• Sor
  • Bence

İstihare Namazı kılan var mı?

Çok merak ediyorum hiç denemedim aranızda İstihare namazı kılıp rüyasında manevi işaret gören var mı ?

En İyi Görüş

• İmam-ı Gazali hazretleri buyuruyor ki:Dört şeyi yapan dört şeyden mahrum kalmaz:1- Şükreden, nimetin artmasından,2- Tevbe eden, kabulden,3- İstihare eden, hayırdan,4- İstişare eden, doğruyu bulmaktan, hakikate ulaşmaktan mahrum olmaz.Ayrıca kötü bir rüya görsen bile manevi olabilir bunu da ancak alimler bilir . Allah kabul etsin :D

Erkekler Ne Diyor 38

• Kıldım ve sadece bembeyaz bir rüya gördüm başka hiçbirşey yoktu. :D

• Beyaz güzeldir

• Öncekileri Göster
    • olsun çıkış yolu vardır belki

• Yokta geçmişte kaldı önemli değil yani. D:

• Kıldım bir şeyler gördüm ama hatırlamıyorum. Kimbilir belki de açıkta kalan bir yerim yüzünden gördüm :))

• Aman üşütürsün örtün :)

• Öncekileri Göster
    • Bu gce iyi örtün madem ;D

• Hava iyi bişi olmaz :)

• Alkollü bir yolunu icat ettim bunun.Opsiyon olarak ele alabilirsin.Ne kadar çok içersen o kadar etkili.Hayat güzeldir eğer kafan güzelse.

• Kıldım ve uykuya yattım, rüyamda Allah ile tavla atıyordum...

• Koyamadığımın müslümanı...

• Öncekileri Göster
    • milyonlarca insanın olduğu bir dünyadan bir kaç çürük elmanın çıkması çok doğal bir durum..

• Milyonlarca "insanın" içinden çıkan "çürük elma"..!? :D:D:D:D

• Vardır herhalde.

• Ayıpsın! Yeterli adamı toplasak halı saha bile yaparız...

• Allah'ı kaleye koyalım... Bugüne kadar bize yeterince gol attı... :)

• Aynen! :)

• İnanırsan olur.

• Hiç denemedim

• Denemeden göremezsin.

• Ben denedim ve gördüm.

• evet kıldım. sevgilim için hayırlısını istemiştim... rüyamda öldüğünü gördüm ve sonrasında zaten ilişki boka sardı ve bitti gitti ... allahtan geliyosa eyvallah hayırlısı der geçerim:)

• :))))

• inanmayın böyle şeyleri gören yok

• ne alaka imanın güzelse görürsün inanmayınmış kafana göre fetva verme

• Ben değil. :)

• :)

• sen denedin mi ?

• Hayr

• dene o zaman. rüyanı hatırlaya biliyorsan iyi. ben denedim ama rüyamı hatırlamıyorum genelde :D

• bende denicem onu ama onun bir duası varmış yeşil görürsen hayırlı kırmızı siyah görürsen hayırsızmış

• Diskotek gibi imiş mübarek... :)

• Anladım sağol

• he öyle :)

• Tam anlamyla kilarsan neden olmasin oluyor

• İnş olur

• Manevi şeyler görmek duayla bitmez ki :) İçinden istiyeceksin. Kalbinden istiyeceksin. Ozaman görürsün tüm maneviyatı.

• Haklısın

• Denemedim, denemek de istemem. Batıl inanç gibi geliyor bana.

• kişisel görüşün

• ben değil de anam daha mubarek bir insan oldugu için o kılmıştı ve çıkmıştı çıkan şeyde gerçekleşmişti :)

• Ne güzel

• ben şahsen yatmadım. ama benim için yatıldı güzel şeyler göründü o güzel şeyler gerçekleşmedi

• başkası senin için yatarsa olmaz zaten herkesin kendi için yatması lazım

• niye olmuyor muş ?

• evet oluyo gördugun seylerın anlamlarıda oluyo arastır bıraz :)

• İşte soruşturuyorum ya

• devam devam

• Aynen

• farzları atlayıp istihareye geçenler pek birşey göreceklerini sanmıyorum

• onu her kez kılamaz rüyayla alakası olduğunda sanmıyorum

• Kılmadım hiç.

• bunu yanlış yerde soruyorsun Allah'ın hikmettiği birşeyi sorgulama kimin için istiyorsan dua'nı et yat kalbinin yeterince temiz oldumığını düşünüyorsan bildiğin hocalara git onlardan iste...

• Tamam..

• Panpa keşke istihare namazı nedir deseydin ya :-)

• Niyee

• hiç almadım :)

• Bi kız dene görürsen bizede söyle birşey felan olursa sana olsun bu kadar kişiye yazık ya

• sana olsun bana niye oluyomus bencil

• Öncekileri Göster
    • Tmm k.b :/

• olursa diye bişi mi var ya tabiki görürsün olacağı

• ben istihareye yattım oldu rüyamda rahibe ile birlikte oldum

• çalpılırsın la

• Hahahah

• İmanı olan herkes bunu yapabilir ve görebilir (: ama ben genelde allahtan gelen her şeye eyw dediğim için böyle şeylere pek gerek duymuyorum. (:

• Haklısın :)

• ewet kıldığım oldu..

• :)

• ben denemedin ama deneyen tanıdıklarım var ve rüyası gerçekleşenlerde var

• ne güzell

• Istihare namazı sadece evlilikte vs büyük şeylerde değil her zaman kılınmalıdır sünnet üzere bir işin hayırlı olup olmadığını öğrenmek için. Ayrıca rüyada birşey görmek te yoktur namazini kılıp duasını edip tevekkül üzere beklenir hayırlı ise rabbim gerçekleştirir hayırlı değil ise buğz eder kalbimizi

• Doğru söylüyorsun

• Büyükler hergün kılar imiş istihare namazını yatsının ardından her işlerinde bunu yaparlarmış

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 26

• Ben bir kere kıldım. Üniversite hayalim olacak mı ve hayırlı mı diye. Rüyamda yemyeşil bir kıyafetle o üniversitenin kapısında görmüştüm kendimi. Sonra orayı kazandım, okudum ve mezun oldum.

• ne güzel:)

• duymuştum ama denemdim denemem :/

• Sevgilin için yaparsan olmaz.evlilik yolunda ilerleyen kişiler için evlenecekler için yapılırsa gerçekleşirmiş diye biliyorum.uzaktan akrabamız yapmıştı.eşindede kendisindede olumlu olduğunu söylemişti.rüyada öyle görmüşler yani.

• Geçenlerde denedim ama olmadı ilk denememdi

• Evet 1 kere yaptım işarette gördüm.

• ben kıldım bir kaç kez zaten evlilik için kılınıp yatılıyor dinde var tabikide böyle birşey doğruluk oranı çok yüksek eğer senin için hayırlıysa yeşil ve beyaz görüyosun değilse siyah ve kırmızı

• peki teşekkürler:)

• Nasıl kılındığını da yazar mısın (: bilmiyor çünkü.

• seni tanımayan kişi kılıyor o namazı bildiğim kadarıyla.. ayrıca onu eş iş yani aklında soru işareti kalmış benim için hayırlı mı değilmi diye merak etiğin şeyler için kılıyosun ya da kıldırıyosun

• yapılması kolay ama gereklerı zor bı namaz. sonuc olarak gordugun ruyanın anlamını yorumlattıgında yapmaz zorundasın bu farzdır yapılmadı halde Allah a karsı gelmeye gırer kısaca bırıne delı gıbı asıksın onsuz nefes alamam olurum dıosun ama hayır mı dıe namaz kılıosun eger kırmızı ve sıyah cktıgında bu hayırsız demektır ve ayrılmak zorundasın bu farza gırıo mecbursun yanı o yuzden 50 kere dusunup 1 kere yapılması taraftarıyım kı hıc bı zaman cesaret edıp yapamadım

• anladımmm bak yapıcamm peki yeşil cıkarsa o kişiyle çıkmak zorundamıyım

• evet kıldım ve diğerlerinden çok daha farklı rüyalar gördüm en sonuncusunda bayağı korkmuştum ama devam etmedim 3 gün üst üste yapılması gerekiyormuş şeytan karışmaması için

• Şeytan ne alaka

• ben yattım olmadı kı olmadı sıyah ve kırmızı olmayacaktır yesıl ve beyazda olur demektır. ben kırmızıyla karısık sıyah gordum olmadı en ıyısıde buoldu ıyıkıde olmamıs

• :))

• abim kılmıştı bir arkadaşlığı devam ederken söylemişti evlerini gördüm kızı gördüm diye ama yüremedi ilişki bitti..

• Anladım

• o*luk yap sonra namaz kıl hayret bırseysın sen ya

• arkadaşım kıldı oldu diye biliyorum :)

• O da ne ? Yeniyor mu?

• yok ama bir güzel yediriyorlarmış duyumlarıma göre

• müslanlara has bir şey senlik bir durum değil (:

• Haftaya bende istihare namazı kılmak istiyorum Allah' ın izniyle selahattinkzy arkadaşımızın söylediklerine katılıyorum.

• hadi şimdiden hayırlı istiharelerr

• ben bir kere denemiştim rüyamda bir göl kenarındaydım göl masmavi çok güzeldi çimler yemyeşildi oturdum gökyzüne bir baktım oda yeşil anladımki hayırlıı ama çok korkmuştum

• Niye korkmuştun

• düşünsene mavi bildiğin göğün yeşil olduğunu sen.
      kimin zoruna gitmiş herkese 5 eksi

• Hep yapıyorum ben

• Sonuç ?

• Öncekileri Göster
    • sonuç görüyorsun da ne görüyorsun (:

• Bu ne ya sorular teker teker istihare namazı kılan varmıydı soru hayırlı görüyorum genelde

• kıldım ve yeşil bır alanda koştuğumu görmüştüm.

• hahahaha

• Yeşil olumluymuş

• ewet daha evlenmedik ama evlenirsek inanıcam bu istihareye ahah:D

• taze bitti

• Anlamadım ?

• takılıyorum :)

• (: üstünü başını yırtma, dikkat et.

• evet çok kıldım, arkadaşlarıma bile kılarım rica kıramadığım için.. Fakat illa ki renkler ya da manevi işaret görmen gerekmiyor, 7 güne tamamladığında içine ilk doğan anlama bakıyosun. Ben konuştuğum şahısla evliliğim olacak mı diye istihare yaptığımda markette süt ve bir sürü salça görmüştüm ama aldırış etmeyip nişanlandım sonuç olarak acayip hayırsız biri çıktı.. Rüyamı es geçmemeliymişim.. Ama önce istişare sonra zorda kalırsan istihare..

• salça kırmızıdır demekki hayırsız?

• profil resme bak namazdan bahsedene bak :)))

• evet denedim ama hiç birşey görmedim

• çocuk istiyoruz istihareye yatçam yarın yazarım sonucu :)

• ay yaz hemen yazzz:)

• karışık bişiler gördüğüm tek net şey kıvırcık saçlı siyah kara göz kara saç 17 yaşında bir kız gördüm diğerleri net değil ama beyaz bişi gördüm ne gördüğümü hatırlamıyorum :) eksiyi basan arkadaşlarada çok teşekkürler falcılara hurafecilere inanırsınız dinimizde olan bişi için insanları aşalarsınız

• Ay inşallah Allah hayırlı bir evlat nasip eder sana canım boşver eksileyenleri ben artılarım :)

• nasıl kılınıyo bu namaz?

• bilmiyorum -.-

• Hiç denemedim

• bende

• ne göreceğim ne göreceğim diye düşünmekten uyuyamadım :) ya da aklımda neler varsa onları gördüm ya da karmakarışık şeyler gördüm. anlayacağın ben beceremiyorum işi bıraktım artık istihare yapmıyorum :)

• hehe:)

Yükleniyor...