Kadın ve erkek eşit midir? Kadınlar erkeklerden güçsüz müdür ki bu kadar ayrıcalığa ihtiyacı olsun?

Günümüzde hep kadın-erkek eşitliğinden bahsedilip duruluyor. Ama bu onları eşit hale getirmekten çok, kadınlara ayrıcalık kazandırdı. Geçen kiliseye, Mesih'in yaşamı hakkında bilgi almak için gittim. Bana iki tane CD verdiler. Biri "Magdelema", diğeri de "Mesih İsa'nın Yaşamı" adını taşıyor. Magdelema kadınlar için çekilmiş bir belgeselmiş. İkisini de izledim. agdelema'da çok daha farklı anlatılıyor. Kadınları daha ayrıcalıklı görüyoruz hepimiz. Hep önden bayanlar geçer, hep erkekler evlenme teklifi eder gibi...

Ama böyle olması kadını yüceltiyor mu alçaltıyor mu, kimse bunu düşünmez.Ya da mesela kadınlar erkeklerden güçsüz müdür ki bu kadar ayrıcalığa ihtiyacı olsun? Hadi şimdi bunu düşünelim ve düşündüklerimizi dile getirelim...

• A seç Kesinlikle Eşittir
  • B seç Kesinlikle Eşit Değildir
  • C seç Kısmen
  • D seç Az
  • E seç Düşüncemi belirtmek istemiyorum.
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
10|26

En İyi Erkek Görüşü

• Kadın aslında erkeğe nazaran bazı özellikleri daha ön plandadır , mesela daha çok soğuk ve sıcağa dayanıklıdırlar bunlar fiziksel , içgüdüsel olarak annelik , sahiplenme gibi özellikleri daha fazladır.. Fakat yaşadığımız ataerkil toplum dolayısıyla erkeğin hegomanyası altındadırlar , o sebebten şuan ki toplum için eşit diyemeyiz. Ama eşit olmalıdırlar..

0|0