Müslüman olarak ırkçı değilim ama...!

nedir bu kürt - türk meselesi nedir bu pkk terörü

pekiii sizin öneriniz nedir

pkk yı bitirmek için savaşarak pes ettirmek mi ?

yoksa anlaşma yoluyla barışmak mı ?

Anket Sorusu

• Savaşalım pes ettirelim A seç
  • Anlaşalım ülkeyi terk etsinler B seç
Güncellemeler:
şimdi 2 şekilde düşünmeli bence

1 anlaşma yapılır belirtilen süre içinde bunlar ülkeyi terkederler bir karış toprak verilmeden

2 eğerki terketmezlerse savaşılır

bende kanımın son damlasına kadar savaşırım ozaman ama şimdi değil önce anlaşma yolunu denemeli (peygamberimizden örnek alınmalı )

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• pkk savaşarak 30 senedir bitmedi yine bitmez bunu kafana kazı. çok abartılırsa savaş meselesi nato-birleşmiş milletler gelir özerk devletten kaçarken bağımsıza tutulursunuz.

istenilen hakları da kısaca yerel yönetimlerin güçlendirilmesi, anadilde eğitim, kck,pkk,pjak tutsaklarının serbest bırakılması, geçmişte köyünden sürgün edilenlere devletin hibe yardımı yaparak köyüne dönüşünü sağlaması, öldürülen gerillalar için ailelere tazminat ödenmesi, geçmişte işkence görenlere de aynı keza... şimdilik aklıma gelen bunlar

• bunu o bölgede yaşayan herkes bilir. jitemciler de bilir ama söylemez tabi ki

• jitem,mit elemanlarının bunları yaptığı kulaktan dolma bilgilerle sabit kanıtının olmadığı ama doğruluğu kabul edilen bir görüş aynen benim belirttiklerim gibi

• dalavere değil mi bu askere gerilla kıyafeti giydirip köy taratmak?

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 7

• o nasil bir mantik ya. zaten 30 senedir savasiliyor.

baris ülkeden sittir cekerek yapilmaz ki zaten yapilmaya kalksa onlar tc devletine ziktir ceker.

yani su an da yapildigi gibi tayyossun yaptigi gibi ya zike zike boyun egecek pkknin isteklerine ya da bir 30 yil daha savas.

• 500 bin.

• 50bin suriyeli multeci bugunler icin var (:

bir de bunun bilinmeyen rakami var.

• bu olayın rte na o bölgeden oy kazandıracağı kesin ama gel gelelim batı tarafından da kaybedecek

• Öncekileri Göster
  • Bu ırkçı olmadığın halin mi ?!?

• iyi oku ben pkk gitsin diyorum kürtler değil aşağıdaki yorumlara göz at bi

• İstenirse koku bile kazinir :). Ha ne olur. Orada cok fazla masum insan olur.

Pkklilari zirnik samimi bulmuyorum kurt haklari diye cigrinmalarini ozellikle. Cunku o topraklari yoneten senelerdir asiretler zaten :). Pkklilar da turkleri orada istemiyor bu kadar basit.

Bir de komunist olcaz biz timam mi demeleri yok mu buyuksehrin sempetizanlarinin artik gulmekten bir hal oldum. Pkknin bile korktugu asiretlere ne yapacaklarmis ahahaha.

Gene guldum.

• Zerem'in cozumu cok cok daha uygundur. Yazdim zaten. Ve ardindan asiretler muhakkak bitirilmeli. Asiretlere bagli olan halktan bahsetmiyorum. Gercek ezilen, somurulen, horgorulen, haklari, istekleri alinan kurt halki kurtarilmali asiretlerin elinden.

• nasıl olmalı peki

• ilk soruma hala cevap alamadım.

• Öncekileri Göster
  • Hakları verilmeli, biterse anca o şekilde biter kimsenin zoruna gitmesin.

• belki :/

• Bunun adı kaçmak değil , imkanın varsa yarın fikir alışverişinde bulunurum , uykum var :(

• kaçmak serbest

tartışma değil fikir alışverişi derdim ben

• Öncekileri Göster
  • anlaşalım ama kürtlerle... pkkyı aradan çıkartmak lazım.. zaten kürtlerle aramıza nifak tohumları serpen ve onları nefret odağı haline getirende onlar değilmi?

• sen zaza mısın?

• Ben bunu bir turlu anlatamadim. Hicbir zaman da anlamayacak istanbulda yasayan pkk sempatizanlari. Hic gidip gormemisler canim benim. Korucular pkkdan cok daha uygun haklisin anlasma konusunda. Ancak onlar da iki yonlu calisiyorlar maalesef. Hos iki yonlu calismasalar sonlari direk olum o da var.

• yav aşiretten ala burjuva mı olur? hepsi örgüt kurdu ama...

• Öncekileri Göster
  • Hepsini ateşe vermek

• unutmayalım ki peygamberimiz bile mekke müşrikleri ile anlaşma yapmıştı

• Başta hakaret etmek yerine böyle anlatabilirdin bunu.

• canım bak anlatmak istediğimde bu sen onları ateşe vermezsin savaşta yenemezsin anlatabiliyomuyum sen 1 öldürürsün onlar 10. k.b da anlaşmaktan başka si*km yapamayız ABD olduğu sürece

• Öncekileri Göster
  • anlaşarak bir yol bulunmaz bugün izledik daha adamların derdi ülkeyi terketmek değil, ülke içinde kendi ülkelerini kurmak. Ankaradan gelen vali polis istemiyoruz biz kendimiz seçeriz diyolar böyle insanla anlaşılır mı?

• malesef

• +1 maalesef öyle

• çok şey var da malesef burada bu sitede düşünceye saygı yok ırkçı denmesinden hoşlanmıyorum daha demin farklı bir konuda bir cevap verdim kızın teki hakaret yazmış boş konularda bile konuşulmuyor değil ki böylesi ciddi bir konuda saygı beklemek yersiz

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 8

• Siyasetle müzakere askerle mücadele

Haklı olan talepler yerine getirilir demokrasi ve haklar konusunda gereken neyse yapılır ama teröre taviz verilmez

• kardeşim öyle bir şey olamaz senin aklın alıyomu savaşarak pkk yı bitiremeyiz yanlıs anlamayın biz ordu sistemiyle hareket ediyoruz onlar ise gerilla tekniği yani çok zıt şeyler bu durumda bizim pkk yı bitirme şansımız sıfır. masa başında bitirmeliyiz bence buda mümkün değil emperyalist devletler pkk ya destek verdiği sürece bitmez bu sorun. 2. soruna gelirsek kürt türk sorunuyla pkk nın ilgisi ne ?

• (zıplama lafın banaysa)tarafsız konuşuyorum konuya objektif yaklaşarak insanların fikirlerini alıyorum tartışma ortamı olmamalı burası

• ben diyorum ki çerkes de laz da arnavut da anadilinde eğitim görsün bunun yanında haftada 4-6 saat de türkçe koyulsun

• etrafta duyduklarınla gelme bana önce iki kelam öğren sonra çık karşıma hangi dala zıplayacağını şaşırıyon.

• Öncekileri Göster
  • Hepsini toplayip imha edelim zuhahah yaşasın :) :)

• pkk'yı savaşarak bitiremezsin.benim de sempatizanı olduğum bu örgüt kürt halkından çok büyük destek görüyor.

• müslümanlık bunu gerektirir çünki ülkenin isminin değiştirilmesine ne gerek var avrupa da asyada örnekleri çok var kafalar değiştirilmeli

• heh ne güzel ortak bir noktamız var.bu ülkenin ismi başta ''Anadolu Cumhuriyeti'' olsa, Ne mutlu türküm diyene gibi faşist bir söz hiç olmasa idi ne güzel olurdu dimi

• ve ben yine şunu belirtmek istiyorum taaa 1900 lü yılların başında içimize bu tohumlar ekilmiş neden andımız da ne mutlu türküm diyene ibaresi var bak ta o yıllarda tohumlanmışız biz ben buna karşıyım kürt çocuğu türküm demek zorunda mı arkadaş benim bile zoruma gidiyor bu. tamam bende türk olmakla gurur duyuyorum ama musluman türk olmakla cengiz handa türktü lakin çok müslüman kanı döktü

• Öncekileri Göster
  • öcalanı malazgirt ovasında konuşma yapmaya davet edeceksin ve tüm kötü amaçlı yandaşlarını da oraya çağırıp hepsini F-16 larla vurucaksın a*k !

• kimyasal silah kullanma yolu hidrojen bombasıda olur

• hak etmese neyse dicem ama

• bu soruyu millet birbirine hakaret etsin diye sormadım arkadaşlar !

• pkk sempatizanıysan it tohumusun demektir

• Öncekileri Göster
  • ne yazıkki pkk nın istediği kürt bölgesi falan değil,onlarda istemez kürdistan.onların en büyüyk amacı çıkar.uyuşturucu,insan kaçakçılığı ve daha bir sürü gelirleri var.olay silah işi değil gelirinin kesilmesi.

• hepsi değil güvenlik zafiyetide var

• bunu aklı başında herkes biliyor lakin çoğunlukla kürtlerin bu oyuna alet olması sinirlerimi geriyor

• Şıklar yetersiz.

• gayet açık zaten

• PKK yı besleyen ABD.

• zaten ben pkk nın temelinin kürt değil ermeni asıllı olduğunu savunan biriyim lakin daha sonradan isteyerek ya da zorla örgüte katılan kürtlerin çoğunluğunuda göz ardı etmiyorum

çanakkale de anzak türklerinin ingilizler tarafından kandırılıp bize karşı savaştırıldığı gibi

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...