Bir savaş anında yani savaşta silah mı önemli cesaret mi?

sizce savaşta hangisi daha önemlisilah mı?cesaretmi?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Savaşma ruhu genellikle erkeklerin geninde vardır ve bunu cesaretle kıyaslarlar.Hiç çatışma anı yaşayan varmı aranızda? Şimdi ben yaşadım diye kahramanlık taslayanlarada peşin söyleyim korkmadım ben demeyin.Silah seslerinin ardından ayaklarının dibinden tozlar kalktığını görünce o an içine ölüm korkusu düşer. Elinde tuttuğun silah reflekslerinle tiril tiril titremeye başlar. Bunun başka bir açıklaması olmaz çünki o an karşı taraf seni görüyor ama sen onları göremiyorsun. Şaş kaza karambolden gelecek bir kurşun hayatını bitirmeye yetecek seviyededir ve o kurşunlar ayağının dibine çarpar kulağının dibinden sinek vızıldar gibi geçer gider. Tamam cesursun ama kurşun cesurluk ve delikanlılık dinlemez ve sen bunun farkında olduğun için korkarsın. Bunun anlamı şudurki insanlara cesareti veren cesurlaştıran silahtır.Ben çatışma anı yaşadım korkmadım diyenler yazmasın çünki burdan sadece bilmeyenleri kandırırsınız.

Erkekler Ne Diyor 25

• Cesaretli bir adamın elindeki silah önemli .

• ikiside önemli silah olmadan cesaretin manası yok..

• Cesaret lazım . Benimlemisin iskoçyalı. Braveheart :-D

• cesaret olmazsa silah bi işe yaramaz,düşman silahlıysa silahsız cesarette işe yaramaz.

• Aptal cesareti göstermemek adına kontrollü olmak ,kendi silahınla vurulma ihtimaline karşılık doğru strateji:)

• savaşta nasıl mücadele edeceğin önemli. tabiki silah önemli. kalkıpta cesaretle top tüfeğe karşı gelemezsin :)

• silah daha önemli artık bu zamanda

• bence eski zamana göre cesaret daha önemliydi kılıçlarla birbirlerine dalıyor korkmadan ama şimdiki zamana göre silahla adam oturduğu yerde ateş ediyor adam evinden düğmeye basıyor ortalık darma duman oluyor ne demişler silah icat edildi mertlik gitti mesela cesaretin var git tankın önüne dur noluyo gör

• Cesaret diyeceğim ama nükleer bomba bir silah o yüzden cesaret değil silah diyorum.

• cesaretin yoksa elindeki silah neye yarar

• önce aşkım.. gözlerımı kapatırım sessızce veda ederın zıhnımden sonra ıse akıl gözlerımle suzerım etrafı sonrası ıse gücüm.. zekam ıle bırlestırınce zafer benımdır.. ölürsemde erkek gıbı ölürüm ozaman vedam yerını bulur..

• strateji daha önemli. ama illa birinden birini seçeceksen silah daha önemlidir. senin elinde 1940model tanklar vardır, cesursundur; ötekinin elinde son model saldırı helikopterleri vardı korkaktır ama sen onu göremeden o seni vurur.

• yürek olcakkı sılahın anlamı olsun...

• silah elbette. bir düğme ile pufff! gitti şehir.

• silah cesaret verir tabikide silah

• dünyada nüklerr bomba olduğu için cesaret değil silah önemlidir

• ikisi de birbirini tamamlar ama cesaret olmadan öyle silahı rastgele sıkarsın sağa sola

• Disiplin... Ve kumandan. Bir aslanın yönettiği kuzular ordusundan korkarım. Ama bir kuzunun yönettiği aslanlar ordusundan korkmam. Roma lejyonları da genç ve toy delikanlılardan oluşuyordu ama öyle bir disiplin ve eğitim veriyorlardı ki adamların fethetmediği yer kalmamış.

• Cesaret konusuna gelince... Cesur barbar Alman kavimleri, Roma ile tedariksiz savaşa tutuşmuşlardır ama hepsi de zaman içinde boyun eğmiştir lejyonlara. Cesaretin önemi yoktur, şartlar donanım ve lojistik araya girince.

• Taşla sopayla geleni taramalılarla tararsak kim cesaretten söz edebilir ki.

• +1

• Adamlarda o zaman misket bomba olsaydı yine kazanamazdık.

• Akıl. Akla dayandırılmış bir stratejin yoksa kaybedersin..

• yüreğimiz elhamdülillah

• En Önemlisi Cesaret . 2. Teknik ßilgi Ve Zeka 3.Silah Gücü .

• Silahsız cesaret ahmaklık,Cesaretsiz silahlı korkaktır...

• Askerliğimi tuncelide dağ komando olarak yaptım orda ilk olarak birliği silah arkadaşlığını öğrettiler yalnız başına istediğin kadar cesur ol akıllı olmadığın sürece o cesaret salakliktir dolayısıyla birlik beraberlik ve silah sana cesaret verir

• Yürek lazım .

• cesaret lazım meydan çıkıp,baltanı savurcak

Kızlar Ne Diyor 7

Yükleniyor...