Agnostik olmam.Müslüman olmamam bu kadar mı ciddi bir sorun...

Tulpar
Arkadaşlar ben agnostikim.Yani tanrının var olup olmadığının ispat edilemeyeceğine inanıyorum.Sorunum inancımla alakalı değil bu konuda akıl vermezseniz sevinirim.Gereği kadar düşündüm ve bu konuda yeterince de bilgili olduğuma inanıyorum.Bugüne kadar kul hakkı yemedim, kimseyi aşağılamadım, fesatlık yapmadım, zina yapmadım elimden geldiği kadar iyi insan olmaya çalıştım.Çünkü bir insanı iyi yapan inançları değil, kişiliğidir bunun bilincindeyim.Bayan arkadaş konusunda zorlandığımı söyleyemem ancak inanç faktörü hep sorun oldu.İnancım yüzünden sürekli bir ilişkim olmuyor.Flört ediyorum ta ki Agnostik olduğumu söyleyene kadar.Bugüne kadar iki sevgilim beni çok sevdiğini ve bu şekilde kabulleneceğini söyledi.Ancak onlarda aile korkusundan cesaret edemedi.Kimseyle ciddi bir şey düşünemez oldum.Flört hayatım alt üst devamlılık yok.Sizce bir insanın dini inancı neden bu kadar önemli olur ki?
Güncellemeler
+1 yıl
Arkadaşlar bildirim pencerenize gelecek ikazdan ötürü şimdiden özür diliyorum.Ancak söylemem gerekiyor içimde kalmasın.Bana mesaj atıp küfür eden, öldürmekle tehdit eden kardeşlerim.Korkmuyorum, korksam gizliden sorardım.Kendinizden olmayanlara bu tahammülsüzlüğün sebebi ne ?Yaradılanı yaradandan ötürü sevmiyor muydunuz?Ne olursan ol yine gel demiyor muydunuz?Ben size hakaret etmedim.Dininize laf etmedim.Bu asiliğin sebebi ne?Fikirlerden neden korkuyorsunuz. Mesaj atmayın gelin buraya tartışalım
Agnostik olmam.Müslüman olmamam bu kadar mı ciddi bir sorun...