• Sor
  • Bence

Asosyal insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Nasıl bir hayal dünyaları var değil mi? Hayatı düşlerinde yaşıyorlar. Ergenliklerini asosyal olarak geçiren insanlar hayatlarında ne kadar başarılı... Daha Fazla

Güncellemeler:
Bu arada ben bir asosyalim. ama yaşamımı bazıları gibi yüksek göstermiyorum. demek istediğimde buydu zaten. anlayan arkadaşlara teşekkürler.
Burada bir kaç üye ile haksız yere alay edildi sorular soruldu birbirleri ile oyun oynandı. bunu yapanlar asosyal gençlikti.
Kimseden kendimi üstün görmem görenleride görmemezlikten gelemem. İmkanlarından kaynaklanan asosyal arkadaşlara sözüm yok. ama buda gerçekten ekonomi ile kıyaslanamaz.
Sosyal insanlar barlarda diskolarda gezenler demek değildir.

En İyi Görüş

• Asosyal değilim de anti sosyalliğe yakınım... Anti sosyalde değilim ama. Bazı insanlara katlanamamak, yani görüşlerinin, konuşmalarının, el hareketlerinin, giyimlerinin bile seni rahatsız etmesi asosyalliğe sebebiyet verebilir.Ben şahsen böyleyim. Beğenmediğim insanlar var. Bu beni kısmi olarak anti sosyalliğe itiyor. Her tavrından, duruşundan, giyiminden rahatsız olduğum insanlar var. Tabi bunu kendim istemiyorum, iç güdüsel...Bence bu sebepte insanları önce kısmi anti sosyalliğe, ondan sonra da kısmi anti sosyallik ile beraber asosyalliğe iten olay.Ama insan yılmadan kendi standartlarında birini aramaya devam edip bulursa asosyalliğe yönelmesi söz konusu olmaz gibi. Kendimi tanımlarsam; Asosyal değilim çünkü çevrem var kendi çapımda küçük ama kısmi anti sosyal demek mümkün bana... Yine de insanlara iyi davranmaya çalışıyorum. Ama öyle insanlar var ki duruşu bile beni rahatsız etmeye yetiyor.İnternet, cep telefonu, facebook gibi dış etkenleri zaten biliyoruz bahsetmeme gerek yok onlardan... Güzel konuya değinmişsin. Yani kısaca içsel nedenler ile dış etkenler birleşince ortaya kesinlikle bir kişilik bozukluğu çıkıyor. Ya şizoid olur kişi, ya asosyal, ya anti sosyal, ya paranoyak... Olurda olur yani. Yeter ki sebep bitmesin.

Kızlar Ne Diyor 26

• Dünyayı kurtaran kezbanları bırak sen dünyayı asıl Kamiller kurtarıyor.:):):)

• Kamiller daha iyidir :))

• bişey düşünmüyorum arkadaş

• Evet eveettt ben onlardan biriyim bu aralar..Tam bir asosyalim.Hakkimda soru actigin icin tesekkur ederim:p ama kimseyi kucuk gorup kendimi buyuk gormuyorum o ayri.O haldeki asosyal kardeslerime "Kendinizidev aynada. Gormeyin.Ilerde yere cakilirsiniz"der gecerim.Kimsenin de kimseyi ezmesine musaade etmem

• :)) kardeşim sen kendini katma araya

• eheh:) tamam

• Silent night seni takibe almak istiyorum. Sadece günlük online süreni sitede gecirdiğin zamanı görebilmek için. soruyu sorandan başlayalım değilmi :)

• :) ben sürekli buradayım. Sabah 9 aksam 6 :) iş yerindeki vaktim burada geçiyor.

• Çevre ne kadar etki eder ama bu tamamen o bahsedılen "asosyal genç" te bitiyor. Bir insana zorla birsey yaptıramazsın yol gosterirsin teşvik edersin ama bunun sonucunu görmek-göstermek yine karsındakıne kalmıs birsey. Sahsen asosyal biri değilim :) Haftaortası genelde evde olmam kış aylarında hava soguk oldugundan dolayıdır.Ama haftasonları cafe, club , bowling , okey , poligon , rakı-balık muhabbetleri vs vs :) Çok sosyal sayılmam ama asosyalde değilim :)

• :) orta şeker iyidir

• kesinlikle :)

• Asosyal değilde sosyalliği barlarda diskolarda vakit geçirmek sanan içkinin dibine vurup sarhoş olup orada burada dağıtmayı sosyallik zanneden gençlik içinde bir şeyler yapılmalı bence. Sosyalllik arkadaşlarla herhangi bir yerde toplanıp (ev bile sayılır) bu sohbetler bile olabilir. Kendini topluluktan soyutlayan kişiler için temelde yatan problem saptanıp sorun çözülebilir. Bunlar maddi sorunda olabilir bana göre. Bence asosyallik maddi problemler,psikolojik sorunlar,ailevi nedenlerden ötürü kaynaklanabilir.

• +1

• Öncekileri Göster
    • canım istedi

• @kenny sen bir asosyalsin :))
      @perihan321 gerçekten kibir. yapılanlar acık ve net :) kendilerini üstün görmek sorun

• İnsanları neden aşşalıyorsun . Asosyal olmasının sebebini bilmeden kendi yorumunla

• sen ne kadar şekersin öle

• +1 Gerçekten.

• afferin :)))

• Ben asosyalim.Evden okula okuldan eve, okulda bide teneffüse çıkıyorum o kadar.

• Asosyalim. Doğru kendime ait dünyam var.Bundan kurtulmak demek kötü bişeymiş gibi algılanır halbuki bunu ben tercih ettiğimden halimden memnunum kurtulmam gerekn bir durum olduğunu düşünmüyorum.

• bu sitede kaldıkça asosyalleşiyorum...

• Ne düşünelim ki silent kardeşim Herkesin hayatı yaşama şekli farklı ,kimseyi bu yüzeden hor görecek değiliz.Bir avrupaya bakarsanız bu daha yaygıninsanlar alış verişleri için bile dışarı çıkmıyor.Popüler olmak burada bir arkadaş gurubu tarafından sevilmekasosyallere has bir şeydir diyemeyeceğim.Bir insan bunun için buradaçaba içindeyse bile yorum yapamam .Öyle bir yy dayız ki insanlardışarıda da olsa içeride de olsa yalnız.Yani diyeceğim bırakın insanlar nasıl kendini iyi hissediyorsaöyle yaşasın.Bir yaştan sonra her şey sıkıcı geliyor.Asosyal yaşamıyorum ama insanlar buradan farklı değil.

• Asosyal olmanın sebepleri nelerdir?

• bir cok sebebi vardır. Maddi sağlık falan ...

Ama bazılarınki cok farklı :)

• Maddi, tamam dışarı çıkmak için cepte para lazım..
      Sağlık, sağlıksızsan zaten arkdaşlarınla buluşamazsın..

Medeni durum? :)

• bende 2 dil bilen tenis oynayan bir asosyalim kalabalık ortamları sevmem sporda yaparım çok iyi yaşarım ama genelde evdeyim bu arada sosyal olmayı ortamlara akmak gezmek sanan insanlar var burda inanılır gibi değil kahkahalarla güldüm:)

• Güzel şeyler düşünemedigim kesin.

• bende liseye kadar asosyaldim ama liseden sonra arkadaşlarım açdılar beni :D çağırdılar durdular yanlarına felan makara felan aşırı derecede vardı bendede liseye kadar hiç evden çıkmadım düşün yani

• bana ne kime ne?kendiini nası mutlu hissediyorlarsa öyle olsunlar.dünya da kurtulmasın ayrıca.

• kurtulsun yaa :(

• Evden dışarı çıkamayan, burnunu markete dahi çıkaramayan, arkadaş çevresi kısıtlı asosyal gençler, sanal alemin popülerleridir. Bastırılmış duygularını burada açığa çıkartıyorlar.

• -1 begenmedim...

İnsanlarla neden alay ediyorsun?... ( burada kaç kişi ile alay ettiler bu arkadaşlar sayısı belli değil he)

• +1 Kesinlikle katılıyorum.

• ygf jyfg

• güncellemeden sonra inan çok güldüm..bu tip insanlara burda prim veren siz degil misiniz soran kişi? Ondan sonra "ne yapmalıyız?" diye sorarsınız..çok düşüncelisin gerçekten..o oyun oynayanların kim olduğu açıkça belli..gizliliklerle.

• Doğrudur :)) güldürmek güzeldir:)

• güldürme şeklidir önemli olan:)

• Aşırı sosyal insanlarda var. Böyle bu dünyayla ilgisi olmayan. Onlarda asosyal insanların dilini anlamıyorlar. Mesela adam bir şey soruyor "neden?" diye, sen de ister istemez "eşşeğin bilmem neyinden dolayı" deme ihtiyacı duyuyorsun. Mesela yani. Diyemiyorsun çünkü espriyi anlamaz. Anlaşamazsınız. Kalkar döver, o derece. Bana göre asosyal insanların kendine ait dilleri var. Tumblr dili, inci dili, ekşi dili, twitter dili, facebook dili. Sosyal insanında kendi hayat tarzına göre kendi esprileri vardır. Bu anlaşılmaz. Sonuç olarak aynı dili konuşmuyor bu insanlar. Birbirlerini garipsiyorlar. Dış ve iç dünyaya karşı çizgi koyuyorlar. Bazıları konuşamaz, yazar. Bazıları yazamaz, konuşur. Aslında ikisinden birini tercih ediyorlar. Klavye daha cazip geliyor. Kendilerini daha iyi ifade edebiliyorlar. Buna oturupta kezbanlık, kamillik diyemezsin. Bu saygısızlık olur.

• ben kamilim :)

• beni ilgilendirmeyen kişiler umrumda olmaz..istediklerini yapsınlar.

• iyi seyler düsünüyorum.

• +1

• -1

• kardesim niye boyle dedin simdi yaaa bende a asosyalim ama var sebeplerim please don't generalize

• bilirler onlar merak etme

• yazdıklarının hepsi dogru sana 5 yıldız. burada atıp tutanlar acaba gerçek hayatlarında nasıllar =)

• benim demek istedimi sen anladın sanırım tskler.

• Öncekileri Göster
    • hiç sorun degil burada yapılan seyleri kim ciddiye alıyor ki =) sosyal hayatlrı twiter facebook kizlarsoruyor oradan guçlerini eksiliyerek begnmeyerek kufr ederek gosteriyorlar =)

• :) pekisi ozaman sorun yok :d

• Öyle deme lan orta okula kadar bende asosyalin tekiydim ama aynı zamanda tembeldimde hemde çirkindim :D

• :))) olsun önemli olan simdiki hayat

• Bazen insan isteyerek kendini asosyalliğe zorluyor. Dediklerine ne kadar katılmasam da düşüncelerine saygı duyuyorum. Onlara bu şekilde yardım edemezsin.

• Cıxxx...

Bunlar kibirli canavarlar sadece :)

• Yararsız bir tercih meselesi olarak görüyorum.

• evet bu zaten olay.

Erkekler Ne Diyor 13

• Eğer dünyada hayaller ve düşünceler olmasaydı, bu dünya nasıl bir yer olurdu düşünemiyorum.Aslında hatayı nerde yapıyoruz biliyormusun toplumu sosyal ve asosyal diye sınıflandırmakta ayriştirmakta. insanları oldukları gibi kabullenmek lazım, hepsi bu toplumu oluşturuyor.Bu farklı renkler ve desenler olmasaydı sizin ne kadar sosyal bir insan olduğunuzu anlayamazdık.

• saçmalama dostum sosyal insan sevgilisi karşısında sanki kız olan oymuş gibi olur baskın karakter kız olur ve ezilir.

• Bu sözünüz doğru olabilir, duygusal ilişkiler bazında, genel açından bakalım resme.

• Asosyal bir insanım sana kendimi anlatıyım . Asosyal kişi yerine yalnızlık kavramını kullanacağım asosyal kelimesi samimi gelmiyor çünkü.Yalnızlık çok sıradan koşullar meydana gelmedikçe sadece seçimdir. Her seçimde bir vazgeçiştir. Dolayısıyla yalnızlık vazgeçiştir. Peki neden vazgeçiştir ? Mutsuz olmamayı seçmek , mutlu olmak ya da olmamaktan da vazgeçmek demektir. Yalnız olan insan kişilere beklentiler yüklemez. Mutlu olmak kavramını da sorgulamaz. Kendisine yetebilmeyi , karakterine , kişiliğine bir şey katmayacak insanları kendinden soyutlamayı öğrenmiştir. Mutlu olmak yerine mutsuz olmamayı seçmiştir.Yalnız sandığınız insan, yalnızlığa itilmemişse , o insan yalnız değil tek başınadır. Karşısına çıkacak insanların onu beklentileri dahilinde seveceğini , sürekli sömürüleceğini , tüketileceğini tüketildiği kadarda tükeneceğini bilir. Hayatı çözümlemiştir, yalnız insanın hayatını anlamlandırmak için kimsenin yardımına ihtiyacı yoktur . Sadece pusuya yatmıştır bir gün yalnız olmaktan vazgeçtiği zaman, kimsenin onu yalnız bırakamayacağı kadar donanıma sahip olmuştur artık. Mutsuz olmamayı öğrenmiştir, kabuğundan çıktığı gün mutlu olmanında formülüne sahip bir şekilde insan içine karışır .İşte o gün yalnız insan, kalabalığın içinde yalnızlığa düşenlere inat yaşar.Topluma karışmak sosyal olmak ne katar insana. Hayvanlar bile kimseye kölelik yapmazken paranın ve paranın kaynağına köle olmuş insanlar . İnsanların her ortam için kendinde hazır bulundurduğu kirli maskeler. Aşkların içine karışmış ego tatminleri , karşılıklar beklentiler . Dost arkadaş dediğiniz insanların sana karşı olan çıkarları . Neyi kaybediyor bu yalnız asosyal insanlar biri bana anlatabilir mi ? Hayatta büyük başarısızlıklarım olmadı . Hiç kimseyi kıskanmadım, çekememezlik yapmadım . Kendimi çok iyi ifade edebilen bulunduğum ortamda liderlik vasfını yerine getiren bir insanım . İstediğim insanla diyalog içine girebilirim etkilemek istediğim insanda da iz bırakrım . Yaptığın önermeler çok yanlış. Dış görünüş olarak bir kusurum yok , herhangi bir psikolojik sıkıntım da yok .Artık mutlu olmak gibi bir gayem yok, mutsuz olmamak yetiyor bana . İnsanlara beklentiler yüklemiyorum nedenleri sebepleri sorgulamıyorum ve insanları oldukları gibi kabul ediyorum.Sosyal ortamda ki çoğu insanın bana katacağı fazla bir şey olduğuna inanmıyorum. Canımı yakabilecek bir kişiye canımı veririm o kadar güçlüyüm. Mutluluğun mezarları, yalnızlığın heykeli var.. Her ikisinin de saksılarında çiçek. Biri hep başka bir renkle solar, Öbürüyse ha açtı, ha açmayacak. Belkide hiç açmayacak tohumlar serptim içime ama biliyorum ki açmasa da solmayacak.

• Bende asosyalim çünkü bütün insanlardan nefret ediyorum. Hepsinin Allah bin belasını versin. Lanet olsun içimdeki insan sevgisin

• sosyal olmak ne demek? A)parkta kızla sarmaş dolaş olmak) B)barda saçma insanlarla kafayı çekmek C)sinemada patlamış mısır yemek D) arabayla hız yapmak E) HEPSİ bu soruya benim verecegim cevap yukardaki şıklarda yok çünkü ben asosyalim benim sosyallik anlayışım kan bağışlamak organ bağışlamak yoksula yardım etmek çevreye karşı duyarlı olmak ağac dikmek ben asnsyalim

• sosyal olmak ortamlara akmak her gün dışarıda gezmek dolaşmak demek cahil

• sosyal yaşam barlarda diskolarda gezmek tozmak die birşey demedim.

• İnsana dayalı saçmalıklardan bıkıp tek takılmak diyorsan bence sosyal ortamların ittiği teklik hastalık değil.. Sosyolojik nedenlerden asosyal ama psikolojik yapısı asosyal değil diye nitelendirilebilir.

• asosyalim laf etmehayatı bizler öyle yaşıyoruzvururuum seni

• :)

• asosyal yoktur asosyalleştirilen vardır.farklı bir boyut getirim dedim:)

• Asosyal olmak seçimden daha çok hayat şartlarından geliyor bence. İnsan zamanla yanlız kalıyor, arkadaş çevresi ister istemez azalıyor.

• beni anlatmışsın :)

• yok ya :)

• inan bak :D

• Kendini Geliştirme Kurlsarı var hacı onlardan birine giderlerse düzelebilirler tabi gerçekten çabalamaları gerekir ha derselerse ben böle kalacam o zaman gerçek hayatta yapamadıklarını hep sanal alemde yapmaya çalışırlar yani ezik insan olurlar.

• Gerçekten bunlar klasık sözler, sen ne kadar sosyalsın, neden bunu ispatlamak zorunda hissediyorsunki kendini. kime ne değilmi.

• mal olurlar. hiç bi halttan çakmazlar. boşuna yaşıyolar.:)başarılı olamazlar.

• Tşkler :D

Yükleniyor...