehennemde kalacaklardır. Hristiyanlara göre de hristiyan olmayanlar ebediyen cehennemde kalacaklardır. Ama sağduyulu, önyargısız bir insan hak dinin İSLAM olduğunu çok rahat anlayacaktır. Bu sebeple İslam'dan sakın şaşmayın şeytanın oyunlarına kanmayın zira onun en büyük hedefi cehennemden çıkamamanızı sağlamaktır.

  İbadeti, emirleri çok ve zor olduğu için İslam'ı beğenmeyip terk edenlerin sonu cehennemdir ! Emirleri yerine getirmeseniz bile İslam dairesi içerisinde olun ki bir kurtuluş yolunuz olsun.

  Bize Kur'an'ı aktaran Peygamber efendimizin okuması yazması yoktu. Sadece şu konuların geçtiği ayetleri okuyanlar bile Hak dinin İSLAM olduğunu görecektir.

  Dağların depremi engellediği
  İki denizin birbirine karışmadığı
  Göğün 7 kat olduğu ve dünyayı koruduğu
  Aydaki ışığın yansıma olduğu
  Dünyanın elipsoid olduğu
  Güneşin de bir yörüngesinin olduğu ve döndüğü

  gibi bilgiler 1400 sene önce daha bilim bu bilgileri keşfetmeden çok çok önce Kur'an ile birlikte bildirilmiştir. Okuması yazması olmayan çobanlık ve tüccarlık yapan bir ZAT (Hz. Muhammed (s. a. s.)) bu bilgilere nereden, nasıl ulaşabilir?

  HAK DİN İSLAMDIR !

 • Ben hıristiyanım. Yardımcı olabilirim sana... özelden yazabilirsin. 3 yıldır hıristiyanım.

  • Sensin yobaz Cehennemliksin yalancı Lanetli.
   Hz. İsa a.s. sizi görse Ağlar. Yazık size . Kitabınız değiştiğini kanıt veriyoruz siz hala kafanıza göre.
   Siz gidin papalarınız size kafasına göre Cennette arsa satsın :D ...
   Dünya düz diyen papa size para karşılıgı Cennetten arsa satmıştı ya off o parayı naptı acaba kimle yedi :D ...
   Papazlar ve Rahibeler klisede ilişkiye giriyorlarmış bütün p*rnografiklerde var off ya Dininize bakn bir Cehennem sıcaktır. Yapma böyle Sen önce kendien bak YOBAZ

 • 15gün

  Sevgili kardeşim ruhunun bunu istediğini söylemişsin ne tuhaftır ki bende senin gibi hristiyan oldum bir anda hristiyanlığa merak salmaya başladım kiliseye gittim ve bana kutsal ruhun içimi aydınlattığını söylediler kutsal ruh hristiyanlık inancında iman edenlere mesihimiz tarafından gönderilen hediyedir. Bir incil oku pazar ayinlerine katıl ama sana şunu söyliyim çok zorlu bir yola çıkmış olursun çünkü davranışlarını değiştirmek zorunda kalıcaksın Rab İsa derki size tokat atana diğer yanağınızı dönün ceketinizi çalandan gömleğinizi esirgemeyin. Rabbin adına öldürmeyin ancak onun adına sevin. Yani içinde nefret olmıcak sinirli bir karakterin olmıcak iman ediceksin mesihi kurtarıcı olarak kabul ediceksin günah işlersen af diliceksin vs... Sana anlatabiliceğim o kadar çok şey varki ancak bunları deneyim ederek öğrenmen daha iyi olur bir kiliseye kesinlikle katıl ve sakın çekinme ben ilk gittiğimde o kadar güzel karşıladılarki beni çay ikram ettiler herkes merhaba nasılsınız ilk defamı geliyorsunuz vb sorular sordu insanların içinde sadece sevgi vardı müslümanlıkta bulamadığım sevgi ama lütfen kimse yanlış anlamasın İslam düşmanı değilim. Çok geveledim biliyorum ama bir şey daha söyliyim kiliseye gidersen eğer ekmek şarap ayinlerine vaftiz olmadan katılma sakın hoş karşılamazlar zaten papaz uyarır imanı olmıyanların katılmamasını rica ediyoruz der. En derin saygılarımla.

 • Gerçeği ve doğruyu öğrenmek istediğiniz doğru şekilde aramaya cevap seçtiğiniz Yahweh yüce İşte >> Matta 7,15, Yuhanna 14,6, Matta 7,7, Yeşaya 53.5, Matta 22.14, Yuhanna 2.27, Galatyalilar 1.8, Yuhanna 8: 58, Yeşaya 9: 6, Yuhanna 10: 30, Yuhanna 10: 33, Yuhanna 10: 33, Yuhanna 10: 36, Matta 3: 17, Yuhanna 20: 28, Yeşaya 7: 14, Yeşaya 9: 6-7, Yeremya 23: 5-6, Yeşaya 9: 5-7 , Mezmurlar 2: 6, Romalılar 10: 9, Filipililer 2: 9-11YouTube'da allahtheleg ve Christian Prince adlı kişiden cevap bulabilirsiniz.

  • allahalegg de olabir youtube 'da

 • hristiyan değilim üzgünüm.

 • sen kendini intihara atıyorsun haberin yok bu misafir-i dünyada bazı zevklerden dolayı kendini yakıyorsun

 • müslümandan hıristiyan olmaz bunu bilmelisin önce. münafık olarak kabul edilirsin. Tanrı yoktur diyemeyecek kadar inanç sahibi lafı pek bir değer taşımıyor :) yani vardır yada yoktur buna inanırsın. müslümanlık en son dindir. (inanışıma göre) hıristiyanlıkta çok çarpıtılmış bir din olduğunuda bilmelisin. bir sürü kitapları, rahibelerin başı kapalı olmalarına rağmen kapanmayı hiçe sayışları, her kralın kendine göre incile birşeyler eklemesi. bunları gözönüne al bence.

 • İyi düşün tart. Şu anki dinini temsil eden bir din adamına ve hristiyanlığı temsil eden bir din adamına danış

 • dinde zorlama yoktur elbette. Ama düşünmeden edemiyor insan, seni hristiyanlığa iten şey ne. Dinini değiştiriyorsun sonuçta. Her canımız sıkıldığında dinimizi değiştirecek olursak bunun bir sonu varmı.

  • hayır her canım sıkıldıgında yapmadım tabıkı ama kısa zaman oldu aklımda bır yandan bırseye baglanmam ıstegı bır yandan hrıstıyanlık aklımda kaldı

 • dinini değiştirmeden önce islam'ı iyice araştır önce !kalbinin sesini dinle ve huzuru nerde buluyorsan oraya yönel eminim doğru yolu bulacaksın ...

 • Selam kardeşim bende hristiyanım sana yardımcı olurum şen buradakş yobazların eleştirilerine aldırma incil derki isanın adından dolayı hakarete ugrarsanız ne mutlu size isa yol gerçek ve yaşamdır hiç kimse o olmadan tanrıya gidemez sneni kafanı karıştırmak için sana incil değişti kuran geldi dyecekler hepsi yalan bunların hepsi tipik masaldır sen bir incili oku inancımız yobazlardan değil kaynaklarından ögren beni ekleren yardımcı olurum sana mesaj atarsın özelden rab seni korusun amen ..

 • Benim gözlemlediğim kadarıyla islamı yaşamak hükümlerini yerine getirmek insanoğlunun zoruna gidiyor farklı zaman dilimlerinde rahatından vazgeçip soğuk demeden kalkıp ibadet etmek aç kalıp oruç tutmak zor geliyo rahat varken kim yapar ki bunları. Hristiyanlık ve ibadetleri daha bi modern gibi gelio insanlara ibadetleri haftada bir aşırı sıkıcı değil güle oynaya olalala bumu ilginizi çeken nedir sizin derdiniz. MESELA SORMAK İSTİYORUM BAŞÖRTÜSÜNE KARŞIMISIN. ?

  • Başörtüsünün islamla ilgisi nedir?

  • Öncekileri Göster
  • "sizin pis nefsinizin cezasını niye kadınlar çekiyormuş ?" demişsin sen erkekleri oranla buranla tahrik edersen eger burda sadece erkeklersuçlu olmaz. düzgün giyinirsen sana sarkan olursa o zaman haklısın...

  • Başörtüsünün İslamla ilgisi nedir mi? Kur'anda zorunlu olduğu yazmakta.

 • bılemessın ruhunun amacını belkı o yoldan gecırıp sonra ıslamıyetten senı gercege dondurecek belkı hayat ole buyukku baska sekılde senı ozgur kılacak ruhunu dınle

 • metal müzik dinleyen ergen arkadaşlarından uzak dur derim başkada bişey demem

 • isnsanın nefis okadar tehjlikeli ouynlar oynarki insana bir bilsen benbn nefsim dinlesydim sunada toprak altınta münkir ve menkir meleklerine hesap veriyor ve allhaın dışladıgı insanlardan biri olacaktım nefsim ne dedi biliyormusn sertaç intahat et nasılsa öleceksin ve nasılsa bir işin yok ve bir amacın o halde bu dünyada daha ne duruyorsun dedi ve biran için kendimi bir otobüsün altına atmaktan zor koydum kendimi birileri beni arkamdan cekti ve sertaç daha senin bu dünyada rızkın var nereye gidiyorsun dedi ve o ana içimde bir pişmanlık ve bir acı hissetirdi bana cünkü bana allah bir can emanet etmişti ve o cana kıyacaktım sendeki durum aynı bendeki gibi sana nefisn oyun oynuyor seni şeytan vesvese verek kendi yoluna cekmek istiyor ve seb hristiyanlıgı secersen sende seytana uyumu ve allha karsı gelmiş biri olarak allhaın şefkat ve merhametinden ve şaeffatinden uzak duracaksın unutma nefs seytanın oyuncagı dır ve nefsle seninle allahj arasına gireir ve seni sıkar öncelikle derim bir namaz abdesti al ve iki rekat namaz kıl ve o fikir geldiginde salavati şerifie ve kelimei şahadet oku her aklına geldiginde besmele cek bu söylediklerim sana cok yardımcı olacaktır ve yatarken 3 nas 1 felak birde ayetel kürsi oku sonrada allhım benim aklımı koru aklımı sana emanet ettim sen beni doğru yola ilet ve hidayete erdir içimdeki bu dürtüden arındır beni nefsimle cihadımal beni yardımcı ol cünkü sana yardımına ihityacım var ve beni bu düşünceden men eyle ve beni hayra erdir de bak inan bir hafta içinde bu düşüncenden kurtulmus olacaksın ama bu düşünce aklına geldinide kelimei tevhidi ve şahadeti unutma

 • inançsızlık ve hristiyanlık kak kokmuş.

 • durup dururken hıristiyan olmalıyım gibi bir talebin neden meydana geldi ki ? ruhum hıristiyan olmamı söylüyor da ne demek ? ruh belli değerlerin doğruluğunu yanlışlığını tartar.Hıristiyanlığı araştır müslümanlığı araştır ölç tart bak bakalım hangisi mantığına vicdanına yüreğine ruhuna hitap edecek..kararı o zaman verirsin bu parti seçmek veya takım tutmak gibi değildir.

 • Hayat senin istediğin dini yaşa. Eğer müslümanlığın ne olduğunu bilseydin eski bozulmuş istismar edilmiş dinlerin yenilenmiş revizyon edilmiş ve gerçek gökten indirilmiş en son din olduğunu bilirdin..zebur, tevrat ve İncil Din adamları tarafından tahrif edilince en son Kuran indirildi..Son kitap başka kitap ve peygamber ve din gelmiyecek..uydurmasyonlar hariç..Onlar her yerde varlar..

 • bunu diyorsan zaten dinden çıkmış olabilirsin tabi bunu ancak Allah bilir..öncelikle ruhun demiyor bunu şeytan fısıldıyor olmasın nefsine zor geldiği için islamın emirleri kolaya kaçıp kendi dinini bile uygulamayan hristiyanlar gibi olmak istiyorsun sanırım..bazı şeyler zor geldiği için..hristiyanlıkta da bazı şeyler yasak ama adamların umrunda değil bence sende sadece bunlardan kaçmak istiyorsun..dinine bağlı biriyim diyorsun belki de öyleydin ama kendini sorgula boşluktasın yaptığın şeyleri zorunlu yapmış olabilirsin hayatında bu da ters tepmiş olabilir..

  • cevap vermeye tenezzül bile etmemişsin anca sağdan soldan duyduklarınla yetin sen bizim 4 4 lük olmamız mesele dğeil bişiyi sormuşsun cevap verdik

 • ruhun bir an önce bedenini terk eylemeli

 • Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 37

 • vela havle vela kuvveden illa billa alil aziym sus kızz otur aşşa 3 ihlas bi fatiha oku

 • Sebep ne?

  • sadece istiyorum

  • Ciddi değilsinki...

 • Allah hidayet eylesin..

 • Allah yardımcın olsun, ne diyim...

 • bence tekrar dusunmelısın cunku ıslam en son ındırılen dın genede tercıh senın hıcbırımızın senın tercıhlerını yargılamaya hakkı yok=))

 • 3ay

  kimsenin ne dediğine bakma. ben hristiyanım ekle beni ne merak ediyorsan sor anlatayım. ( not : eskiden müslümandım )

  • 3ay

   Hayatımı değiştiren, doğru olanı bulmamı sağlayan kız.. Seni seviyorum :)

  • Öncekileri Göster
  • 3ay

   isa mesih diye açtım istek yolladım kabul et :)

  • 3ay

   Tabikide takip ediyorum nerde yorumun var gelirim oraya :) seni çok özledim bitanem ya, mesih seninle olsun. Haleluya :)

 • İslam dinini sana ağır hristiyanlık dinini hafif göstermişler ama yanlış. Hristiyanlıkta da namaz, hac, başörtüsü, güzel ahlak var. Rahibelerin kıyafetlerini biliyosun, hristiyanlık 1950 yılında bilime malup olduğu için toplum kiliseye başkaldırdı ve bu yüzden insanlar din olarak hristiyan görünüp dinin hiçbir şeyini yapmıyorlar. yoksa islamdan daha ağır bir dindir. mesela onlarda evlendikten sonra boşanmak yasak, kıyafetler daha kapalı, zina yasak günah... şimdiki hristiyanım diyenlerin yaşantısı senin dini yanlış algılamanı sağlamış. Kaldı ki hristiyanlığın kutsal kitabı papazlar tarafından yazılmış,bu dinde her şey yorumlanıyor, gerçek fikirler kaybolmuş. Halbu ki islam daha yeni, yazının kullanıldığından çok zaman sonra geldiği için her şey saklanabilir olmuş ve kuran hadisler bozulmadan duruyor. İslami yaşamak zor geliyorsa Allahı ve peygamberi daha az tanımandandır.

 • 3ay

  Ruhunun bunu istemesi durumu. Really?

 • Kaç yasındasın ?

  • 24

  • Ozaman kendı secımın kendı tercıhın ben derım kı dın değiştrmeden önce bunun sana getreceı zorlukları bır oku öğren ... Birde sana tavsıyem namaz kıl bır rekatta olsa kuran oku bıraz bak bakalım huzur bulacakmısın bulursan eğer değiştrme derım.Çünkü o huzuru baska hıcbır yerde bualamazsın.bu önemlı bır karar belkide buda senin Sınavındır.

 • Sizden yardım isteyen birini tersleyecek kadar beyniniz kokuşmuş..İslamin savunucusu değilim ama yinede ıslammi hristiyanlikmi diye sorsan ıslam derim.Arkadaşım; sana bir tavsiyem olacakdini inancını değiştirmek yerine felsefi akımlara bir göz at.Kendine bu şekilde farklı bir bakış açısı çizebilirsin.Ben tanrının sevgisine inananlardanim . Onu sevdiğin sürece dininin pek fark etmediğini düşünüyorum..Eğer istersen kliseleri ziyaret edebilirsin, mum yakabilirsin . Ama köklü değişikliklerden önce araştırmanı tavsiye ederim. Ruhundaki değişim açlığınıda felsefi akımlarla gidermeni tavsiye ederim

 • 3ay

  Belki bana kızacaksın ama bütün dinler yalan... dünyada binlerce din var ve herkes ailesinin mensup olduğu dine inanıyor... Richar Dawkins'in Tanrı Yanılgısı kitabını okumalısın bence.

  • 3ay

   *Richard

 • canım hangi şehirde yaşıyosan orda bir kliseye git.tabi mezhepler var. kimi boşanmaya, kürtaja falan izin vermiyo. istersen onları bi araştır. en uygununu seç kendine. sonra o mezhebin klisesine gittiğinde rahip sana yardımcı olacaktır. seni yargılayanları da takma. içinden islamiyete inanmak geliyosa ona inan, hristiyan olmak geliyosa hristiyan ol, ateist olmak istiyosan ateist ol. hayat senin hayatın, seçim senin seçimin.

  • ya bu ne biçim bi yorum arkadaşım. Ya bu yaşantımız zaten bir sınav nedir o kürtaja izin vermiyor boşanmaya izin vermiyor sen sınavda soruları kendin mi belirliyorsun yaradan kurallar koymuş insanları doğruluktan şaırmadan ölüm gününe kadar gelebiliyorlarmı bunu test etmek için engeller koymuş en basit örneğinden bir ailede bile aile içi kurallar vardır uyamıyorsan çıkarsın. yada en azından kabullenir inkar etmezsin.

  • dejavvuls ikinci cümleye kadar dayanabildim panpa mesajının gerisini okumadım kusura bakma. ok kib byeee

 • Dusuncene ve hislerine saygim var ama sadece duyduklarinla yola cikma herkes kendi dini hakkinda guzel seyler soyler, ilerde pisman olacagin seyler yapma iyi dusun derim..

  • neden uzun yorumlar yazamıyorum ben yahu.

  • Heheh bilmemm :)

 • Bizlerin yargılaması çok normal zoruna gitmesin müslümanız çok şükür ki ve dinimize düşkünüz o yüzdn hic mırın kırın yapma evet belki ibadetlerimizi yerine getirmiyo olabiliriz fakat vicdanımız o kadar rahatkı icimiz kalbimiz Allah, peygamber aşkıyla dolu ıbadetle sınırlama! Geç bakalım o dine o vicdanın sızlamıyo mu sen onu bunu boşver dinini değiştirmeyi bi kenara koyda Müslümanım diye Allah'a şükret..

  • guzel tebrıkler ++11

  • teşekkürler.

 • Töbe bismillah

 • sana bir hristiyan olarak yazıyorum. sigara markası değiştirmek gibi bişey istiyosun. Eğer köklü bir değişiklik yapacaksan açar tüm kitapları baştan okur, inanmam gerekene inanırsın ve bunun için bu tip forumlarda ortalığı karıştırmazsın. sen kutsal kitabı okuduğunda tanrı senin yüreğine dokunur ve hayatını zaten değiştirir. ama dikkat çekmek için imanından vazgeçmeye çalışıyor gibisin tanrı seni affetsin.

 • Aslinda senin su an yasadigin durumu bn yasiyorum neden mi hristiyanlik?kalbim ruhum oyle soyluyor .ayriyeten isa yi tanimak ve onun gibi gunahsiz bir yasam istiyorum .Islam da cok guzel ve nitelikli bir din ama sonuncta hangi yoldan gidersem gideyim hepsi allaha ulasan yol degil midir Ben de su an resmi olarak muslumanim fakat icimde muslumanlik olsa da hristiyanlik su an daha agir basiyor. sonucta biz dogarken dinimizi. Kendimiz belirlemedik .

 • zamanında nedense benimde hristiyanlığa karşı ilgim vardı..kiliselere gittim bilgi aldım daha sonra bir gece bir rüya görmüştüm ondan itibaren tamamen kendimi müslümanlığa verdim..ruhumda müslümansın diyor.bence sende kiliselere git incili oku ondan sonra nasıl bir şey olduğunu görürsün...anladığım kadarıyla içinden haç çıkartmak geçiyo , haç kolyesi takmak geçiyo ama doğru değil ben gördüm inş seninde hakkında hayırlısı olur...ama tavsiyem incili okuman , kiliselere gidip papazlarla sohbet etmen.

  • www.hristiyanforum.com bu siteden de baya bilgi alabilirsin ama çok yanlı bir site...müslümanlıkla ilgili bir kıyaslama yapsan dahi ipden ban veriyorlar :) hristiyan olmak istediğini veya anlatmalarını söylediğinde yardımcı olurlar.

 • Dinini ne için değiştiriyorsun ki ? Doğru yoldayken ayağını kaydırmakta niye ? Hristiyanlık çok mu kuralsız sanıyorsun ? hiç araştırdın mı ? Her dinin kuralları vardır ki şayet kuralsızda yaşanmaz . Mantık içeren tek din islamdır . Doğru yoldan sapma içindeki şeytana kulak asma RABBİNE sığın tövbe et derim.

 • Direkt cehenneme gideceksin biliyosun demi

  • 3ay

   Bir cana kıydı, aile yıktı, fesatlık yaptı, ara bozdu, insanları birbirine düşürdü, hayatını yalanlar üzerine kurdu, zina yaptı. Ama müslüman olduğu için en son gideceği yer cennet he? Bu islam bir harika dostum sdghjklmptx

 • 3ay

  Icinden geliyorsa hristiyan ol zaman kaybetmeden incil kitabini al ve oku dogru yolun hristiyanlik oldugunu okudugun zaman anlarsin daha fazla zaman kaybetme hristiyan ol yuce allah kutsal ruh bizimle konusuyor duvalarimiza cvb veriyor ve isa mesihin geleceyi cok yakindir o son yillar bunlar hatta son gunler tam olarak allah gunu saati seneyi soylemiyor ama cok yaknda gelecegini soyluyor ve isayi tanrinin oglu oldugunu kabul eden sonsuz yasama gececektir al o kitabi bastan sona oku allah sanada kutsal ruhunu gonderecek ve sninlede konusacaktir

  • 3ay

   Kimsenin kafani karistirmasina izin verme icinden geleni yap allahha dova et tum kalbinle sna gercek yolu aciklamasiini iste ondan al incil kitabini oku ve onun dogru yol oldugunu anlayacakindir

 • Hepsi bullshit.

 • bu ne ya.

 • Agnostik olmama rağmen bir dine bağlı olmak isteseydim o din Hristiyanlık olurdu. Çok belirgin bir nedenim yok,senin gibi sadece ruhum söylüyor bunu. Ama tahminimce,Hristiyanlık bana hep çok gizemli bir din gibi gelmiştir,bu yüzden çekici geliyor olabilir. Sana tavsiyem sorularına sanal ortamda değil de bir kilisede cevap araman olur :)

  • gizem dediğin bilmemektir.Gizem demek heyecan demektir.Bir nevi hevestir.Heveslerin uğruna gerçek dünyanı karartmaman dileğimle

  • Hristiyanlık dünya üzerindeki en yaygın dinken bunca insanın gerçek dünyasını kararttığını mı söylüyorsun?

 • canım islam dini zaten diğer dinlere de inanır. yani bizim kitabımız Kuran-ı Kerim ama diğer kitaplara da inanıyoruz. sen müslüman bir ailede dünyaya gelmişsin ve öyle yetişmişsin belki de. dinden dönmek gerçekten günahtır. cehenneme direk gitmek gibi bişey... islam çok güzel bir din ve inan bana Kuran ın türkçe mealini oku ve çok güzel şeyler bulacaksın. istiyorsan incili de oku orda da çok güzel şeyler var. Allah a inanan herkese saygım da var. ama islam zaten dört büyük kitabı ve peygamberi de bizim olarak gördüğü için en güzel ve en son din. eğer hayatında değişiklik yapmak istiyorsan. arkadaşlarını değiştir. saç modelini rengini değiştir. işini okulunu değiştir. yeni hobiler edin. kurslara katıl. inan bana senin için çok iyi olacak. ama din değiştirme

 • Hemen psikologa git durumun ciddi bilinç altının oynadığı bir tuzak bu. şeytanın oyununa gelme. bilmiyorum belki yasadıgın olumsuzluklar seni bu duruma sürüklemiş olabilir ama herşeyin bir çözümü vardır

  • belki bunlar dogrudur ama ben düzelebilirim sadece içimdeki kötü ruhu dışarı vurabilecegım bir yerde düzelebilrim

 • Rahibeterasa ile bir randevu ayarlayabilirim senin için? Yasak aşkı papaz Fernandes sana doğru yolu gösterir.

  • En iyi cevap!

  • ben nişanlın hristiyan diye biliyorum sen azda olsa fikir sahibisindir spagetti buraya yazabilirsin bu arada sen zaten iyisin onaylamama gerek yok

  • Evet kendi hristiyan. Pek din ritüellerini yerine getiren biri değildir fakat, pazar kilise ziyareti, mezar ziyareti falan ıvırı zıvırı çok. Haydi bunu geçtim belki sen dinin gerekliklerini yerine getirebilecek birisindir fakat fikir alımıyla olucak bir iş değil diye düşünüyorum. İnanç senin inancın, hayat senin hayatın.. Aklın hristiyanlığa yatıyorsa, doğru buluyorsan ve inanıyorsan değiş. Burdaki üyelerin aklını karıştırmasına da izin verme.

 • Doğru yoldayken sapmaya çalışıyorsun ruhum böyle istiyor diyorsun sen buna kendini yönlendiriyorsun unutma ki son gelen kitap Kuran-ı kerim'dir..

 • deist ol bence.illa tepemde bi tanrı olsun diyorsan şayet.ergensel bir durumdur.islamdaki baskıdan kaçış yöntemidir.hristiyan olunca her boku yemekte özgür olacağını düşündüğünden ötürü olabilir .

  • Boklu çişli konuşmalar hiç bir kıza yakışıyor mu ? :D

  • Öncekileri Göster
  • En çok bu cevabın gerekçesini mantıklı buldum. Ergenliği geçmiş olsa da bu durum bence de aynen dediğin gibi; "hristiyan olunca her haltı yapmakta özgür olacağını düşündüğünden ötürü olabilir."

  • tabi boş konuşmuyoruz burda :)

 • ailenle bi konuş genelde islamda çok ters bakılan durum ben müslümanım ama hristyanlığa ve kitabı olan dinlere saygım var sadece saygı ailene bi danış derim çok kararlıysan değiştir sonuçta hz isa da Allahın bi peygamberi ateist olmandan hayli hayli iyi

 • Bu senin fikrin birsey diyemem..Neye inanmak istiyorsan ona inan...

  • bu kız böyle konusuyorsa yaklasma uzatma derım

  • Beni mi dusunuyorsun? :)

 • Alkışlıyorum hak din İslamdır ondaki Huzur hiç birşeyde yok.

 • hristiyanlık insanlar tarafından bozuldu geçsen ne fazyda belli namaz flanda kılmıodun sonsuza dek cehenneme giriceksin müslümanlar dışında herkes giricek...

  • 3ay

   Bir müslüman hayatında hiçbir iyi şey yapmasın ama müslüman olduğu için cennetlik olsun. Diğer tarafta hristiyan biri hayatını insanlara fayda sağlamak için harcamış ama hristiyan olduğu için cehennemlik öyle mi? Hadi oradan!

 • tatlım bence mesele dini inançlarında değil. durağan bir şeye bağlanamadığını söylemişsin bu çok önemli. psikolojik yardım almanı tavsiye ediyorum. bu kendi içine doğru bir yolculuğa çıkmana yardım edecek. o zaman tam olarak ne istediğinin farkına varabilirsin. bazen hayatta yaşadıklarımız bizi mutsuz olmaya itiyor. başımıza gelenlerden sonra ilk sorguladığımız ben nerde hata yaptım? ikincisi ise neden bu benim başıma geldi? bu sorular biriktikçe kader, ahiret, adalet inançların değişmeye başlıyor. seni çok iyi anlıyorum. benzer bir dönemden geçtim. bütün dinleri araştırabilirsin mantığınla biraz da destek alarak işin içinden çıkabilirsin.

 • onlar da tanrının varlığına inanıyor sonuçta ol istersen

 • bu ikilemi farkında olmadan birçok insan yaşar ama islam çok güzel bir din bence islamı daha çok araştır huzur bulacağına eminim

 • arkaaşım sen allaha inanmıyorsun k, hristiyan olasın..sen zaten olmadan önce benimsemişsin hristiyanlığı eğer islamiyeti düzgün öğrenseymişsin bunu tercih etmezdin...hrsitiyanlıkta musevilikte..hz isanın allahın çocuğu olarak yada başka bir şey olarak görüyorlar islamiyeyye allahtan başka yaratan yoktur..onun çocuğu felan yoktur diyor..hristiyablı arasında çok fark var..fark olmasayd..ayrılmazlardı zaten..bence senin psikolojik sorunların var..hiç kusura bakma..bilmeme anlatabiliyor muyum acaba?

  • ateist zaten bi nevi. Allah yardım etsin. onun mucizelerini cok şükür bizler görüyoruz. gözleri perde çekilmişlerde görür inşallah.

Yükleniyor...