Hristiyan olmak istiyorum yardımcı olur musunuz ?

Ben İslamda hiçbir eksiklik görmedim bulmadım dinimede çok baglı biriydim ama ruhum hristiyan olmamı söylüyor. Belki bunu en son bekleyecegınız kişi bendim ama karmakarışığım hayatımdaki temel herseyı degiştirmek istiyorum. Ben bir temele baglı olmak istemiyorum. Hristiyan olmak yada köklü bir şekilde dinimi değiştirmek istiyorum evet biliyorum bu oyuncak değil ama ben böyle hissediyorum ruhum böyle hissediyor elimde değil Tanrı yoktur diyemeyecek kadar inanç sahibiyim ama lütfen içinde bulundugum durumu bana açıklayın neden ruhum bunu istiyor ve ne yapmam lazım fikir verir misiniz ? gizliden soruyorum çünkü açıktan sorsaydım insanlar dalga geçtiğimi düşünürlerdi o derece dini bilgim var bunu cogu bılıyor ama bitti artık hersey buyrun siz ne düşünüyorsunuz ?

Güncellemeler:
Arkadaşlar lütfen yargılamadan önce düşünün ben bilmiyorum hristiyanlıgı hiç bilmiyorum anca duyduklarımla bılıyorum

neden yardımcı olmak yerıne yargılayan ınsanlar var anlamıyorum. Tamam inançsızım demek istemiyorum ama bir bağlılıkta istemiyorum bunun yolu nedir bu bir din midir ?

yahu herkes bir anda hoca kesildi sanki bana laf söyleyenler ibadetlerini dört dörtlük yapıyorlar ya

yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim daha açık bilgilere ihtiyacım var
Belki içinde bulunduğum huzursuzluktu ALLAH'a beni duymuyorsun deme sebebim. Ama o anda karşıma çıkan bir ayette 'ALLAH herşeyi hakkıyla işitendir' diyordu. İrkilmedim aman canım of tesadüftür dedim. İki dininde inanışından haberdar şekilde düşünüyordum. ALLAH yok diyemezdim haşa çünkü varlığı, verdiği nimetleri ve güzelliği gün gibi aşikardı. Başka bir inanışta tatminkarlık bulamadım. Elbette herkesin inanışı kendinedir ama ben şu birkaç günde yeniden ve daha iyi anladım ki Hak Din İslam'dır ..
 

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

 • Bi kiliseye git, yardımcı olacaklardır. Konuşma şeklinden depresif bir dönemden geçtiğin belli ama kararlıysan Allah bile çevirmiyor bizi yolumuzdan,irade vermiş, o yüzden bir başkasına b*k yemek düşer. Kararlıysan bi kiliseye git,ama önce incili bir türkçe okumanı tavsiye ederim. Sana hrstiyanlıkta hitap etmeyebilir.

  • fikir verdiğin için teşekkür ederim

  • senin bileceğin iş arkadaşım,üzgün olacak bişey değil

  • hotdog yalnış anlamadım elbette bunu biliyorum ama sanırım inanmak nedense yasadıklarım dolayı mı bilmiyorum ağır geliyor çok üzgünüm :(

  • Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 70

 • 1saat

  Sevgili kardeşim ruhunun bunu istediğini söylemişsin ne tuhaftır ki bende senin gibi hristiyan oldum bir anda hristiyanlığa merak salmaya başladım kiliseye gittim ve bana kutsal ruhun içimi aydınlattığını söylediler kutsal ruh hristiyanlık inancında iman edenlere mesihimiz tarafından gönderilen hediyedir. Bir incil oku pazar ayinlerine katıl ama sana şunu söyliyim çok zorlu bir yola çıkmış olursun çünkü davranışlarını değiştirmek zorunda kalıcaksın Rab İsa derki size tokat atana diğer yanağınızı dönün ceketinizi çalandan gömleğinizi esirgemeyin. Rabbin adına öldürmeyin ancak onun adına sevin. Yani içinde nefret olmıcak sinirli bir karakterin olmıcak iman ediceksin mesihi kurtarıcı olarak kabul ediceksin günah işlersen af diliceksin vs... Sana anlatabiliceğim o kadar çok şey varki ancak bunları deneyim ederek öğrenmen daha iyi olur bir kiliseye kesinlikle katıl ve sakın çekinme ben ilk gittiğimde o kadar güzel karşıladılarki beni çay ikram ettiler herkes merhaba nasılsınız ilk defamı geliyorsunuz vb sorular sordu insanların içinde sadece sevgi vardı müslümanlıkta bulamadığım sevgi ama lütfen kimse yanlış anlamasın İslam düşmanı değilim. Çok geveledim biliyorum ama bir şey daha söyliyim kiliseye gidersen eğer ekmek şarap ayinlerine vaftiz olmadan katılma sakın hoş karşılamazlar zaten papaz uyarır imanı olmıyanların katılmamasını rica ediyoruz der. En derin saygılarımla.

 • 1ay

  Gerçekten çok mutlu oldum tekrar İslam'ı seçtiğine. Şunu unutma müslüman olmayanlar ebediyen cehennemde kalacaklardır. Hristiyanlara göre de hristiyan olmayanlar ebediyen cehennemde kalacaklardır. Ama sağduyulu, önyargısız bir insan hak dinin İSLAM olduğunu çok rahat anlayacaktır. Bu sebeple İslam'dan sakın şaşmayın şeytanın oyunlarına kanmayın zira onun en büyük hedefi cehennemden çıkamamanızı sağlamaktır.

  İbadeti, emirleri çok ve zor olduğu için İslam'ı beğenmeyip terk edenlerin sonu cehennemdir ! Emirleri yerine getirmeseniz bile İslam dairesi içerisinde olun ki bir kurtuluş yolunuz olsun.

  Bize Kur'an'ı aktaran Peygamber efendimizin okuması yazması yoktu. Sadece şu konuların geçtiği ayetleri okuyanlar bile Hak dinin İSLAM olduğunu görecektir.

  Dağların depremi engellediği
  İki denizin birbirine karışmadığı
  Göğün 7 kat olduğu ve dünyayı koruduğu
  Aydaki ışığın yansıma olduğu
  Dünyanın elipsoid olduğu
  Güneşin de bir yörüngesinin olduğu ve döndüğü

  gibi bilgiler 1400 sene önce daha bilim bu bilgileri keşfetmeden çok çok önce Kur'an ile birlikte bildirilmiştir. Okuması yazması olmayan çobanlık ve tüccarlık yapan bir ZAT (Hz. Muhammed (s. a. s.)) bu bilgilere nereden, nasıl ulaşabilir?

  HAK DİN İSLAMDIR !

 • 3ay

  biraz islam tasavvufunu araştır, mevlanayı, yunus emreyi. tasavvufu öğrendikten sonra senin hristiyan olmaya iten ruhun değil şeytan olduğunu göreceksin. şeytanın çeşitli oyunları vardır en azından onları araştır. kuran mucizeleri artık iyice gün yüzüne çıktı herkes müslüman oluyor dünyada, ahir zamandayız müslüman olmak bu devirde büyük bir nimettir.

 • hristiyanlık kötü birşey...

  • müslüman ol islama uy !

 • ruhun hristiyan olmak istediği ne malum. günahlarda böyle değilmi zaten içinden bir ses o şeyi yapmanı telkin eder.günahı sana şirin gösterir. yaptığının hata olduğunu bilirsin fakat yinede yapmak istersin.nerden biliyorsun şimdide sana aynı şeyin olmadığını.bunu düşündüğüne göre İslamı gereği gibi bilmiyorsun.insan için iki türlü ilham vardır. yani insanın içinden gelen ses iki kanala bağlıdır. biri meleki ilham öteki ise şeytani ilham.her ikiside aynı yoldan gelir insana bu yüzden eğer bir rehberin yoksa şeytani ilhamı Meleki ilham zannedip hata edebilirsin.bu yüzden Kur-an nazil oldu eğer bütün doğrulara içimizden gelen ilham ile (seni tabirinle içimizden gelen ses ile) ulaşabilecek olsaydık.ne Kur-an ne İncil ne Tevrat nede Zebur nazil olmazdı, gelmezdi.ayrıca illaki bir dine tabi olacak isen İslama tabi olman gerek akıl bunu iktiza eder. çünkü bizler bütün semavi dinleri kabul ediyoruz.İslam bütün dinleri içine alır. hatta Tahrif olmamış haliyle Hristiyanlığı yani İseviliği bilesormak istediğin her ne olursa olsun Allah rızası için sana yardımcı olurum bana şurdan ulaşabilirsin (a.myworld@yandex.com) sevgiler

 • sen kendini intihara atıyorsun haberin yok bu misafir-i dünyada bazı zevklerden dolayı kendini yakıyorsun

 • Arkadaşım! bir sürü kişi dalga geçmek için cevap vermiş ama ben kısaca anlatayım kardeşime. Hristiyan olmak istiyorsan rahibe ya da episkoposa başvurman gerekiyor. Seni bir deneyecekler (yaklaşık 2 sene,süre kısalabilir) Çünkü bunu heves olarak görebilirler, ayrıca dayanıklılığını da ölçerler. Dinin tüm gerekliliklerini (dua,ibadet..) iyice öğrenmen gerekir. Hristiyan yaşam tarzını benimsemen gerekir. [Gördüğüm kadarıyla bir sürü kişi başvurup sonra bunun heves olduğunu görünce devam etmemiştir.] BUnlar tamam olursa vaftiz edilirsin. Vaftiz olmazsan "kalben Hristiyan" olursun. Yani incil okursun, dualarını okursun, Tanrı ve İsaya inanırsın. Ama Hristiyan değilsin. Bi de din değiştirmek çok ciddi bir şeydir. İyice düşün derim. Ben bir yıl boyunca kendi kendime düşündüm ben, sonra kararımı verdim ben de.. [Başkalarına bunun hakkında sorular sormaman daha iyi]Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi akşamlar.

 • Sana psikologumun adresini vermeliyim :)

 • O kadar kitabı okumuşsun senin bana aklın ermez dediğinide biliyorsundur yüce mevlanın ve buna ilave olarak sizleri kendimden bir parça olarak yarattım dediğinide biliyorsundur o sebeple sana verdiklerine bir bak vucudundaki bütün kas sinir sisteminden gözlerine saçlarına ufak bir yarada kendi kendini tamir eden derine sence kendiliğinden oluşabilecek kadar basit birşeymi olduğunu düşün bukadar mükemmel bir sistem kendiliğinden oluşabilirmi ? koskoca uzayda o devasa gezegenler yerçekimsiz bir oradamda tamam ama durdukları yörüngenin neden hiç dışına çıkmıyorlar ? bunları düşün herşeyden önce sana verilen o mükemmel varlık olan beynini es geçme bu arada sana burada vaaz vermiyorum yapmak istediklerin hususunda serbest bir insansın saygıda duyarım fikirlerine ama şunu söylemedende geçmek istemedim diyelimki biz oruç tuttuk ibadet ettik ALLAH yolunda uğraştık durduk bize verdiği dert sıkıntı herşeye sabrettik şükrettik ve öldüğümüzde ahiret cennet cehennem yok diyelim ne zararımız olur ? Birde şöyle düşünelim bu dünyada yapmadığımız kötülük kalmadı imansızlık ettik cennete cehenneme Allaha inanmadık ve öldük geldik arafa karşımızda bir sorgu meleği ne zararımız olur ? bunlarıda göz ardı etmemek lazım ben inanarak öldüm olduki söylenenler çıkmadı dünyada insanlara iyilik yapmış oldum şerefsizlikten uzak durdum iyi bir insan olarak yaşadım ve toprak oldum varmı bir zararım kaybım . birde tam tersini düşün insanlara yapmadığım kalmadı hertürlü adiliği yaptım öldüm ya bide var ise ne zararım olur anlatmak istediğimi anladınmı iyi günler dilerim...

 • Şimdii Beni Çok iyi dinlemeni isterim. Önce kendine bir bak Din senin nefes alışını bile değiştirir. ''ALLAH''(C.C.)'ın gerçekten Var olduğuna İnanırsan karışır mesela evlendiğinde kocana karıştığın gibi ;) ... Hıristianlık değişmiştir Hz.İsa a.s. In ağızından sözlere bak ;) ... 1. Hz. İsa dedi; “Eğer beni seviyorsanız, emirlerimi tutun. Ben de Rab’den dileyeceğim ve O size başka bir Faraklit verecektir; ta ki, daima sizinle beraber olsun.” (Yuhanna, Bâb 14, Âyet: 15-16)2. Hz. İsa dedi;“Benim adımla Rabbin göndereceği Faraklit size her şeyi öğretecek ve size söylediğim her şeyi hatırınıza getirecektir.” (Yuhanna, Bâb 14, Âyet: 26)3. Hz. İsa dedi; “Faraklit geldiği zaman iman edesiniz diye, gelmeden önce size şimdi söyledim.”(Yuhanna, Bâb 14, Âyet: 29)4. Hz. İsa dedi; “Rab’den size göndereceğim Faraklit geldiği zaman, O benim hakkımda tanıklık edecektir...”(Yuhanna, Bâb 15, Âyet: 26) 5. Hz. İsa dedi; “Ama size gerçeği söylüyorum, benim gitmem sizin için yararlıdır. Çünkü gitmezsem, Faraklit gelmez... Ama gidersem onu size gönderirim.” (Yuhanna, Bâb 16, Âyet: 7)6. Hz. İsa dedi; “...Ama Faraklit gelince sizi tüm gerçeğe yöneltecektir. Çünkü kendiliğinden konuşmayacaktır. Ne işitirse onu söyleyecek ve gelecek şeyleri size bildirecektir.” (Yuhanna, Bâb 16, Âyet: 13)7. Hz. İsa dedi; “...O Faraklit beni yüceltecek, çünkü benimkinden alacak ve size bildirecek.” (Yuhanna, Bâb 16, Âyet: 14)İncil’in yukarıdaki ifadelerinde Hz. İsa (as) tarafından gelmesi müjdelenen ve “Faraklit” olarak geçen kelimenin aslı; Süryanice’de “Münhamenna“ Yunanca’da “Piriklitos”tur. Bu kelimenin birebir Arapça karşılığı ise “Ahmed”dir. HZ. MUHAMMED AHMED (S.A.V.) Efendimizden bahsediyor. Eğer o Dine geçeceksen Kitabına İman etmiş olman gerekir doğal olarak ama kitab da bu sözler geçiyor? :D Yani Hıristian olmak için HzMUHAMMED (S.A.V.) Efendimize İnanman lazım Çünkü O dine bağlı Peygamber bunu söylüyor. Ve Hrıstianların papaların saçmalıkları verdı mesela Dünya Tepsi şeklinde. Mesela Cennetten arsa satma gibi .Mesela Yıl başlarında İslam'da Kadir gecesi Dua Edilir Camii'ye gidilir ''ALLAH''(C.C.)'a İbadet yaparak kutlanır :) Cennet'e yol görükür ;) Ama Hrıstianlıkta Dini günlerinde Zina yapılır içkiler içilir İçkiden trafik kazaları ölümler hırsızlıklar eroinler vb. gibi kötülüklerle birlikten Tanrı'ları için Hindi keserler :) Ben hiç görmedim ki Dini günlerinde Dua' eden :) ...Hz. İsa a.s. den önce ki gelen Peygamberler de hep Efendimiz(s.a.v.)'den bahsetmiş ve Ona İman etmemizi istemiştir. Şeytan ve nefis seni bu yoldan çıkartabilir. Eğer sen yalnız kaldığını düşünüyorsan git ağla Tövbe et ''ALLAH''(C.C.) Sana bir yol göstermezse gel beraber çıkalım bu yoldan. Ama bende senin gibiyken Yok Artık dediğim olaylar oldu Şuan Dinimi gerektiği gibi yapıyorum. Ve iyiki Çok Şükürler olsun Aklım Ve Kalbimle %100 Emin olduğum bir Din'im var :) .Hrstianların bilgisizliğine bakın ki , asılmış Tanrı'dan medet umuyorlar. Hz. Mevlana ;) ...

 • dinini değiştirmeden önce islam'ı iyice araştır önce !kalbinin sesini dinle ve huzuru nerde buluyorsan oraya yönel eminim doğru yolu bulacaksın ...

 • Selam kardeşim bende hristiyanım sana yardımcı olurum şen buradakş yobazların eleştirilerine aldırma incil derki isanın adından dolayı hakarete ugrarsanız ne mutlu size isa yol gerçek ve yaşamdır hiç kimse o olmadan tanrıya gidemez sneni kafanı karıştırmak için sana incil değişti kuran geldi dyecekler hepsi yalan bunların hepsi tipik masaldır sen bir incili oku inancımız yobazlardan değil kaynaklarından ögren beni ekleren yardımcı olurum sana mesaj atarsın özelden rab seni korusun amen ..

 • Gerçeği ve doğruyu öğrenmek istediğiniz doğru şekilde aramaya cevap seçtiğiniz Yahweh yüce İşte >> Matta 7,15, Yuhanna 14,6, Matta 7,7, Yeşaya 53.5, Matta 22.14, Yuhanna 2.27, Galatyalilar 1.8, Yuhanna 8: 58, Yeşaya 9: 6, Yuhanna 10: 30, Yuhanna 10: 33, Yuhanna 10: 33, Yuhanna 10: 36, Matta 3: 17, Yuhanna 20: 28, Yeşaya 7: 14, Yeşaya 9: 6-7, Yeremya 23: 5-6, Yeşaya 9: 5-7 , Mezmurlar 2: 6, Romalılar 10: 9, Filipililer 2: 9-11YouTube'da allahtheleg ve Christian Prince adlı kişiden cevap bulabilirsiniz.

  • allahalegg de olabir youtube 'da

 • Ben hıristiyanım. Yardımcı olabilirim sana... özelden yazabilirsin. 3 yıldır hıristiyanım.

  • Sensin yobaz Cehennemliksin yalancı Lanetli.
   Hz. İsa a.s. sizi görse Ağlar. Yazık size . Kitabınız değiştiğini kanıt veriyoruz siz hala kafanıza göre.
   Siz gidin papalarınız size kafasına göre Cennette arsa satsın :D ...
   Dünya düz diyen papa size para karşılıgı Cennetten arsa satmıştı ya off o parayı naptı acaba kimle yedi :D ...
   Papazlar ve Rahibeler klisede ilişkiye giriyorlarmış bütün p*rnografiklerde var off ya Dininize bakn bir Cehennem sıcaktır. Yapma böyle Sen önce kendien bak YOBAZ

 • çok şükür

 • rahibe gel lan buraya <3istiklal'de incil dağıtan misyonerler var onlar yardımcı olabilir.

 • böyle düşünmene sevindim islamiyeti az yaşıyoruz.Diğer dinler gibi keşke yaşıyabilsek engel mi var evet engel var nefsimiz karşımızda şeytan allah herkesin yardımcısı olsun.Seni takdir etmek isterdim:)

 • Başta şunu söyliyim.Ruhum istiyor diye bişi yok.Bunu sen istiyosun.Kalbin istiyor.Seni yargıladığım için söylemiyorum.Ama gerçekliğin farkına varman gerek.Niye hristiyanlık.İslam da seni ne tatmin etmedi.Senin ki İslam ı biliyorum inanıyorum,ama hristiyan olucam olmuş.Bence bu kadar ciddi bi konu hakkında inandığından dönmemek için elinden geleni yapmalısın.İslam da Allah birdir.biz buna inanırız.Bizim kitabımız değişmemiştir.Ama hristiyanlıkta üç tanrı inancı var.Bunun doğru olmadığını bile bile nasıl inanacaksın.Adamlar zamanında binlerce farklı incil yazmış.kafalarına göre dinlerini değiştirmişler.sevdiğin onların yaşam tarzıysa,yaptığın mantıksız.Duyguların ne derse desin,aklını dinini değiştirmemek için zorlamalısın.daha çok bağlanmalısın.Zamanla duyguların değişecektir emin ol.

  • g&#252;zel a&#231;ıklama artıladım ;)

 • Bir kiliseye git ol senin kararın beni ilgilendirmez.

 • hristiyan değilim üzgünüm.

 • bu dusuncelerını anlayıs sahıbı bır ıslam hocasına sorsana emınım sana cok guzel bır cevap verecektır allah yardımcın olsun

 • iyi düşün. insanlar seni dışlayacak, kötü gözle bakacaklar. bi de derler iyi insanız diye, ama saygı duymazlar hiç bişeye.ben de yapmadığım bişi yüzünden etiket yemiştim, ama sonra suçsuz olduğum kanıtlandı, ama etiket çıkmadı üstümden. herkes önyargıyla yaklaştı bana, sonra ben naptım, memleketten çektim gittim, şimdi rahatım. herkes saygı duyuyor bana, yaptığım herşeye. agnostik olmak da suç değil buralarda. (ki bulunduğum ülkenin halkı da aşırı bağlı katolik, ama en azından saygı duyuyorlar, düşüncelerimden dolayı dışlamıyorlar beni)iyi düşün, kararını ver. mutsuz olma.

 • Müslüman nüfus kağıdında islam yazmasıyla olunmaz zaten. Dinine çok bağlı biriysen "Tanrı" demezsin zaten. Oturup Kur'an-ı Kerim meali oku. ruhuna çareyi onda bulursun ancak. Allah Yardımcın olsun.

 • Benim gözlemlediğim kadarıyla islamı yaşamak hükümlerini yerine getirmek insanoğlunun zoruna gidiyor farklı zaman dilimlerinde rahatından vazgeçip soğuk demeden kalkıp ibadet etmek aç kalıp oruç tutmak zor geliyo rahat varken kim yapar ki bunları. Hristiyanlık ve ibadetleri daha bi modern gibi gelio insanlara ibadetleri haftada bir aşırı sıkıcı değil güle oynaya olalala bumu ilginizi çeken nedir sizin derdiniz. MESELA SORMAK İSTİYORUM BAŞÖRTÜSÜNE KARŞIMISIN. ?

  • Başörtüsünün İslamla ilgisi nedir mi? Kur'anda zorunlu olduğu yazmakta.

  • &quot;sizin pis nefsinizin cezasını niye kadınlar &#231;ekiyormu&#351; ?&quot; demi&#351;sin sen erkekleri oranla buranla tahrik edersen eger burda sadece erkeklersu&#231;lu olmaz. d&#252;zg&#252;n giyinirsen sana sarkan olursa o zaman haklısın...

  • ben bi soru sordum sadece arkada&#351;lar soruyu soran ki&#351;iye ba&#351;&#246;rt&#252;s&#252;ne kar&#351;ımı de&#287;il mi. ona g&#246;re cevabım olacak.

  • Öncekileri Göster
 • İyi düşün tart. Şu anki dinini temsil eden bir din adamına ve hristiyanlığı temsil eden bir din adamına danış

 • olmussun bile. bir kiliseye git ve papazdan yardim iste. Sonuc olarak şu andan itibaren zaten Muslumanligi reddediyorsun arkadasim. Hepimizin Allah`i bir. Sen icindeki sevkat ve sadakat ile Allah`ina baglanda istersen Musevi ol. ;) yolun acik olsun.

 • adnan oktarı sana öneriyorm sapıktır felan ama bu konularda iyi tedavi eder. ve İslamı araştır. farkındaysan İslam avrupada ve diğer devletlerde hızla buyuyor. tum dunya ıslamı secerken sen neden bozuk bi dini seceesin ? Allah verdigi sözü tutuyor. yeterki gör . Eger göremiyorsan . huzurdan kovulmuşundur. Huzura gırmek ıcınde tekrar cabala araştır öğren et bişiler. Sor Sorustur Kur'an ve bugunu arastır. alametleri araştır kıyamet alametleri. allahın varlıgının Ispatı. Mesela ben sana soyleyım Darwinstler Canlılar Tek proteinden geldini söyler ama , asla protein kendı kendıne üremez. baska bi protein olmadan bi protein meydana gelmez. İllaki bi yaratıcı var. Ve Kuran 600lü yıllarda gogun ve yerin 7 kat oldugunu soyluyordu . buda gercek yani biraz şifreleri arasıtr et . istersen bana ulaş yardımcı olurum :)

 • Sanırım bunu yaparak ailene ceza vermek istiyorsun (eleştirmiyorum yanlış anlama ) BU mektubu oku ne ailene nede kendine isyankar olmamayı dene saygılarımlaSevgili annecigim ve babacigim”Bu mektubu okudugunuz zaman üzüleceginizi biliyorum.Aylardan beri sustugum icin de üzülüyordunuz.Ama ne yapalim baska türlüsü elimden gelmiyordu.Beni affedeceginizi,mazur göreceginizi umarim.Annecigim ve Babacigim,Ben artik islam dinini terk ederek hiristiyan oldum.Eger böyle yaptigim icin bir günah islemissem bilin ki,bu günah tamamen size aittir.Cünki siz,bana dinimi ögretmemistiniz.Ben adimin Müslüman oldugunu biliyordum o kadar.Fakat,Müslümanlik nedir? Nasil olur? Peygamberim kimdir? Nasil bir zattir? Kur’an nasil bir Kitaptir nelerden bahseder? Müslümanlikta nasil ve nicin ibadet edilir? iste bütün bunlar bence bilinmeyen seylerdi.bana anlatmadiniz,ögretmediniz.Buraya geldigim zaman,cogu Fransizlarin dindar olduklarini gördüm.Hemen her evde birkac isa ve meryem’e ait resim vardi.yemege oturduklari zaman dua okuyorlardi.Ben ise onlara alik alik bakip durmaktan baska birsey yapamiyordum.Din,iman ALLAH.Peygamber,Kur’an ve ibadet hakkinda bana bir cok sorular sorarlardi.Ama ben hicbirine cevap veremiyordum.Siz,bana bunlari ögretmemistiniz.Hatta benim memleketimde dindarlik ayipti.Mesela lisede derse giren bazi hocalar dindarligin,yobazlik,gericilik oldugunu anlatirlar,ondan sonra derse baslarlardi.icimizden birisi dinden bahsedecek olsa,ögretmenler olsun,ögrenciler olsun hemen alay ederlerdi...”Hey yobaz,kacinci asirdasin?“derlerdi..oruc tutmak bir suc,namaz kilmak bir ayipti.Burada ise,durum tam tersinedir.ne kadar aldanmisiz? ne kadar aldatilmisiz?Avrupanin dinsiz oldugunu zannederdik.dinsizligi ilerilik,dindarligi gerilik sayardik.halbuki ne kadar yanilmisiz,burada herkes dinden,imandan,isa’dan bahsediyor.dinsizler ise pek sevilmiyor.cogu kimsenin cebinde incil var.Bütün bunlarin karsisinda icimde bir bosluk duydum. hiristiyanlarin cogu ibadet ediyordu.ben ise ne kendi dinimden,nede onlarin dininden birsey bilmiyordum..yavas yavas hiristiyanligi ögrenmek icin bir merak sardi beni,Ögrendim ve nihayet iste hiristiyan oldum.Artik tahsil masraflarimi kilise üzerine aldi.Bundan sonra bana,ister mektup gönderin,ister göndermeyin.Siz bilirsiniz,ama tekrar ediyorum:Eger dinimi terk edip günahkar olmussam,bu günah tamamen size aittir.ALLAH sizi affetsin...

 • bence sana rahat batıyor madem hristiyan olmak istiyorsun ol seni engelleyen kim islamiyette zorlama yoktur isteyen istedigine inanır ister hristiyan olur ister budist ister araist kimse karışamazda bişeyde diyemez ama bana sorarsan git ataist ol daha iyi neyse merakımdan soruyorum neden böyle bir düşünceye kapıldın yani hristiyan olma gibi islamiyette hristiyanlıkta olmayan bir eksiklikmi gördün? yoksa islamiyetin bir şartı veya bir kaç şartı zormu geldi sana? öncelikle sen neden islamiyetten vaz geçip hristiyanlıga dönmek istedigini açıkça yaz bizde sana ona göre cevap yazalım ha diycen şimdi sen çokmu müslümansın belki degilim namaz kılmıyorum doru dürüst ibadet etmiyorum ama şunu söyliyim biraz araştırırsan islamiyetin hak din oldugunu ve herkese eşit adil davrandıgını hatta evrende bunun kadar bir başka güzel din daha olmadıgını göreceksin ben niyemi yapmıyom şeytan vesvesesi işte biraz üşengeçlik biraz şeytan vesvesesi dedigim gibi sen önce sebebi söyle açıkca bizde ona göre bişey yazarız..

 • Neden hristiyan olmak istiyorsun ki.Ben müslümanım ama hristiyanlığı da ortalama bi müslümandan çok daha iyi bilirim.istiyorsan mesaj at konuşalım bu konuları.

 • Daha hristıyanlıgı bılmeden hrıstıyan olmak ıstıyorum dıyorsun cok cocukca :)

 • İslamı yanlış bir şekilde yaşamaya çalıştığını düşünüyorum.Aileden de kaynaklanabilir.Konu çok ciddi.eğer konuşmak istersen özelden mesaj at yardımcı olmaya çalışırım

 • Sanırım yıllardır saplantı ile inandırılmak istediğin şeylerden rahatsızlık duydun. Çok fazla kapsamlı bir araştırma yaptın senin mantığına uygun olan tarafa geçip kendini rahatlatmak istiyorsun. Yada bu tür bir değişikliğin sana iyi geleceğine inanıyor olabilirsin. Ama bunu biz bilemeyiz. Bence yapmak istediğini yapmadan önce orada mutlu olabilecekmisin onu ölçüp biç. Mesela ziyaretlerde bulun onlar gibi yaşamayı dene. Sadece ainlere git ve ne hissettiğine bak. Sonuç olarak nerede huzurlu hissedeceksen orada kalacaksın.

 • Tüm kilise, cami ve sinagogların tanrısı erkektir. Bu dinlerin hepsi kadın düşmanı dinlerdir bence. Kadın ve erkeği eşit gören bir din bulmalısın kendine. Böyle bir din yoksa da feminist ol en iyisi.

 • bılemessın ruhunun amacını belkı o yoldan gecırıp sonra ıslamıyetten senı gercege dondurecek belkı hayat ole buyukku baska sekılde senı ozgur kılacak ruhunu dınle

 • Boşver yoksa ebedi cehenneme gidersin. müslüman olarak kalırsan günahını çektikten sonra cennete gidceksin boşver sen böyle takıl.

 • gittiğin bu yol yol değil..böyle mantıklı bir din bırakılmaz.

 • valla bana da söylüyor ruhum hristiyan ol filmlere bak ne çağdaşlar, ne asiller kiliselerde ne güzel ainler yapıyorlar... gibi.. Sonra müslüman ülkelerine bakıyorsun terör, savaş, fitne, bela, sakallı, cübbeli, .çarşaflı rezil bir görüntü, 5 karı 10 karı... Sonra gençlik islam dan soğuyor. Müslümanım diyorlar ama soğuklar dine. Neden böyle oldu? Tamam tek rab var. O tanrı da Allahtır. Son din islamiyettir. Neden islamiyettir çünki o asırda arabistana bakıyoruz kör cehalet diz boyu kabe de putlar, kız çocukların gömülmesi, kölelik sistemi, kan davaları gibi iğrenç bir yer. Ama Allah birini seçip bunu tam tersine çevirip güzelliğe dönüştürmüştür. Şimdi ahir zamandayız müslüman ülkeleri yine cahiliye dönemindeler. Hatta dünya böyle. Dünya da hristiyanlığa itibar kalmadı hep filmlerle komedilerle papayı hristiyanlığı tiye alıyorlar. Ama islamiyet şu an patlamaya hazırlanıyor. Allah var ve kuran kerim de saf vahiydir. Okudukça okuyası geliyor insanın. Temiz ol, pis gezme, oku, sev, mutsuzluk haramdır, kadınlar size ematemizidir, kız çocuklar iyidir, fakiri doyurun, zekat verin, rabbine secde edin demek ne güzel bir davranıştır. Bence kuranı oku ve gerçekleri öyle görmelisin. A9tv yi izlemeni de öneririm.

 • rahibeterasa da arazi olmuş işe bak

 • eğer incil ilk indiği zamanki gibi olsaydı yani değiştirilmeseydi hristiyan ol derdim ama hristiyanlık bozulduki incil yalanlarla dolduki kuranı kerim indirildi islam dini hak din geldi,doğruları bırakıp yalan yanlışlarla dolu bi kitaba neden inanmak istiyosun kardeşim?

 • islamı yeterince tanıdığını söylüyosun peki islamda bulamayıpta hristiyanlıkta bulduğun seni çeken şey ne öğrenebilir miyim

  • O pis havanın etinde araştırmalar sonucu Çok mikroorganizma bulundu çok Pis olduğunu söylüyorlar ve vucudu zayıflatıyor.
   Şarap içmek ise Tanrı'ya inanan nasıl içiyor anlamış değilim senin derdini şarapla değil Tanrı'na Dua ederek giderirsin. Şarap ise çogu kızın kızlıgını bozmasını şarap uyuşturucuyu ve diğerlerini değiştiriyor kötü yani.
   Noel dedeleri ise . Noel de Dini gün onlar ise Nerden belli olmayan hediye dağıtan bir Süper Kahramana inanıyorlar saçmalık :). Ama yok öyle vb. vb. vb. :D

  • ben sanırım tahmin edebiliyorum her yemekte &#351;arap i&#231;meleri :D domuz eti yemeleri :D ulu orta yerde &#246;p&#252;&#351;&#252;p kokla&#351;maları :D noel dedeleri :D vs bunlar benim aklıma gelenler :D

 • metal müzik dinleyen ergen arkadaşlarından uzak dur derim başkada bişey demem

 • yapcaksanda ailene sormadan bu işe kalkışma derim

 • Bence o ruhun değil, nefsin... Eğer sen nefsine yenik düşersen kaybedersin, aslında bütün insanlar islam fıtratı üzerine doğmuştur ama kendi tercihleri ya da yaşadıkları yere göre dini inançlarını tercih etmişlerdir, Eğer sen bu içindeki nefsine hakim olup yine kaldığın yerden devam edersen, bence büyük bir sınavı atlatmış olacaksın.. Duaların anlamlarını bile bildiğini söledin, bu çok güzel bişi çünkü çoğu insan ezbere okuyor, bence bol bol dua et, ve Allahın islamın yolundan ayrılma, bana kalırsa en güzel din islam dinidir..

  • bence &#231;evreisinden dolayı vede &#246;zentiden dolayı istiyor amacı heyecan ya&#351;amak bence

 • isnsanın nefis okadar tehjlikeli ouynlar oynarki insana bir bilsen benbn nefsim dinlesydim sunada toprak altınta münkir ve menkir meleklerine hesap veriyor ve allhaın dışladıgı insanlardan biri olacaktım nefsim ne dedi biliyormusn sertaç intahat et nasılsa öleceksin ve nasılsa bir işin yok ve bir amacın o halde bu dünyada daha ne duruyorsun dedi ve biran için kendimi bir otobüsün altına atmaktan zor koydum kendimi birileri beni arkamdan cekti ve sertaç daha senin bu dünyada rızkın var nereye gidiyorsun dedi ve o ana içimde bir pişmanlık ve bir acı hissetirdi bana cünkü bana allah bir can emanet etmişti ve o cana kıyacaktım sendeki durum aynı bendeki gibi sana nefisn oyun oynuyor seni şeytan vesvese verek kendi yoluna cekmek istiyor ve seb hristiyanlıgı secersen sende seytana uyumu ve allha karsı gelmiş biri olarak allhaın şefkat ve merhametinden ve şaeffatinden uzak duracaksın unutma nefs seytanın oyuncagı dır ve nefsle seninle allahj arasına gireir ve seni sıkar öncelikle derim bir namaz abdesti al ve iki rekat namaz kıl ve o fikir geldiginde salavati şerifie ve kelimei şahadet oku her aklına geldiginde besmele cek bu söylediklerim sana cok yardımcı olacaktır ve yatarken 3 nas 1 felak birde ayetel kürsi oku sonrada allhım benim aklımı koru aklımı sana emanet ettim sen beni doğru yola ilet ve hidayete erdir içimdeki bu dürtüden arındır beni nefsimle cihadımal beni yardımcı ol cünkü sana yardımına ihityacım var ve beni bu düşünceden men eyle ve beni hayra erdir de bak inan bir hafta içinde bu düşüncenden kurtulmus olacaksın ama bu düşünce aklına geldinide kelimei tevhidi ve şahadeti unutma

 • inançsızlık ve hristiyanlık kak kokmuş.

 • Benzeri şeyler yaşayan birisiyim.Çok fazla bir dine bağlı olmak yerine direkt ilaha bağlı olmanın daha önemli olduğunu düşünüyorum,inanmak ve ibadet bence kalple ve içten gelerek yapılan bir şeydir ve nasıl yapmak istiyorsan öyle yapman gereken şeylerdir,gerisinin dayatma ve samimiyetsizce davranış gibi hissediyorum,kendi açımdan.Örneğin oturup anlamını bilmediğin bir dua okumak yerine içinden geldiği gibi onunla konuşmaya çalışman,kalbinden geçeni yapmanın çok daha makbul ve değerli olduğu kanısındayım.Ben kendi şahsi fikrimce önerebileceğim, ilk olarak tüm kutsal kitapları okuman.Dini ve felsefi görüşleri tarafsızca ele alan,açıklayan bazı kitaplarıda okuman.Tüm bilgileri edindikten sonra,ruhunla hareket edip aklının aydınlattığı bir yola girip sana uygun seçeneğe ulaşmanın hem daha doğru hemde daha tatminkar,daha güzel olacağını düşünüyorum.Sadece kendi fikirlerimi aktarmak istedim,umarım yardımım dokunur ve kimse yanlış anlamaz:)

  • te&#351;ekk&#252;r ederim duaların anlamını biliyordum ama konu degıldı ruhumu sıkan bir&#351;ey var dedi&#287;in gibi ya okuycam yada hi&#231; bakmadan direk senin dedi&#287;in gibi yapıcam

 • Hakikat kitapevinin yayınlarını oku. Sitesini ziyaret edersen iyi olur. Umarım dininden dönmezsin. Sen tavsiyemi dinle bence.

 • protestan mı olacaksın katolik mi yoksa ortodoks mu ?

 • durup dururken hıristiyan olmalıyım gibi bir talebin neden meydana geldi ki ? ruhum hıristiyan olmamı söylüyor da ne demek ? ruh belli değerlerin doğruluğunu yanlışlığını tartar.Hıristiyanlığı araştır müslümanlığı araştır ölç tart bak bakalım hangisi mantığına vicdanına yüreğine ruhuna hitap edecek..kararı o zaman verirsin bu parti seçmek veya takım tutmak gibi değildir.

 • Hayat senin istediğin dini yaşa. Eğer müslümanlığın ne olduğunu bilseydin eski bozulmuş istismar edilmiş dinlerin yenilenmiş revizyon edilmiş ve gerçek gökten indirilmiş en son din olduğunu bilirdin..zebur, tevrat ve İncil Din adamları tarafından tahrif edilince en son Kuran indirildi..Son kitap başka kitap ve peygamber ve din gelmiyecek..uydurmasyonlar hariç..Onlar her yerde varlar..

 • 18 yaşından büyük olduğunu var sayıyorum... İncil'de iman edilmesi gereken bazı ayetler var. Kutsal ruha ve isa'ya inandığına dair... Müslüman olmak için gerekli olan kelime-i şahadet gibidir. Onları okumalısın ve iman etmelisin. Fakat kilise tarafından vaftiz edilmen gerekli. Hangi mezhepe mensup olacağını da belirlemelisin. Aslında bir yaş sınırlaması yok ama değiştirmen için reşit olman, reşit değilsen ailen tarafından onay alman gerek.

  • Sorduğun kişilere bak .
   Kelin ilacı olsa başına sürerdi :) ...

  • ben sorana s&#246;ylemi&#351;tim

  • Banane? Ben Hristiyan de&#287;ilim...

  • Öncekileri Göster
 • dinde zorlama yoktur elbette. Ama düşünmeden edemiyor insan, seni hristiyanlığa iten şey ne. Dinini değiştiriyorsun sonuçta. Her canımız sıkıldığında dinimizi değiştirecek olursak bunun bir sonu varmı.

  • hayır her canım sıkıldıgında yapmadım tabıkı ama kısa zaman oldu aklımda bır yandan bırseye baglanmam ıstegı bır yandan hrıstıyanlık aklımda kaldı

 • Elif şafağın Aşk kitabını okumanı tavsiye ederim o ilahi aşkı kesinlikle oku ve kararını öyle ver

 • Bence Hristiyan olmak istemekle alakalı değil , psikolojiniz sizi değişiklik yapmaya itiyor , büyük bir değişiklik .

 • bunu diyorsan zaten dinden çıkmış olabilirsin tabi bunu ancak Allah bilir..öncelikle ruhun demiyor bunu şeytan fısıldıyor olmasın nefsine zor geldiği için islamın emirleri kolaya kaçıp kendi dinini bile uygulamayan hristiyanlar gibi olmak istiyorsun sanırım..bazı şeyler zor geldiği için..hristiyanlıkta da bazı şeyler yasak ama adamların umrunda değil bence sende sadece bunlardan kaçmak istiyorsun..dinine bağlı biriyim diyorsun belki de öyleydin ama kendini sorgula boşluktasın yaptığın şeyleri zorunlu yapmış olabilirsin hayatında bu da ters tepmiş olabilir..

  • cevap vermeye tenezz&#252;l bile etmemi&#351;sin anca sa&#287;dan soldan duyduklarınla yetin sen bizim 4 4 l&#252;k olmamız mesele d&#287;eil bi&#351;iyi sormu&#351;sun cevap verdik

 • ruhun bir an önce bedenini terk eylemeli

 • müslümandan hıristiyan olmaz bunu bilmelisin önce. münafık olarak kabul edilirsin. Tanrı yoktur diyemeyecek kadar inanç sahibi lafı pek bir değer taşımıyor :) yani vardır yada yoktur buna inanırsın. müslümanlık en son dindir. (inanışıma göre) hıristiyanlıkta çok çarpıtılmış bir din olduğunuda bilmelisin. bir sürü kitapları, rahibelerin başı kapalı olmalarına rağmen kapanmayı hiçe sayışları, her kralın kendine göre incile birşeyler eklemesi. bunları gözönüne al bence.

 • Bir temele bagli kalmayi goze alamiyorsan hristiyan da olamazsin.

  • haklısın

 • senı allah affetsın

 • sanki hristiyanlık çokmu iyi farkı yok ikisindede yobazlaşmıs fikirler var

 • mahkemeye başvur

 • Olurduk da, biz de bilmiyoruz.. Taksim'de kilise var hem..

 • Bagımsızlık,huzur din değiştirilerek bulunmaz. İslamı yaşayarakta bağımsız ve huzurlu olabilirsin.

 • ruhun bozuk iyi tamam da gel gelelim RUHLAR aleminde yaşamıyoruz...

 • nıye gardaş biz papazmıyız

  • yok o esas papazların tarafına ge&#231;mek istiyor :D

 • Müslümanlığın vazifelerini yerine getirmemekle onun yasaklarını defalarca çiğneyebiliyorsan Müslümanlıkta da kalmanın bi özelliği yok zaten. Bi münafık eksilmiş olur.

  • Bir kelimesiyle Cennette yere sahip olabiliyor ama diğerinde sonsuz Cehennem sen neyden bahsediyorsun?

 • gizli durumunu kaldırda en son kişiyi görelim... .kiliseye git papa ya söyle o seni kutsal suda yıkayıp vaftiz eder sonra hristiyan olursun...

  • hayırlısı olsun...rica ederim...iyi geceler...

  • te&#351;ekk&#252;r ederim umarım :(

  • yolun acık olsun umarım mutlu olursun...

  • Öncekileri Göster
 • kapalı/açık nasıl birisin?

  • açık

 • geçerliliği olsa bizde öyle olurduk düşünsene avantajlarını ama geçerli değil saçmalama bence

  • diyecek birşeyim yok sana dinsiz olarak yaşa aynısı

  • ruhum bunu istiyor psikolojim iyi değil yorgunum ve içimde bu var

  • o zaman dinsiz olursun işte senin istediğini herkes ister rahat bir yaşam sürersin onların kurallarına göre

  • Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 37

 • 3ay

  Belki bana kızacaksın ama bütün dinler yalan... dünyada binlerce din var ve herkes ailesinin mensup olduğu dine inanıyor... Richar Dawkins'in Tanrı Yanılgısı kitabını okumalısın bence.

  • 3ay

   *Richard

 • 3ay

  Ruhunun bunu istemesi durumu. Really?

 • 3ay

  kimsenin ne dediğine bakma. ben hristiyanım ekle beni ne merak ediyorsan sor anlatayım. ( not : eskiden müslümandım )

  • 3ay

   Tabikide takip ediyorum nerde yorumun var gelirim oraya :) seni çok özledim bitanem ya, mesih seninle olsun. Haleluya :)

  • 3ay

   isa mesih diye açtım istek yolladım kabul et :)

  • 3ay

   o değil de sen beni mi takip ediyon he nere yorum yapsam geliyon bakıyomda :))

  • Öncekileri Göster
 • 3ay

  Icinden geliyorsa hristiyan ol zaman kaybetmeden incil kitabini al ve oku dogru yolun hristiyanlik oldugunu okudugun zaman anlarsin daha fazla zaman kaybetme hristiyan ol yuce allah kutsal ruh bizimle konusuyor duvalarimiza cvb veriyor ve isa mesihin geleceyi cok yakindir o son yillar bunlar hatta son gunler tam olarak allah gunu saati seneyi soylemiyor ama cok yaknda gelecegini soyluyor ve isayi tanrinin oglu oldugunu kabul eden sonsuz yasama gececektir al o kitabi bastan sona oku allah sanada kutsal ruhunu gonderecek ve sninlede konusacaktir

  • 3ay

   Kimsenin kafani karistirmasina izin verme icinden geleni yap allahha dova et tum kalbinle sna gercek yolu aciklamasiini iste ondan al incil kitabini oku ve onun dogru yol oldugunu anlayacakindir

 • hristiyanlık insanlar tarafından bozuldu geçsen ne fazyda belli namaz flanda kılmıodun sonsuza dek cehenneme giriceksin müslümanlar dışında herkes giricek...

  • 3ay

   Bir müslüman hayatında hiçbir iyi şey yapmasın ama müslüman olduğu için cennetlik olsun. Diğer tarafta hristiyan biri hayatını insanlara fayda sağlamak için harcamış ama hristiyan olduğu için cehennemlik öyle mi? Hadi oradan!

 • sana bir hristiyan olarak yazıyorum. sigara markası değiştirmek gibi bişey istiyosun. Eğer köklü bir değişiklik yapacaksan açar tüm kitapları baştan okur, inanmam gerekene inanırsın ve bunun için bu tip forumlarda ortalığı karıştırmazsın. sen kutsal kitabı okuduğunda tanrı senin yüreğine dokunur ve hayatını zaten değiştirir. ama dikkat çekmek için imanından vazgeçmeye çalışıyor gibisin tanrı seni affetsin.

 • İslam dinini sana ağır hristiyanlık dinini hafif göstermişler ama yanlış. Hristiyanlıkta da namaz, hac, başörtüsü, güzel ahlak var. Rahibelerin kıyafetlerini biliyosun, hristiyanlık 1950 yılında bilime malup olduğu için toplum kiliseye başkaldırdı ve bu yüzden insanlar din olarak hristiyan görünüp dinin hiçbir şeyini yapmıyorlar. yoksa islamdan daha ağır bir dindir. mesela onlarda evlendikten sonra boşanmak yasak, kıyafetler daha kapalı, zina yasak günah... şimdiki hristiyanım diyenlerin yaşantısı senin dini yanlış algılamanı sağlamış. Kaldı ki hristiyanlığın kutsal kitabı papazlar tarafından yazılmış,bu dinde her şey yorumlanıyor, gerçek fikirler kaybolmuş. Halbu ki islam daha yeni, yazının kullanıldığından çok zaman sonra geldiği için her şey saklanabilir olmuş ve kuran hadisler bozulmadan duruyor. İslami yaşamak zor geliyorsa Allahı ve peygamberi daha az tanımandandır.

 • Aslinda senin su an yasadigin durumu bn yasiyorum neden mi hristiyanlik?kalbim ruhum oyle soyluyor .ayriyeten isa yi tanimak ve onun gibi gunahsiz bir yasam istiyorum .Islam da cok guzel ve nitelikli bir din ama sonuncta hangi yoldan gidersem gideyim hepsi allaha ulasan yol degil midir Ben de su an resmi olarak muslumanim fakat icimde muslumanlik olsa da hristiyanlik su an daha agir basiyor. sonucta biz dogarken dinimizi. Kendimiz belirlemedik .

 • Direkt cehenneme gideceksin biliyosun demi

  • 3ay

   Bir cana kıydı, aile yıktı, fesatlık yaptı, ara bozdu, insanları birbirine düşürdü, hayatını yalanlar üzerine kurdu, zina yaptı. Ama müslüman olduğu için en son gideceği yer cennet he? Bu islam bir harika dostum sdghjklmptx

 • Hepsi bullshit.

 • Alkışlıyorum hak din İslamdır ondaki Huzur hiç birşeyde yok.

 • bu ne ya.

 • Allah yardımcın olsun, ne diyim...

 • Agnostik olmama rağmen bir dine bağlı olmak isteseydim o din Hristiyanlık olurdu. Çok belirgin bir nedenim yok,senin gibi sadece ruhum söylüyor bunu. Ama tahminimce,Hristiyanlık bana hep çok gizemli bir din gibi gelmiştir,bu yüzden çekici geliyor olabilir. Sana tavsiyem sorularına sanal ortamda değil de bir kilisede cevap araman olur :)

  • Hristiyanlık d&#252;nya &#252;zerindeki en yaygın dinken bunca insanın ger&#231;ek d&#252;nyasını kararttı&#287;ını mı s&#246;yl&#252;yorsun?

  • gizem dedi&#287;in bilmemektir.Gizem demek heyecan demektir.Bir nevi hevestir.Heveslerin u&#287;runa ger&#231;ek d&#252;nyanı karartmaman dile&#287;imle

 • Sizden yardım isteyen birini tersleyecek kadar beyniniz kokuşmuş..İslamin savunucusu değilim ama yinede ıslammi hristiyanlikmi diye sorsan ıslam derim.Arkadaşım; sana bir tavsiyem olacakdini inancını değiştirmek yerine felsefi akımlara bir göz at.Kendine bu şekilde farklı bir bakış açısı çizebilirsin.Ben tanrının sevgisine inananlardanim . Onu sevdiğin sürece dininin pek fark etmediğini düşünüyorum..Eğer istersen kliseleri ziyaret edebilirsin, mum yakabilirsin . Ama köklü değişikliklerden önce araştırmanı tavsiye ederim. Ruhundaki değişim açlığınıda felsefi akımlarla gidermeni tavsiye ederim

 • canım islam dini zaten diğer dinlere de inanır. yani bizim kitabımız Kuran-ı Kerim ama diğer kitaplara da inanıyoruz. sen müslüman bir ailede dünyaya gelmişsin ve öyle yetişmişsin belki de. dinden dönmek gerçekten günahtır. cehenneme direk gitmek gibi bişey... islam çok güzel bir din ve inan bana Kuran ın türkçe mealini oku ve çok güzel şeyler bulacaksın. istiyorsan incili de oku orda da çok güzel şeyler var. Allah a inanan herkese saygım da var. ama islam zaten dört büyük kitabı ve peygamberi de bizim olarak gördüğü için en güzel ve en son din. eğer hayatında değişiklik yapmak istiyorsan. arkadaşlarını değiştir. saç modelini rengini değiştir. işini okulunu değiştir. yeni hobiler edin. kurslara katıl. inan bana senin için çok iyi olacak. ama din değiştirme

 • onlar da tanrının varlığına inanıyor sonuçta ol istersen

 • tatlım bence mesele dini inançlarında değil. durağan bir şeye bağlanamadığını söylemişsin bu çok önemli. psikolojik yardım almanı tavsiye ediyorum. bu kendi içine doğru bir yolculuğa çıkmana yardım edecek. o zaman tam olarak ne istediğinin farkına varabilirsin. bazen hayatta yaşadıklarımız bizi mutsuz olmaya itiyor. başımıza gelenlerden sonra ilk sorguladığımız ben nerde hata yaptım? ikincisi ise neden bu benim başıma geldi? bu sorular biriktikçe kader, ahiret, adalet inançların değişmeye başlıyor. seni çok iyi anlıyorum. benzer bir dönemden geçtim. bütün dinleri araştırabilirsin mantığınla biraz da destek alarak işin içinden çıkabilirsin.

 • canım hangi şehirde yaşıyosan orda bir kliseye git.tabi mezhepler var. kimi boşanmaya, kürtaja falan izin vermiyo. istersen onları bi araştır. en uygununu seç kendine. sonra o mezhebin klisesine gittiğinde rahip sana yardımcı olacaktır. seni yargılayanları da takma. içinden islamiyete inanmak geliyosa ona inan, hristiyan olmak geliyosa hristiyan ol, ateist olmak istiyosan ateist ol. hayat senin hayatın, seçim senin seçimin.

  • dejavvuls ikinci c&#252;mleye kadar dayanabildim panpa mesajının gerisini okumadım kusura bakma. ok kib byeee

  • ya bu ne bi&#231;im bi yorum arkada&#351;ım. Ya bu ya&#351;antımız zaten bir sınav nedir o k&#252;rtaja izin vermiyor bo&#351;anmaya izin vermiyor sen sınavda soruları kendin mi belirliyorsun yaradan kurallar koymu&#351; insanları do&#287;ruluktan &#351;aırmadan &#246;l&#252;m g&#252;n&#252;ne kadar gelebiliyorlarmı bunu test etmek i&#231;in engeller koymu&#351; en basit &#246;rne&#287;inden bir ailede bile aile i&#231;i kurallar vardır uyamıyorsan &#231;ıkarsın. yada en azından kabullenir inkar etmezsin.

 • Dusuncene ve hislerine saygim var ama sadece duyduklarinla yola cikma herkes kendi dini hakkinda guzel seyler soyler, ilerde pisman olacagin seyler yapma iyi dusun derim..

  • Heheh bilmemm :)

  • neden uzun yorumlar yazamıyorum ben yahu.

 • Allah hidayet eylesin..

 • Töbe bismillah

 • bu ikilemi farkında olmadan birçok insan yaşar ama islam çok güzel bir din bence islamı daha çok araştır huzur bulacağına eminim

 • Bizlerin yargılaması çok normal zoruna gitmesin müslümanız çok şükür ki ve dinimize düşkünüz o yüzdn hic mırın kırın yapma evet belki ibadetlerimizi yerine getirmiyo olabiliriz fakat vicdanımız o kadar rahatkı icimiz kalbimiz Allah, peygamber aşkıyla dolu ıbadetle sınırlama! Geç bakalım o dine o vicdanın sızlamıyo mu sen onu bunu boşver dinini değiştirmeyi bi kenara koyda Müslümanım diye Allah'a şükret..

  • te&#351;ekk&#252;rler.

  • guzel tebrıkler ++11

 • arkaaşım sen allaha inanmıyorsun k, hristiyan olasın..sen zaten olmadan önce benimsemişsin hristiyanlığı eğer islamiyeti düzgün öğrenseymişsin bunu tercih etmezdin...hrsitiyanlıkta musevilikte..hz isanın allahın çocuğu olarak yada başka bir şey olarak görüyorlar islamiyeyye allahtan başka yaratan yoktur..onun çocuğu felan yoktur diyor..hristiyablı arasında çok fark var..fark olmasayd..ayrılmazlardı zaten..bence senin psikolojik sorunların var..hiç kusura bakma..bilmeme anlatabiliyor muyum acaba?

  • ateist zaten bi nevi. Allah yardım etsin. onun mucizelerini cok &#351;&#252;k&#252;r bizler g&#246;r&#252;yoruz. g&#246;zleri perde &#231;ekilmi&#351;lerde g&#246;r&#252;r in&#351;allah.

 • zamanında nedense benimde hristiyanlığa karşı ilgim vardı..kiliselere gittim bilgi aldım daha sonra bir gece bir rüya görmüştüm ondan itibaren tamamen kendimi müslümanlığa verdim..ruhumda müslümansın diyor.bence sende kiliselere git incili oku ondan sonra nasıl bir şey olduğunu görürsün...anladığım kadarıyla içinden haç çıkartmak geçiyo , haç kolyesi takmak geçiyo ama doğru değil ben gördüm inş seninde hakkında hayırlısı olur...ama tavsiyem incili okuman , kiliselere gidip papazlarla sohbet etmen.

  • www.hristiyanforum.com bu siteden de baya bilgi alabilirsin ama &#231;ok yanlı bir site...m&#252;sl&#252;manlıkla ilgili bir kıyaslama yapsan dahi ipden ban veriyorlar :) hristiyan olmak istedi&#287;ini veya anlatmalarını s&#246;yledi&#287;inde yardımcı olurlar.

 • Dinini ne için değiştiriyorsun ki ? Doğru yoldayken ayağını kaydırmakta niye ? Hristiyanlık çok mu kuralsız sanıyorsun ? hiç araştırdın mı ? Her dinin kuralları vardır ki şayet kuralsızda yaşanmaz . Mantık içeren tek din islamdır . Doğru yoldan sapma içindeki şeytana kulak asma RABBİNE sığın tövbe et derim.

 • bence tekrar dusunmelısın cunku ıslam en son ındırılen dın genede tercıh senın hıcbırımızın senın tercıhlerını yargılamaya hakkı yok=))

 • Hemen psikologa git durumun ciddi bilinç altının oynadığı bir tuzak bu. şeytanın oyununa gelme. bilmiyorum belki yasadıgın olumsuzluklar seni bu duruma sürüklemiş olabilir ama herşeyin bir çözümü vardır

  • belki bunlar dogrudur ama ben d&#252;zelebilirim sadece i&#231;imdeki k&#246;t&#252; ruhu dı&#351;arı vurabilecegım bir yerde d&#252;zelebilrim

 • Rahibeterasa ile bir randevu ayarlayabilirim senin için? Yasak aşkı papaz Fernandes sana doğru yolu gösterir.

  • Evet kendi hristiyan. Pek din rit&#252;ellerini yerine getiren biri de&#287;ildir fakat, pazar kilise ziyareti, mezar ziyareti falan ıvırı zıvırı &#231;ok. Haydi bunu ge&#231;tim belki sen dinin gerekliklerini yerine getirebilecek birisindir fakat fikir alımıyla olucak bir i&#351; de&#287;il diye d&#252;&#351;&#252;n&#252;yorum. &#304;nan&#231; senin inancın, hayat senin hayatın.. Aklın hristiyanlı&#287;a yatıyorsa, do&#287;ru buluyorsan ve inanıyorsan de&#287;i&#351;. Burdaki &#252;yelerin aklını karı&#351;tırmasına da izin verme.

  • ben ni&#351;anlın hristiyan diye biliyorum sen azda olsa fikir sahibisindir spagetti buraya yazabilirsin bu arada sen zaten iyisin onaylamama gerek yok

  • En iyi cevap!

 • Doğru yoldayken sapmaya çalışıyorsun ruhum böyle istiyor diyorsun sen buna kendini yönlendiriyorsun unutma ki son gelen kitap Kuran-ı kerim'dir..

 • deist ol bence.illa tepemde bi tanrı olsun diyorsan şayet.ergensel bir durumdur.islamdaki baskıdan kaçış yöntemidir.hristiyan olunca her boku yemekte özgür olacağını düşündüğünden ötürü olabilir .

  • tabi bo&#351; konu&#351;muyoruz burda :)

  • En &#231;ok bu cevabın gerek&#231;esini mantıklı buldum. Ergenli&#287;i ge&#231;mi&#351; olsa da bu durum bence de aynen dedi&#287;in gibi; &quot;hristiyan olunca her haltı yapmakta &#246;zg&#252;r olaca&#287;ını d&#252;&#351;&#252;nd&#252;&#287;&#252;nden &#246;t&#252;r&#252; olabilir.&quot;

  • memnunum gayet hoş.

  • Öncekileri Göster
 • ailenle bi konuş genelde islamda çok ters bakılan durum ben müslümanım ama hristyanlığa ve kitabı olan dinlere saygım var sadece saygı ailene bi danış derim çok kararlıysan değiştir sonuçta hz isa da Allahın bi peygamberi ateist olmandan hayli hayli iyi

 • vela havle vela kuvveden illa billa alil aziym sus kızz otur aşşa 3 ihlas bi fatiha oku

 • Bu senin fikrin birsey diyemem..Neye inanmak istiyorsan ona inan...

  • Beni mi dusunuyorsun? :)

  • bu kız böyle konusuyorsa yaklasma uzatma derım

 • Kaç yasındasın ?

  • Ozaman kendı secımın kendı tercıhın ben derım kı dın değiştrmeden önce bunun sana getreceı zorlukları bır oku öğren ... Birde sana tavsıyem namaz kıl bır rekatta olsa kuran oku bıraz bak bakalım huzur bulacakmısın bulursan eğer değiştrme derım.Çünkü o huzuru baska hıcbır yerde bualamazsın.bu önemlı bır karar belkide buda senin Sınavındır.

  • 24

 • Sebep ne?

  • Ciddi değilsinki...

  • sadece istiyorum

Yükleniyor...