Özgüven problemi yaşıyorum. Güven eksikliğimi gidermek için ne yapabilirim?

2 yıl öncesine kadar gayet iyiken yavas yavas özgüvenimi kaybetmeye başladım. 2 yıldır ilaç tedavisi görüyorm ilaçlar kilo almama sebep oluyo bunun da etkisi var ama bi tek bu değil eskiden konusmaktan söylemekten korkmazken ne olursa olsun derken şimdi böyle yapamıyorum. hoşlandıgım çocukla konuşmaktan çekiniyorum modaya karşı ilgim var hoş giyiniyorum herkes begeniyo buna ragmen ben kendime güvenemiyorum. güven eksikliğimi gidermek için ne yapabilirim eskisi gibi olmak istiyorum ben artık..

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bu sorunu bende yaşadım ve emin ol bunu yenmenin en kolay yolu bir kursa yazılmak ve arkadaşlarınla sosyal etkinlikler yapmak. Ve kurs olarak her kurs olmaz. Mesela resim falan olmaz. Kendini öne atman gereken kurslara gitmelisin. Örneğin; tiyatro, dans, müzik bu konuda en yararlı olan kurslar. Bu problemin aynısı bende de vardı tiyatro kursuna gittim ve gerçekten işe yarıyor şimdi üstüne dans kursuna da gidiyorum emin ol inanılmaz derecede özgüvenim arttı ;)

• gitar kursuna gitmeyi düsünüyorum aslında ama yabancı bi ortam falan cok cekiniyorum

• Öncekileri Göster
    • asabiliceğime inanıyorum gibi ama :) umuyorum yaparım :)

• yaparsın :)

Erkekler Ne Diyor 2

• Rahat ol istediğin gibi davran içindeki ruhu özgür bırak.

• ah yapabilsem

• Öncekileri Göster
    • Dene faydasını görüceksin.

• tamam teşekkür ederim :)

• bu hayat senin ve sadece senin için herşey sen bu hayattan gittiğinde geridekilerin ne önemi var sadece kendin için yaşa ne istiyorsan onu yap daha çok sosyal hayatta ol arkadaşalrınla gez toz eğlen konuştukça herşey açılır en ufak bi sıkıntını bile içine atma konuştukça konuş gözlüklü şirin gibi geveze ol gerekirse seni atsınlar o ortamdan ama sen susma:)

• cekingenligim bi gitse söylediklerinin hepsini yapıcam ama...

• çekinicek bişey yok eskiden bende öyledim ama üstüne gide gider yenersin bunu unutma karşındakilerde aciz kul gözünde büyütme kimseyi ve hata yaparım ederim diye susma her insan hata yapar sen rahat ol kim neder ne düşünür die yaşanmaz hem o kimlerden bize ne :)

• cok dogru söylüyosun kimse kimseden üstün değil. kendimi kücük gördüğüm bi ortam da öyle bi anda aklıma direk bu söyledklerini getiricem :)

Kızlar Ne Diyor 2

• bunu ha diyince çözemesin güzelim

• yapamadıgın herşeyin üstüne git.kendine güvenmemenin altında ne yatıyor bunu düşün.kendini güzel mi bulmuyosun yoksa farklı nedenlerin mi var hepsini düşün ve yaz.Eksik buldugun seylerin düzeltmek için ne yapman gerekiyor düşün.başkalarının düşüncelerini görüşlerini eleştirilerini takma.Kendini sev.Bu dünyaya kendi hayatını yaşamaya geldin başkaları için yaşamıyorsun kendin için yaşıyorsun.Başkalarını önemseme.Kendin oldugun gibi yaşa.Unutma bu dünyaya başkalarının istediği biri olmak için gelmedin.Kendin olmak mutlu olmak için geldin.

• +1 katılıyorum

• haklısın. söylediklerini yapıcam eksiklerim neyse gidermeye calısıcam

Yükleniyor...