Asosyal insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Nasıl bir hayal dünyaları var değil mi? Hayatı düşlerinde yaşıyorlar. Ergenliklerini asosyal olarak geçiren insanlar hayatlarında ne kadar başarılı... Daha Fazla

Güncellemeler:
Bu arada ben bir asosyalim. ama yaşamımı bazıları gibi yüksek göstermiyorum. demek istediğimde buydu zaten. anlayan arkadaşlara teşekkürler.

Burada bir kaç üye ile haksız yere alay edildi sorular soruldu birbirleri ile oyun oynandı. bunu yapanlar asosyal gençlikti.

Kimseden kendimi üstün görmem görenleride görmemezlikten gelemem. İmkanlarından kaynaklanan asosyal arkadaşlara sözüm yok. ama buda gerçekten ekonomi ile kıyaslanamaz.

Sosyal insanlar barlarda diskolarda gezenler demek değildir.

En İyi Erkek Görüşü

• Asosyal değilim de anti sosyalliğe yakınım... Anti sosyalde değilim ama. Bazı insanlara katlanamamak, yani görüşlerinin, konuşmalarının, el hareketlerinin, giyimlerinin bile seni rahatsız etmesi asosyalliğe sebebiyet verebilir.

Ben şahsen böyleyim. Beğenmediğim insanlar var. Bu beni kısmi olarak anti sosyalliğe itiyor. Her tavrından, duruşundan, giyiminden rahatsız olduğum insanlar var. Tabi bunu kendim istemiyorum, iç güdüsel...Bence bu sebepte insanları önce kısmi anti sosyalliğe, ondan sonra da kısmi anti sosyallik ile beraber asosyalliğe iten olay.

Ama insan yılmadan kendi standartlarında birini aramaya devam edip bulursa asosyalliğe yönelmesi söz konusu olmaz gibi. Kendimi tanımlarsam; Asosyal değilim çünkü çevrem var kendi çapımda küçük ama kısmi anti sosyal demek mümkün bana... Yine de insanlara iyi davranmaya çalışıyorum. Ama öyle insanlar var ki duruşu bile beni rahatsız etmeye yetiyor.

İnternet, cep telefonu, facebook gibi dış etkenleri zaten biliyoruz bahsetmeme gerek yok onlardan... Güzel konuya değinmişsin. Yani kısaca içsel nedenler ile dış etkenler birleşince ortaya kesinlikle bir kişilik bozukluğu çıkıyor. Ya şizoid olur kişi, ya asosyal, ya anti sosyal, ya paranoyak... Olurda olur yani. Yeter ki sebep bitmesin.

Soran beğendi