• Sor
  • Bence

Yürüyerek kilo verilir mi?

40 - 42 beden giyiyorum. Haftada en az bir gün en fazla 3 gün :) olmak üzere 1 saat civarı yürürdüm ama yok, kaldım bu beden ölçüsünde. Artık yürüyerek kilo verilebileceğine olan inancım kırıldı. Evde ufak tefek hareketler yapıyorum ama pek umudum yok. Kaçıncı ayda kilo verme başlar? Gerçi baya da oldu kilo vermeye çalışmam. 38 beden olmak istiyorum. 1.60 boyum kilomda 62. aslında çok değil 8 kilo versem rahatlayacağım. Sabah kalkıp yürümek var aklımda ama kalkamıyorum. Bir de tatlıyla aram çok iyidir. kendimi zor tutarım. 3 gün dayandıysam 4. gün yiyorum bir şey. bu şartlarda ne yapsam.

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Hızlı tempoda yürümen gerekli. hafif tempo koşmak en iyi yağ yakım yöntemidir. bacak kasların biraz yorulmalı ve nabzının belirgin artması lazımyürüyüş veya sporlarını yemekten 2.5 3 saat sonra yapmalısın. yemekten hemen sonra veya aç karna yaptığın sporlar kilo verdirmez kilo aldırır(hemde yağ olarak)bölgesel olarak zayıflamak pek mümkün değil. mekik çalışırsan karnın erimez yani :)eğer basen ve göbekten memnun değilseniz mutlaka spor yapacaksanız. kolları ve yüzü küçülteyim diyorsanız diyet ağırlıklı.ancak her ikiside önemli tabiki. spor ve diyet birbirini tamamlamalı.bu yeme krizleri büyük olasılıkla yaptığınız aşırı diyetten kaynaklanıyor. bende konrolsüz diyet yaptığım zaman 2-3 günde bir aşırı abartırdım. inanın ki faydadan çok zararı var böyle diyetlerindaha kontrollü diyet yapın. yağı belirgin ölçüde azaltın şekeri biraz azaltın (tamamen bırakmayın sakın)spor sonrası az miktarda şekerli besin tükeletebilirsiniz(jelibon üzüm öneririm ancak çikolata vs de olur ama çok az. bu hem sizi mutu eder hemde kortizolun yıkıcı etkisinden korur)

• şimdi bölgesel olmaz dediniz ya, sonra da spor yapın dedin. ne gibi bir spor yapayım. yani şu internetten bulduğum egzersizler yetersiz mi.
      bir de olurda sabah kalkıp yürümeye başlarsam, öncesinde bir şeyler yiyeyim mi. 2 buçuk saat önce yeme gibi bir durumum olamaz. yoksa yürüdükten sonra mı yiyeyim.

Erkekler Ne Diyor 7

• o kadar basit değil. önce günlük kalori alımın hesaplanmalı, sonra da yürüyüş yapınca harcadığın hesaplanmalı. harcadığın fazlaysa kilo verirsin, bu kadar. haftada 3 saat yürüyeyim, 5 öğün de yemek yiyeyim dersen veremezsin tabi.

• Kilo verilmesi amacıyla normal ritmle yürümek, genelde pek fayda sağlamaz.. Metabolizmanın hızlı çalışabilmesi için, (eğer koşamıyorsanız) hızlı ve ritmli yürümeye çalışmalısınız. Beyaz ekmek, yağ, ve şekeri kesip, bol su içtiğinizde de gayet güzel kilo verdiğinizi göreceksiniz. Bir spor salonu üyeliği de kilo verme sürecinizi hızlandıracaktır.. Fakat aslolan, verdiğiniz kilolaları almamaktır. Bunun için beslenme alışkanlıklarınızı ve yaşam ritminizi tekrar düzenlemelisiniz.

• Bakın 3 yürürseniz kesinlikle sağlam bir diyet yaparak kilo verebilirsiniz.ancak diyeti bozup 4. gün yiyorsanız merak etmeyin kilo almazsınız fakat kiloda veremezsiniz :) uzmanlar mevcut kiloyu muhafaza da haftada 3 günü şart koşuyorlar eğer yürüyorsanız bunu haftanın her günü yapmanızı tavsiye ederim.

• sabah kahvaltı yapmadan önce 1 saat uzun bir yol yürü ve akşam yemek yedikten sonra 1 saat uzun yol yürü 1 ay içerisinde tıg gibi olacaksın emin ol.. ve fazla ekmek hamurlu şeyler tüketme..

• spor yaparak kilo vermek birikim ister bunun için iki üç ay gibi bir zaman ala bilir sabretmek gerekir ve beslenmeni iyi ayarlamalısın

• Ne gerek var ki?

• vücudum gözüme güzel gözükmüyor. nedeni bu.

• Beslenmene bağlıdır. yürüyerek süreci uzatırsın. Hafif tempoda koşmak yürümeye oranla 7 kat fazla ter attırır. Dzgün bir diyet ve spor dahilinde , 3 aya yakın bir sürede formuna kavusabilirsin

• beslenmemi nasıl değiştiricem hiç bilmiyorum. mesela şuan açım. yememek için zor tutuyorum kendimi. aşırı derecede iştahlıyım.

• Yiyebilirsin ama protein içerikli gıdalar tüketme. Etten uzak dur pırasa veya ıspanak yiyebilirsin. Sos ketçap katmadan sadece makarna yiyebilirsin.

Kızlar Ne Diyor 10

• yürüyerek ayni kiloda kalirsin yani hep kilonu korumus olursun, ve metabolizman yavaslanir cünkü her gün vucudun ayni seye alistigi icin bi degisiklik olmuyor. Eyer gercekten kilo vermek istiyosan iki soru var : 1. kisa zamanda cok kilomu vermek istersin (tabikide sagliga zararli) 2. uzun sürede yavascami vermek istersin (saglikli bi sekilde) ben kisa sürede cok veririm istiyosan sana diet tarifleri verebilirim ama uzun süreli dietleri yapmiyorum acikcasi bi hafta yapar fazlaliklarimi atip oturuom tabi saglikli deyl ama ben uzun sürelilere dayanmam :)

• Bence lw kullan.ben 42 bedenden 38 bedene indim.süper hap.tokluk hissi veriyor ve direk yağ yakıyor.eczaneden al nette sahteleri olabılır.

• yok. hapların sağlıklı olduğuna güvenmiyorum. hem erken kalkıp yürüyüş yapmak ve sonra duş almak çok iyi geliyor. güne güzel bir başlangıç yapıyorum. böyle devam edicem. yakında da diyetisyene gidicem. beslenmemi de düzenlersem olacak gibi.

• canım yürüşle vermek mümkün ama yağ yakımı için sürekli temponu değiştireceksin 5 dk yavas gittikten sonra bir anda kosmaya baslamalısın sonra 10 ilerledikten hızlı yürümeye basla bu ucü arasında gidip gidip gel işte o zaman verdiğini farkedeceksin birde yürüyüşte sonra 1 bardak süt iç mümkünse yazsız cuku sut yağ yakmaya yardımcı olur sen yurudukten sonraki 1 saat boyuncada kalori yakmaya devam eder

• cardio yapman şart, sadece diyetle ve yürüyüşle 2 seneye anca verirsin ki o da diyetine de düzenli yürüyüşüne de sıkılmadan sadık kalırsan. aynen ben de senin gibi dayanamayıp yiyiyorum sonra dilim dışarda cardio yapıyorum, yorgunluktan ölüp bitip enerji kazanmak için tekrar yiyiyorum, mesela bunu da yapma :) abartma yani, haftada 2 defa bisiklet çevirsen 30dk hiçbirşey kaybetmezsin. zaten 60a çekilmenle daha kendine güven gelir sonra 50leri görmen hiç de zor değil. ama abartma yani, kendimden biliyorum 1.5 ayda 7kg vermiştim, sonra 2 ayda geri aldım gerisin geri :)

• bacaklarina ve kalcana cok yarari dokunur ama kilo kaybi az olur. sende kendini cok uzme , saglikli ve mutlu hissettigin an abartmadan eski yasamina donebilirsin :)

• dayanmaya çalış nete 5 kilo diyeti diye yaz ilk çıkan sayfada 10 günde 5 kilo diyeti var çok halsiz oluyosun sağlıksız ama işe yarıyor

• dayanamıyorum. mesela az önce markete gittim lokum, ekler pasta aldım. birazdan yiyeceğim. ama bu sefer sabah kalkıp yürüyüşümü yaptım. artık her gün yapacağım. uzun sürede vermek canımı sıkmıyor. yeter ki vereyim.

• Öncekileri Göster
    • Sonraki 10 gün için de en az 7,5 kiloyu garanti eder o tür diyet listeleri. :)

• biraz öyle oluyo evet

• Bende 62 kiloya kadar çıkmıştım geçen yaz. Yürüdüm o kadar dikkat ettim beslenmeme olmadı. Aç müziği göbek at valla çok işe yarıyor 54 kilo oldum bu sayede..

• :) onu arada sırada yapıyorum. egzersizleri müzikle yapıyorum bi bakmışım müziğe kapılmışım. umrım ben de 54 ü görürüm.

• bölgesel zayıflama hareketleri uygulasarsan, etkili olur

• bende tatlıya çok düşkünüm haddinden çok çok fazla sabah kahvaltılarını çikolatayla geçiştirdiğimi bilirim ama mühim olan bunu dengelemek yani tatlıyla aran çoksa özaman yemekle aranı bitiriceksin yerine meyve sebze yiceksin yoksa kötü olur sonuçları madem serden geçemiyosun yardan geçiçeksin yani yürüyüşe çıkmaya üşeniyorsan googleye yaz atıyorum göbek egzersizi bacak egzersizi diye ve yazıcından çıkart hergün o hareketleri yap inan spora başlayınca bırakasın gelmiyor yürüyüş bi yere kadar ama bölgesel çalışman lazım anladığım kadarıyla ve ciddiyim bunu yazarken odanın duvarına yada görünür bir yere böyle sütun gibi vücutlu bi hatunun resmini köy ve deki evet böyle olmalıyım spora teşvik eder bu seni

• yemekle aramı bitirmem. kilo vericem diye sağlığımızdan olmayalım.
      kalca ve bacak egzersizleri yapıyorum da işte halen 40-42 bedenlerden biriyim işte. incelmek zor ya. bu bacağın incelebilecek olmasına da inanasım gelmiyor. gözmde büyüdü bu kilo verme işi.

• yemek yeme demedım ama mesela gunduz cokmu tatlı yedın yemeklerı ekmeksız ye yoksa yemeksız yasanmaz ıkı tabak yıcegın varsa bır tabak ye

• haftada bir kaç kez yürüyerek zayıflayamazsın ki :) hem nasıl yürüdüğünde önemli..tempolu hızlı yürürsen sana faydası olur hergün akşam yürü çok işe yarayacak..

• :) ya gene de ayda bir kilo vermeme yarasa gene razıyım. tempolu yürürüm. zaten bu yürüyüşü de okuldan eve gelirken yapıyorum. yaklaşık 1 saat 15 dakika uzaklıkta. çantam hafifse yapıyorum. dediğin gibi ya akşam ya sabah alışkanlık haline getirsem süper olacak.

Yükleniyor...