• Sor
  • Bence

Neden küfür etme isteği duyarız...

Küfür etmek kişiyi rahatlatır mı ve küfür etmek acizlik midir ?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• karsindaki insana vericek cevap bulamayan bircok insan genelde küfre basvuruyor sanirim kelime dagarciklarindaki eksikliklerden dolayi.

• Evet olabilir.

• Öncekileri Göster
    • Katılmıyorum. Ben espri olsun diye hafif küfürler ediyorum bazen. Kimse kırılmıyor, gülüşüyoruz.

• herkesin kendi görüsü tabiki ancak küfür kelimelerin yetersiz oldugu yerde devreye girer arkadas ortaminda espiri küfürler o baska bir konu

Kızlar Ne Diyor 28

• rahatlatır bir nevi :D

• Diyosun :)

• Yani bazen paragraf paragraf anlatamayacağın bir konuyu, bir iki kelimelik küfürle çok net anlatırsın mesela. Severim o yüzden.

• Nasıl yani dicem şimdi kötü bir örnek olcak :)

• Şimdi hayat çok b.ksa ne diyelim kaka mı diyelim?Bazen samimi geliyor ve rahatlatıyor.Abartmamak şartıyla.

• Evet diyebilirsin :)

• Bazen rahatlatıyorYa da karşındakinin seni anlamayacağını hissettiğinde bir küfür yeterli olabiliyor.

• Kızlarda baya küfür ediyo

• Doğrudur

• Bazen lafa cuk oturuyor.Gerçekten de.

• Lazım yani .

• Bazen birine anlatmak istediğin onlarca şeyi tek kelimede anlatırsın.mk

• Oo çok felsefik bir cevap :D

• 2 kelime yalnız o. neyse tamam sustum

• stevie stevie yapma dostum böyle şeyler :D

• Acizliktir.

• Hmm

• Çok küfür eden birisi olarak; rahatlatıyor.Kötü anılarım canlandı şimdi off.Soran laf meclisten dışarı.Yeri geliyor dayak yemeyi hakeden birine vuramıyorsun küfür ediyorsun.Zaten o...unun suratına seks işçisi de desen o...u da farketmez Sonra birkaç sığır gelip 'ne güfrediyon?ağciz misin?ben hayatımda güfretmem garahter mesalası' demez mi?

• Sen baya dertliymişsin ya :) Cevaplayan :) bazı insanalara vuramıyosun ama küfürde edemiyosun onları napcaz. Ayrıca evet bazı insanlar yüzsüz o.rpu femen bişey ifade etmiyo gerçekten.

• alışkanlık ve beyne yerleştiği için

• Mümkün.

• Uzun Deme Bi oku İngiltere'de bulunan Keele Üniversitesindeki araştırmacılar, küfür etmenin, özellikle sık küfür etmeyenler üzerinde ağrı kesici bir gücü olduğunu saptamışlar. Bu teoriyi doğrulamak için Dr.Richard Stephens ve birkaç bilim adamı, gönüllü öğrencilerle beraber bir deney yapmışlar. Deneye katılan öğrencilerden kollarını buz dolu kovalara sokmaları istenmiş.İlk denemede öğrencilerin küfür etmeleri istenirken, ikinci denemede küfür olmayan normal bir kelime söylemeleri istenmiş. Çalışmanın sonucunda, öğrencilerin küfür ettikleri denemede kollarını çok daha uzun süre ile buzda tutabildiği gözlemlenmiş. Bilim adamlarına göre bu sonuç, küfür etme ile acıya dayanıklılık arasındaki bağı göstermekte. Deneye katılan öğrencilerin günlük hayatlarında sık küfür etmeyen kişiler olmaları da, bu davranışın yani küfür etmenin acıya toleransı 4 kat daha arttırdığının altı çiziliyor.Peki, küfür etmek nasıl oluyor da ağrıyı dindiriyor? Araştırmacıların tartıştığı teoriye göre; küfür etmek savaşçı/direnişçi içgüdüleri tetikleyerek acıyı tolere etmenize yardımcı oluyor. Sonuçta bir saldırganlık eylemi olan küfür, özellikle günlük yaşamda sessiz sakin mizaca sahip kişiler üzerinde oldukça etkiliymiş. Bu çalışmayı baz alıp sokakta sağa sola küfür ederek dolaşmanızı tavsiye etmiyorum, her ne kadar 'böbreğim ağrıyor, bakın böyle böyle bir haber var' deseniz de dinlemezler, olaylardan sonra daha çok ağrı sahibi olursunuz, benden söylemesi...

• Mythbusters da denemişlerdi +1

• Öncekileri Göster
    • Sacma olay kufur degil ,olay adrenalin kufur eden ofkelenir ,sahsen ben ornegin kolay kolay tr.chatturbate.com etmem ,velakin sinirli bir insanim bu bende kann.dolasimini hizlandirir ,ornegin.teakwando sporunda bagirilir sebebi vucudu aktiv tutma ve adrenalini salgilamadadir,bizim millet fakat nedendir hic geregi yokken kufur ediyor ,bence karekterin bozuklugudur ,ozellikle dikkat ettim ,youtubeden baktigimda gorunuyor turkler haricinde kimse ana avrat kufretmedim

• Tşekkür ederim

• Hakedene küfredeceksin limitsiz (:

• Limitsiz mi :D nickin gibisin galiba :D

• Küfür, argüman bulamayan zavalli sahislarin tutunabilcek tek özgüven kaynagi dir :p

• oO sert ama iyi olmuş bu :)

• kendimizi birz daha rahatlatmak açısından küfre sığınıyoz öfkemiz öyle yapark geçiyo sanki ya da ben öyle düşünüym

• Yalnız değilsin.

• sanırım :D

• küfür acizlik değildir insanın içe kapanıklığı cahilliğidir biriyle laf dalaşına giren kişi bilgi dagarcığının gelişmemesinden aklına küfürden başka birşey gelmemesinden dolayı küfür eder.

• ne kadar haklı oldugunu tahmın bile edmezsin

• Öncekileri Göster
    • haklısın sende burda ne kadar küfür kötü bişeydir diye savunsak bizde etmiyormuyuz aslında.

• Ediyoruz ne yazık ki maalesef ama bazen hayat zorluyo bizi buna insanlar zorluyo.

• Rahatliyoruz ondan mesela ben birinden cok nefret edesem ona bir kufur ediyorum icim raatliyor bence insanlar kufru icleri raatlasin diye ediyorlar

• Rahatlamak için yani :)

• Öncekileri Göster
    • haahahaahaha :D
      tamam ya hepsi ayni diyoruz ama yinede hep biz kadinlar yine sizlere guveniyoruz nedense :D

• Tatlıyız biz tatlı o yüzden :)

• Stres azaltıyor ve bazılarına küfür söylemek çok iyi geliyor.

• Bazen.

• Bilmiyorum ama trafikte aniden sinyal vermeden önüme kırdıklarında küfür ediyorum.elimde değil

• ahaha :D hak ediyo o kasap sürücüler zaten

• :D evet

• şuana kadar küfür etmedim biraz kişilk meselesi :S

• Vay be helal olsun :)

• kişiliksiz misin?

• ne alaka sen daha kişilik ne oldugunu ögrende gel

• Demitrianında söylediği gibi bazen lafa cuk diye oturuyor :D

• Yada biz öyle düşünüyoruz :)

• Öncekileri Göster
    • Ahah :D

• :)

• Alışkanlıktır belkide bilemiyorum..Neden küfür ediyorum diye hiç sorgulamadım kendimi, edeni etmeyeni de yadırgamadım.

• Alışkanlık olabilir evet.

• ağız alışkanlığı acizlik değil

• Ettiğin anlaşıldı :)

• peki makina kafa neden gögüslerini göstermekte ısrar ediyor?

• Hiç öyle bir istek duymadım.Küfür etmem edene çok kızarım.

• 10 üzerinde link :)

• ben ne bileyim a.m.k

• Sen bilmicende kim bilcek :)

• :))

• kelimelerin yetmediği yerde küfürler devreye girer şimdi küfürlerde kelime değil mi dersiniz küfürü benimseyenler kelime sayabilir içlerinde bende dahil olmak üzere

• Küfür etmeden de bir tepki gösterilebilinir.

• Hayat şartları küfür etmeden yaşamak için çok elverişsiz.

• Olabilir.

• rahatlama ihtiyacı işte

• Terapi gibi yani.

• ''A..nda horon teperim'' gibi küfürler rahatlatmaz tabiAma bazıları rahatlatıyor :)

• Gerçekten bu biraz abartı :D

• O neymiş ya :)

• benim öyle bir isteğim yok mk :((((

• Bu kadar belli etme :D

Erkekler Ne Diyor 38

• küfür ruhun yelpazesidir ruhunda serinlemeye ihtiyacı var derdi bir arkadaşımın babsı

• Güzel demiş.

• insanlara değilde evde bazen ediyorum :) pc ye sandalyeye halıya telefona ve buna benzer seylere kufur etmek zevklı :))

• O tür şeylere atış serbest :)

• küfür insanı rahatlatır bence. ama küfretmenin de bir sınırı vardır. karşıdakine ana bacı gidilmez.

• Katılıyorum sana.

• Ne bileyim amk!

• denk gelince güzel olur.

• en iyi cevabın eksik bence. çünkü neticede küfürü sadece , cevap veremediğimiz insanlara etmeyiz. ben ne kadar öfkeli olduğumu gösterebilmek için küfür ediyorum. niye yaptığımı biliyorum , ama yine de engel olamıyorum. istem dışı küfür ediyorum ...

• acziyet, bir çıkmazdan kurtulma çabası. hangi durumlarda küfüre başvurulduğunu göz önüne alırsan cevaba ulaşabilirsin. işlemeyen adalet sistemi, sistemde süregelen bir aksama, çaresizlik hissi...

• Kendini ifade edememesinden dolayıdır.Şöylede düşünebiliriz, hemen fiziksel şiddete başvuran insanlar gibi vuralım kıralım, dağıtalım.Elinden başka birşey gelmez yapamaz, Başka bir yorumlayan birinin dediği gibi acizliktir, kendisini başka türlü savunamamasındandır.

• herşey yerine göre küfürde yerine göre ediliyor

• Bazen neşe link Bazen nefret link Bazende hiç farkında olmadan link Küfür hayatın vazgeçilmezidir bence.

• Acizlik olduğunu düşünmüyorum.

• Küfür etmeyen ve etmesini bilmeyen ağız ya ağız değildir, ya da boş bir tenekedir.. :)

• nebilem anasını avradını :):):)

• Rahatlatıyo cidden, kimsenin yüzüne küfür etmedim etmem de küçük düşürücü bişey olduğu için ama ne biliyim maç izlerken,oyun oynarken vs. inanılmaz rahatlatıyo :D

• Maç izlerken bazen kontrolden çıkılabiliniyo tabi :D

• zeka fıskırıyo

• ihtiyaç sayılabilir

• insanı rahatlatır, gevşetir, bazende dayak yedirtir.

• Küfür etmek doğallıktır qanpi

• bazen çok sinirlenirsin o yüzden

• hakettikleri için küfür ederim

• Mantıklı

• bazen oluyor adam laftan anlamıyor, susuyorsun anlamıyor, döveceksin uzakta, e napcan başka bazen mecbur kalıyorsun ama analar bacılar kutsaldır onuda unutmayın.

• RefLexs OLmuş Mk. :D

• :D

• o değilde kızlar küfür edince çok itici oluyor

• Küfür eden her insan itici :)

• hayır arkadaş si ke cem diyor sanki si k e bilecek

• :D asdfadsf

• rahatlamak için :D

• Küfürü kullanma şekline bağlı olduğunu düşünüyorum ben...Tartışma kültürü olmayan ve direkt küfre başvuran insanlarda var..Ya da benim gibi karşısındaki insanı kavgaya çekmek için bunu bir tahrik unsuru olan kullananda var... Şiddete karşıyım ama bazen gerekiyor...Özellikle de bu ülkede...

• Bu ülkede şart

• Çünkü Küfür İnsanı o an Rahatlatır .. Aslında Bir mantığı yoktur .. Küfür Etmek Acizlik değildir

• karşılıklı konuşmalarda küfür etmem derdimi düzgünce anlatırım ama mesela trafikte adam önüne kırıyor kazaya zorluyor sonra basıp gidiyor arabanın içinde kardeşim biraz daha dikkatli olsana diye konuşacak değilim kendimle. o zaman kendimin bile şaşıracağı orjinal küfürler çıkıyor. Duruma göre değişir yani.

• rahatlatıyor...

• birine küfür etmek cahillik bence karsındakine söylicek söz bulamadıgı zaman kfüre sıgınıyorlar.Ne insanlar var öyle bir laf koyuyorki içinde hiç küfür yok ama gözünden yaş gelir adamın yaş küfür bir kulagından girip diğerinden çıkıyor insanların bu zamanda annesine küfür ediyolar gülüyo adamda böyle rahatlar artık yazık valla

• Bazen çok yeri geliyor valla ne yalan söyleyeyim

• Çakıyorum diyosun hemen :)

• adam şimdi hayvanların derisini canlı canlı yüzüyor. sen ne dersin peki ? :)))

• Sövücek o kadar çok şey var ki :) Ama hoşuma gidiyor ya güldürüyor beni küfür . Tabi yerine göre ayarlıyorum kendimi ;)

• Daha Fazla
Yükleniyor...