• Sor
  • Bence

Sosyal fobi + özgüven eksikliği nasıl geçer

Antidepresan ve psikolog hariç var mı öneriniz ? çünkü ikisi de bir işe yaramadı

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• ne kadar gittin de değişmedi

• liseden beri bu sorun var ve ara ara gittim 3 psikologa hepsine aynı şeyleri anlattım çıktığımda rahatlamış oluyorum ama geçici oldu hep

• ara ara gitmeyle olmaz işte, ilaçlara da terapiye de ara vermeden gidip, söylenenleri yapman lazım
      geçmeyecek bir şey değil

Erkekler Ne Diyor 11

• Özgüven eksikliğin neden ki

• fiziksel olarak bir sıkıntım yok sorun çocukluğumdan geliyo galiba

• Öncekileri Göster
    • ee sen hiç edinemicekmisin ? bişileri aş artık kaç yaşındasın ? sen komiksin hemde çok

• ya benim elimde mi sanıyosun dayanamıyorum artık böyle yaşamaya ama elimden bişey gelmiyo 18 yaşındayım

• Gezerek insanlarla konusarak 2 haftada kurtulursun.Bana 1 hafta yetti :)

• kendine bir erkek arkadaş bul en sosyalinden

• Kısa sürede sonuç almazsın, gerekirse farklı doktorlara görün. Lakin bende tedavi geçirdim ama şuan gerçekten iyiyim :)

• Ne kadar sürdü tedavin. Ve neler kullandın.

• 4 yıl kadar sürdü, depakin, solian, ciparlex ve iki marka daha vardı ama şuan anımsayamadım, dönem dönem bunları kullandım, en son depakin uygun görüldü ve zamanla tedavi bitti. Lakin bünyeden büyeye değişim gösteriyorlar herhalde, ciparlex ile bir ilaç daha kullanıyordum kelleştim, kilo aldım ve sürekli uykulu sap gibi bir haldeydim, doktoruma söyledim, bir kaç muaneden sonra depakinin bana yaradığını anladım :) Ve şuan gerçekten çok iyiyim.

• arkadaşlar edin kişisel gelişim kitapları oku

• 1 Hafta boyunca bişey uygula o da şu olsun 1 hafta sonra geçer.nelere karşı sosyal fobin varsa onların 1 hafta boyunca üzerine git atıyorum işte kalabalığa karşı sosyal hobin varsa 1 hafta boyunca kalabalığa gir. sosyal hobiyi atlatırsan zaten öz güvenin kendiliğinden gelir.

• kendine başkalarıyla paylaşabileceğin hobiler bul.. dans kursuna git ya da bir müzik grubuna katıl voleybol takımına gir vs... grup halinde yapılabilecek ve kendine uygun bir aktivasyon bulabilirsin

• müzikle ugras deli gibi sarkı söyle :)

• Yaşın da tutuyor kanımca. Bulunduğun şehirde Yerel Gündem 21 adına çalışan gönüllü gençlik merkezi varsa, onlara katıl. Çok iyi gelir emin ol. Çünkü gönüllü olarak görev almak ve bir takımın parçası olup kendi şehir gençliğin için güzel bazı projeleri yürütmek, özgüvenini de arttırır, sosyal fobini de düzeltir.

• bazı yöntemler var tabi,eğer ciddiysen birkaçını söyleyeyim sana

• dinliyorum

• Öncekileri Göster
    • bu telkinler işe yarıyo mu

• tabi ki.. dikkat ettin mi 500000 den fazla dinlenmiş. heralde faydası olmasa çiçek böcek sesi dinlemek için millet bu videoyu izlemez. bende bir zamanlar dinlemştim ve yaklaşık 1 hafta sonra faydasını görmeye başlamıştım. önemli olan hergün aksatmadan ve 1 ay dinlemen. ama tabi buna ek olarak olumla çalışması da yapman gerekli

• yaş kaç

• 18

• olur o yaşlarda ya kafana takma ben üniversite açıldım baya

Kızlar Ne Diyor 3

• onu yenmesi zor yav.

• psikoloğunu değiştir.

• 3 kez değiştirdim milyarlarca para harcadım saati 150 liradan

• hangi ildesin

• kendinin psikoloğu sensin hoculi. üstüne gideceksin.

Yükleniyor...