Sosyal fobi + özgüven eksikliği nasıl geçer

Antidepresan ve psikolog hariç var mı öneriniz ? çünkü ikisi de bir işe yaramadı

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ne kadar gittin de değişmedi

• ara ara gitmeyle olmaz işte, ilaçlara da terapiye de ara vermeden gidip, söylenenleri yapman lazım

geçmeyecek bir şey değil

• liseden beri bu sorun var ve ara ara gittim 3 psikologa hepsine aynı şeyleri anlattım çıktığımda rahatlamış oluyorum ama geçici oldu hep

Erkekler Ne Diyor 11

• kendine bir erkek arkadaş bul en sosyalinden

• 1 Hafta boyunca bişey uygula o da şu olsun 1 hafta sonra geçer

.nelere karşı sosyal fobin varsa onların 1 hafta boyunca üzerine git atıyorum işte kalabalığa karşı sosyal hobin varsa 1 hafta boyunca kalabalığa gir. sosyal hobiyi atlatırsan zaten öz güvenin kendiliğinden gelir.

• kendine başkalarıyla paylaşabileceğin hobiler bul.. dans kursuna git ya da bir müzik grubuna katıl voleybol takımına gir vs... grup halinde yapılabilecek ve kendine uygun bir aktivasyon bulabilirsin

• müzikle ugras deli gibi sarkı söyle :)

• Yaşın da tutuyor kanımca. Bulunduğun şehirde Yerel Gündem 21 adına çalışan gönüllü gençlik merkezi varsa, onlara katıl. Çok iyi gelir emin ol. Çünkü gönüllü olarak görev almak ve bir takımın parçası olup kendi şehir gençliğin için güzel bazı projeleri yürütmek, özgüvenini de arttırır, sosyal fobini de düzeltir.

• bazı yöntemler var tabi,eğer ciddiysen birkaçını söyleyeyim sana

• tabi ki.. dikkat ettin mi 500000 den fazla dinlenmiş. heralde faydası olmasa çiçek böcek sesi dinlemek için millet bu videoyu izlemez. bende bir zamanlar dinlemştim ve yaklaşık 1 hafta sonra faydasını görmeye başlamıştım. önemli olan hergün aksatmadan ve 1 ay dinlemen. ama tabi buna ek olarak olumla çalışması da yapman gerekli

• bu telkinler işe yarıyo mu

• bu videoyu her gün aksatmadan 1 ay boyunca dinlemelisin. Bununla beraber olumlamalarla çalışmanı öneririm. 1 ay sonra değişimi göreceksin inşallah..

• Öncekileri Göster
  • Özgüven eksikliğin neden ki

• ya benim elimde mi sanıyosun dayanamıyorum artık böyle yaşamaya ama elimden bişey gelmiyo 18 yaşındayım

• ee sen hiç edinemicekmisin ? bişileri aş artık kaç yaşındasın ? sen komiksin hemde çok

• komik olma lütfen sosyal fobili birine arkaş edin diyosun şuan

• Öncekileri Göster
  • Kısa sürede sonuç almazsın, gerekirse farklı doktorlara görün. Lakin bende tedavi geçirdim ama şuan gerçekten iyiyim :)

• 4 yıl kadar sürdü, depakin, solian, ciparlex ve iki marka daha vardı ama şuan anımsayamadım, dönem dönem bunları kullandım, en son depakin uygun görüldü ve zamanla tedavi bitti. Lakin bünyeden büyeye değişim gösteriyorlar herhalde, ciparlex ile bir ilaç daha kullanıyordum kelleştim, kilo aldım ve sürekli uykulu sap gibi bir haldeydim, doktoruma söyledim, bir kaç muaneden sonra depakinin bana yaradığını anladım :) Ve şuan gerçekten çok iyiyim.

• Ne kadar sürdü tedavin. Ve neler kullandın.

• arkadaşlar edin kişisel gelişim kitapları oku

• yaş kaç

• olur o yaşlarda ya kafana takma ben üniversite açıldım baya

• 18

• Gezerek insanlarla konusarak 2 haftada kurtulursun.Bana 1 hafta yetti :)

Kızlar Ne Diyor 3

• kendinin psikoloğu sensin hoculi. üstüne gideceksin.

• onu yenmesi zor yav.

• psikoloğunu değiştir.

• hangi ildesin

• 3 kez değiştirdim milyarlarca para harcadım saati 150 liradan

Yükleniyor...