Savaşmak mı sevişmek mi?

mutnojmet
İnsanda belirgin iki temel özellik...Binlerce yıldan beri var olan.Alt benliğimizdeki iki şey.

Savaşmak;saldırganlık,kendini korumak,atılganlık...

Sevişmek;sadece cinsel anlamda değil aynı zamanda karşılıklı sevme işlemi.

Kısaca çatışma halinde olan ama aynı zamanda yanyana duran iki durum...Çiftleşmek için rakibiyle savaşan bir hayvan gibi,insanlıkta bu iki olgu arasında tıkılı kalmış.

Peki siz kendinizi hangisine daha yakın hissediyorsunuz?Savaşa mı sevgiye mi aslında kelimenin tam anlamıyla savaş ve sevgi değil asıl olarak "savaşmak ve sevişmek"
Savaşmak mı sevişmek mi?