Her şeye anında ağlıyorum, ne yapmalıyım?

ben her şeye hemen ağlıyorum. kavga edince,hakkım yenince kendimi ifade edemiyorum anında ağlamaya başlıyorum. bu psikolojik bir şey mi acaba?cevap verin lütfen...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Depresyon ;

kişide kalıtımsal, çevresel ya da hormonal bozukluklar sonrasında gelişen bir çökkünlük halidir. Aşağıdaki belirtilerden en az beşinin (ilk iki belirtiden en az biri bulunmak üzere), en az iki hafta süresince var olması durumuna "Major Depresyon" denir.Bu belirtiler ise şunlardır: Hemen her gün günün yarısından çoğunda kendisini üzgün, ağlamaklı, mutsuz hissetme; Hemen her gün yaklaşık gün boyu süren tüm ya da çoğu etkinliğe karşı ilgi ve zevk almada azalma (daha önce keyif alınan işler,hobiler ve alışkanlıklardan artık hoşlanmama,mecburen yapma hali,(dünyayı verseler umurumda değil şeklinde bıkkınlık hisleri,bazı kişilerde cinsel isteksizlik ). Çabuk öfkelenme. Diyet uygulanılmamasına karşın önemli derecede kilo kaybı ya da alımı ( bir ay içinde vücut ağırlığının %5 'inden fazlasının artması ya da azalması) ya da hemen her gün iştahta artma yada azalmanın olması. Gün içerisinde kendisini yorgun hissetme, sabahları dinlenmemiş gibi uyanma ; Hemen her gün kendini değersiz hissetme,küçük görme,kendini beğenmeme,suçlu ya da günahkar hissetme hali. Konsantrasyon güçlüğü, unutkanlık ((konuşulanlara,okunan şeylere,izlenilen TV programlarına dikkatini verememe, söylenilenlerin bir kulaktan girip diğerinden çıkması gibi) ya da kararsızlık hali. Tekrarlanan ölüm düşünceleri, yaşamanın anlamının olmadığı düşüncesi .

Depresyon; toplumda çok sık olarak gözlenen bir psikiyatrik hastalıktır. Görülme sıklığını şöyle anlatmak istiyorum; Dışarıya çıktığınızda gözünüzle 100 (yüz) kişiyi toplumdan ayırın, bu 100 kişi içerisinden de 15 kişiyi ayırın bu 15 kişi hayatının sonuna kadar depresyon geçirecektir. Yani yaşam boyu görülme sıklığı % 15-20 olarak belirtilmektedir. Depresyon nasıl ortaya çıkıyor? Kimler depresyon geçirmeye daha yatkınlar? isterseniz şimdi bunları açıklamaya çalışayım.En sık nedeni genetik olmasıdır. Ailenizde depresyon geçiren yada geçmişte intihar eden bir kişi varsa ve yukarıda saymış olduğum bulgulardan en az 4 taneside sizde varsa, hiç gecikmeden bağlı olduğunuz kurumun psikiyatristine baş vurmanızı öneririm. Hemen felaket haberleri vermek istemiyorum . Bunu şöyle de düşünebilirsiniz; Bir silah düşünün, içi dolu ama yaşamda o tetiği çekecek bir güce ihtiyaç var. Genetik olarak depresyon geçirileceği kodlanmış olabilir ama aktive edecek bir yaşamsal olay olması gerekebilir. Depresyon endojen ( beyin biyokimyasındaki değişiklikler) olabilir.

Erkekler Ne Diyor 10

• doktora git

• Bence evde kalmışsın ondan olabilür :D

• hemende basın eksiyi gerçekler yeşil acı biber gibi değilmi?

• yapı meselesi pek değiştiremezsın yada başından ciddi büyük bir olay gecicek ondan sonra sert birisi olucaksın

• bence asiri duygusalda olabilirsin

• Size destek veren sizinle konuşan biri olması gerek.Böyle akıllı biri yoksa etrafınızda, bir uzmandan yardım almanız gerek.

• kendini bu yönde savunmaya aluşmuşsun bu bendede vardı geçti..bana sevince olmuştu bu sevipte o benden ayrılıncaz olmuştu herşeye ağlamaya başlamıştım

• psiklojik ama aşın bence..

• psikolojiyle karışık yapı :s çok kötü bi durum yaw çok gururdan oluyor erkeğim ama bende aynıyım nefret ediyorum ağlamaktan ve en kötüsü ağlatan sadece en çok sevip değer verdiklerin oluyor başka bişey değil haksızlığa gelemiyoruz hep anlaşılmak istiyoruz ama anlamıyorlar.. o halde geirye kendimizi yıpratmaktansa bunu aşmak kalıyor bunun için kendimizi ifade etmeyi her fırsatta anlatmayı öğrenmeliyiz

• o zaman kendini ifade etmeye uğraş

• bir uzmandan yardım almalısın

Kızlar Ne Diyor 9

• Sinirden.

• gözyasların kronık olmus bence artık bukadar aglama yazık gunah

• antidepresan kullan duygusuzlaştırıyo ağlamak istesen bile ağlayamıyosun o derece..

• acı yok acı yok.. hep mutluluk hormonu zirvedee her akş 1 tane yemeklerden sonra

• aşk acısı çekmiyolarmı kullanınca duygusuzlaştırıyosa :D

• bence psikolojik bunun için spor yapmayı dene..özgüvenin yerine gelsin sanırım kendini çok baskıda hissediyorsun..herşeyi takma kafana ve biraz savaşcı ol..onlar sana karşılık veriyorsa sende onlara karşılık ver..:))

• ergensin dicektim de yaş 31. doktora görünmelisin.

• Ağlama kendini savun

• Bir psikologla görüş bence. O, nasıl duygularını kontrol altına alacağından, bu durumdan kurtulmanın yollarından sana bahsedecektir.

• Kitap oku sürekli.

• he. savunma mekanizman minumumlarda. gelistir.

Yükleniyor...