Yürüyerek kilo verilir mi?

40 - 42 beden giyiyorum. Haftada en az bir gün en fazla 3 gün :) olmak üzere 1 saat civarı yürürdüm ama yok, kaldım bu beden ölçüsünde. Artık yürüyerek kilo verilebileceğine olan inancım kırıldı.

Evde ufak tefek hareketler yapıyorum ama pek umudum yok. Kaçıncı ayda kilo verme başlar? Gerçi baya da oldu kilo vermeye çalışmam. 38 beden olmak istiyorum. 1.60 boyum kilomda 62. aslında çok değil 8 kilo versem rahatlayacağım.

Sabah kalkıp yürümek var aklımda ama kalkamıyorum. Bir de tatlıyla aram çok iyidir. kendimi zor tutarım. 3 gün dayandıysam 4. gün yiyorum bir şey. bu şartlarda ne yapsam.


0|0
10|8

En İyi Erkek Görüşü

 • Hızlı tempoda yürümen gerekli. hafif tempo koşmak en iyi yağ yakım yöntemidir. bacak kasların biraz yorulmalı ve nabzının belirgin artması lazım

  yürüyüş veya sporlarını yemekten 2.5 3 saat sonra yapmalısın. yemekten hemen sonra veya aç karna yaptığın sporlar kilo verdirmez kilo aldırır(hemde yağ olarak)

  bölgesel olarak zayıflamak pek mümkün değil. mekik çalışırsan karnın erimez yani :)

  eğer basen ve göbekten memnun değilseniz mutlaka spor yapacaksanız. kolları ve yüzü küçülteyim diyorsanız diyet ağırlıklı.

  ancak her ikiside önemli tabiki. spor ve diyet birbirini tamamlamalı.

  bu yeme krizleri büyük olasılıkla yaptığınız aşırı diyetten kaynaklanıyor. bende konrolsüz diyet yaptığım zaman 2-3 günde bir aşırı abartırdım. inanın ki faydadan çok zararı var böyle diyetlerin

  daha kontrollü diyet yapın. yağı belirgin ölçüde azaltın şekeri biraz azaltın (tamamen bırakmayın sakın)

  spor sonrası az miktarda şekerli besin tükeletebilirsiniz(jelibon üzüm öneririm ancak çikolata vs de olur ama çok az. bu hem sizi mutu eder hemde kortizolun yıkıcı etkisinden korur)

  0|2
  • Şikayet

   şimdi bölgesel olmaz dediniz ya, sonra da spor yapın dedin. ne gibi bir spor yapayım. yani şu internetten bulduğum egzersizler yetersiz mi.

   bir de olurda sabah kalkıp yürümeye başlarsam, öncesinde bir şeyler yiyeyim mi. 2 buçuk saat önce yeme gibi bir durumum olamaz. yoksa yürüdükten sonra mı yiyeyim.