• Sor
  • Bence

Psikolojik olarak destek... Acaba yanlış mı yapıyorum?

Arkadaşlar merhaba,eskiden özgür olmayan bir hayatım vardı ama her şeye rağmen geceleri olsun boş vakitlerimde olsun kendi dünyama dönüp kişisel gelişim kitapları psikojojik kitapları okurdum, hep derdim bir gün şu kötü hayattan kurtulup kendime yeni hayat kuracağım özgür olacağım ipler benim elimde olucak diye, ben bu olayı başardım 3 yıldır kendi hayatımı yaşıyorum, bu site olsun diğer siteler olsun, benim yaşadıklarımı yaşayan insanlarla dolu, ben zamanında bir psikiyatristen duymuştum, içinizde aşırı dert sıkıntı olduğunuzda içinize atmayın, hiç konuşacak arkadaşınız yoksa da en azından internete girin internetteki bazı insanlara anlatın onlarla paylaşın demişti ben bunu daha önce yaptım, bana cok faydası olmustu tabi bu bi amaç değil sadece daha iyi hissetmek için bir araçtır, ben şimdi bazı insanlara yardımcı oluyorum kimisi bayan kimisi erkek, kimisi sen benim durumumdan istifade etmek istiyorsun bana yanasmaya calısıyorsun gibi diyenlerde oluyor, acaba benim yaptıgım dogrumu? ben yanlısmı yapıyorum? amacım sadece o insanlara yardımcı olmak çünki zamanında bana yardımcı olan yoktu,yoksa benim hayatım gecmiste kaldı artık ihtiyacım yok,ihtiyacı olanlar mı dusunsun ben ne sıkıntı cektiysem onlardamı ceksin mi demeliyim?karakter olarak şuna çok karşıyım hani büyükler derler ya ben kucukken soyle soyle sıkıntılar cekmıstım sende cekiver ben buna cok karsıyım ama kafam şu anda cok karıstı tavsiyelerinizi bekliyorum

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Ya bak kendin de diyorsun pisikojik destek aldım içime atmadım anlattım hep birilerine diye karşında ki insanın pisikolojisinin bozuk olduğunu kesinlikle unutmayacaksın yardım verdiğin destek verdiğin zaman çoğunluklu ona akıl verme daha çok dinlemelisin o zaten konuşamadığı için bu durumda daha çok dinle telefon vs. türü şeyleri isteme msn den ve ya facebooktan yardımcı ol resim cam türü şeyler de isteme amacının bu olduğunu belli et aslında derim neden uğraşıyorsun diye ama zamanın da sen yaşamışsın diğer insanları da sen daha iyi anlarsın bak yardım etmişler sana işe yaramış sende başkalarına yardım edebilirsin

• kimseden telefon msn hatta facebook bile istemedimki?fotoğrafta istemetim gormeme gerek yokki,siz farklı anladınız,biraz konustuktan sora bile facebook foto falan istersem zaten olay yardım etmekten cıkmamısmıdır?

• yani öyle haklısın ama karşında ki insanın zaten pisikolojisi bozuk bir insan sağlıklı düşünebileceğini düşünmüyorum yanlış anlama çekmiş ilgilini yardım etmeni yanlış anlamış olabilir bu tür şeyler olabilir açık olacaksın

Kızlar Ne Diyor 4

• Samimi ve içten olduğun sürece kazanıyorsu gerisi çıakr ilişkisine giriyor.

• aslına bakılırse kişinin ismini bile bilmeme gerek yok,sadece kac yasında nası yasıyor falan filan yani diyecegım oki bazı kişiler gibi düşmüş insanlardan faydalanan biri değilim

• Öncekileri Göster
    • öyle valla bu devirde ilk okul arkadaslarımız bile çıkar gozunle bakıyor,halbuki biz onları kardesımız gibi goruyoruz devir deyişmiş

• kesinlikle öyle.

• Hımm yorumuma olan cevabınıza bakılırsa artık yol göstericiniz yok! Size feridun düzağaç'ın nadas sarkısını armagan ediyorum Sayın yol gösteren bol şanslar diliyorum kolay gelsin:)

• hangi yorumunuz?

• pardon bir onceki mesaj icin,sarkı ıcın tesekkur ederım

• Bu sözlerinde ne kadar samimiyseniz o kadar faydalı oluyorsunuzdur. Her insan kendini tanımlayacak, tamamlayacak birilerini arıyor ama hani bir söz var: Kişi ancak zihninin bakabildiği yere kadar görür. ne kadar anlatsak nafile bazen güzel soru:)

• zaten amaç kişinin durumunu tanımlamaya calısıp bişilerin farkında olabilmesini sağlamak,kişi bunları gördüken sonra kendisi halledebilir,ben sadece yol gösterenim

• yardım edeyim derken müdahaleye dönüşebilir.Niyetin iyi ama belli seviyede tutmalısın. Yinede yardımcı olman güzel bir davranış ama unutmaki herkes yardım almaya açık değildir.

• şimdi durum soyle,biri buraya yazıyor mesela,soyle soyle durumdanyım,bende dıyorum bak soyle yap bundan uzak dur suna dıkkat et falan,sankı ona yardım edersem kendımede yardım etmıs gıbı oluyorum,mesela siz 3 yıl önceki halinizi görseniz yardım etmezmisiniz?yada hiç oralı olmadan devammı edersiniz?

• tabiki yapmalısın ama bu snaa değil karşındakine yarar sağlar.Aslında burda amaç bu zaten.Tecrübelerini paylaşmak.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden henüz görüş yok! İlk görüş paylaşan erkek olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Yükleniyor...