Konuşmadan anlaşmak mümkün mü, ya da sessizliğinizi anlayan birileri var mı hayatınızda anlaşılmak için konuşmak mı lazım?

Affedilmeyen u
Konuşmadan anlaşmak mümkün mü,  ya da  sessizliğinizi anlayan birileri var mı hayatınızda anlaşılmak için konuşmak mı lazım?
ben sustum..
o sustun
sonra her şey bitti demiş şairin birisi
sessizliği anlayan birisi var mı diye düşündüm bende bu mısraları okurken
hep konuşarak anlaşılmaz zira bazen susmak lazım..
anlaması lazım sustuğumuzu
İlla anlaşılmak için konuşmak mı gerek yoksa..
Hayatınızda sizi konuşmadan anlayan birileri var mı?
Eğer varsa şanslı insanlardansınız sanırım

Konuşmadan anlaşmak mümkün mü, ya da sessizliğinizi anlayan birileri var mı hayatınızda anlaşılmak için konuşmak mı lazım?