Sizce bir konuda sabit fikirli olmak

bir konuda(siyasi,dini,spor...)sabit fikirli olmak mı doğru?yoksa daha esnek düşünce yapısımı doğru?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• aslında bizler hepimiz sabit fikirli olarak yaratılmakdır tabi ama insanın doğası ve yapısı gereğince öyle bir beyin ve düşünceye sahip varlıktır ki sırf bu yüzden dolayı doğru ile yanlışı ayırt etme özelliğini her birimiz taşıyoruz. fakat bazıları vardır ki asla görüşlerini değiştiremezsin bunlar sabit fikirli olanlardır fakat o sabit fikirlilerin bile bazı bildikleri doğrular vardır ama çoğu yanlıştır. bu yüzden eğer ki bir konuda hemfikir olmak istiyorsak o konuyu anladıktan sonra iyice bir düşünmek lazım acaba bu doğru mu yanlış mı... ondan sonra en doğru kararı vermek senin seçimine kalmıştır :)

• teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 12

• ben bir fikre tek taraflı bakma taraftarı değilim.olaylara her zaman 2 taraflı bakmakta fayda var.olay üzerinde her iki taraflı düşünme ,iki tarafı dinleme, varsa örneklere ve tecrübelere bakma,konuyu iyi araştırıp bilgi sahibi olarak objektif bakma taraftarıyım.

• esnek olmak iyidir fakat herzaman karşı haklı olamaz

• zamana ayak uydurmak iyidir düşünce yapısı daha mantıklı çünki her siyaside kesin hersey alt üst oluyo ama dinen herseyin sabit olsun asla değişmesin

• Sabit fikirli olmak

• üst üste sorular geliyor sendende combo yapıyorsun burdada uzun uzun yazimmi =)

• aslında mantık yürütürsen zor bir soru değilki tabiki esnek olmak her zaman önemlidir sabit fikirli olmak birşeyi her zaman ilk öğrendiğim gibi bilmek demektir belki zamanında sana yalan söylediler ya da yanlış öğrettiler ileride bunun doğrusu ortaya cıktığında sen sabit fikirli olduğun için doğruyu inkar ediceksin ki bu hayatımızda cok sık oluyor söyle bir cümle kullanim sana parmaklarını internette chat yapmaktan kaldırdığında neler öğrenebilceğini tahmin bile edemezsin

• ben azcık meraklıyımdır:)cevabını bekliyorum :)

• zaten benimde ilgimi o yüzden çekti başkası sordu sandım baktım gene senmişsin bu sefer kafanı şişirmiyim neyse bugün formumdayım kafam iyi basıyor =)

• Öncekileri Göster
  • yeniliğe yenilgiye gerçeği açık olmak daha doğru.ulen bu öyle bir şey ki

siyasi bir lider, sizi soydum dese, inkar ederler

takım şike yapsa (gönderme yok) inkar ederler

Tanrı gökyüzünden, şu şu dinler safsatadır dese inkar ederler.

esnek olucaksın

• konu vatansa ve turklukse sabıt bakarım kımın ne dusundugu umrumda degıl olaylara hıcbır ırkın soysuzun gozunden bakıp empatı sempatı yapamam. durusum tek sert ve kararlıdır bu konularda

• Zamana ayak uydurmak kalas gibi gitmemek lazım herşeye

• hepsi değişebilir ama din hariç. Din bir bütündür bunu insan fikri değiştirmeye kalksa hepsini bitirmiş olur

• Bence her konuda sabit fikir ise yaramiyor

• Konu hakkındaki Bilgin'e güveniyorsan sabit olmakta yarar var

• siyaside değişceğini sanmıyorum dinidede öyle sporda değişebiliyor

Kızlar Ne Diyor 6

• esnek düşünce yapısı

• MÜSLÜMAN BİRİ İÇİN DİNDE SABİT FİKİRLİ OLUNMALIDIR AMA SİYASET VE SPORDA FİKİRLER DEĞİŞECEĞİNDEN FAZLA KASMAYA GEREK YOK

• sabit neysen o

• En tehlikelisi siyasi konularda sabit fikirli olmaktır kanımca..

• kesinlikle esnek olunmalı kalıpsal düşünceler hiç bir konuda iyi değildir bir de kendi doğrularımızın bir zaman sonra yanlışolduğunu farkedebiliriz :)

• esnek fikirli olmak iyidirr değişimlere farklı fikirlere açık olur en azından dinlersin mantıklı gelirse inanabilirsin falan.. sabit olunca yanlış olsa bile kendini o fikre odaklamışsın kim ne derse ne yapsa boş olur

Yükleniyor...