Arkadaşlar sivilce sorunum var, nasıl kurtulurum?

Arkadaşlar 19 yaşındayım ve 5 yıldır ergenlik sivilceleriyle uğraşıyorum. Geçirmek için denemediğim yol kalmadı. Bi sürü doktora gittim ama fayda... Daha Fazla

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle yediklerine içtiklerine dikkat etmen gerekiyor, temizliğini ve bakımını ihmal etme. Tonik ve gözenek sıkılaştırıcı ürünler faydalı olabilir. Doktorun sana önerdiği ilaçları kullan. Hormon ve karaciğer fonksiyon testlerini yaptırmadıysan yaptır. Sana reçetesiz satıldığından dolayı bir antibakteriyel pomat önereceğim. 'kara merhem' diye yaşlılarından duymuş olabilirsin. Piyasa adı İhtiyol pomat. Sivilcelerinin üzerine akşam sürersen içindeki irinin temizlenmesini sağlar ve bakteri üremesini engellediğinden yayılmayı zorlaştırır. Bundan fayda bulan birkaç arkadaşım oldu. Ama kesin çözer gibi bir kanıya kapılma.

Bunun haricinde bir de ev yapımı maske önereceğim.

Yüzünü iyice yıkayıp kurula.Temiz cildine limonu ikiye bölüp sür. Limondaki meyve asitleri cildine faydalı gelir.Limonu kuruyana kadar 10-15 dk kadar beklet ve ılık suyla yüzünü yıka. Arkasından bir paratesi dilimleyip veya rendeleyip yine 10-15 dakika kadar yüzünde beklet.Bu da cildinin pH dengesi için faydalıdır. 10-15 gün içersinde faydasını görürsün muhtemelen.

Son olarak fırsatın varsa yazın bol bol denize gitmeni tavsiye ederim. Deniz suyu ve güneş genelde iyi gelir.

• Limonu denedim ama olmadı kil maskesi yapıyorum 5 aydır faydasını gördümde ama şimdi göremiyorum racuten diye bi ilaç varmış onu denicem