Sobanın poflayıp etrafına alev saçarak tutuşması karşısında kaçınız benim gibi korkudan yerinden zıplıyor?

Sobalı evde oturanlar varsa bilirler nasıl olduğunu. şimdi sobayı yaktınız bi güzel ısındınız. sonrasında sobanın ağzını yüzünü kapadınız. birkaç... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Sekiz yaşında iken evi yakıyordum neredeyse. Gaz sobası vardı o zaman ve gazyağı kullanırdık. İzmir çok soğuk olmadığı için mis gibi ısınırdı ev. Annem kısa süreliğine komşuya gitmişti, ben ödev yapıyordum. Yanmakta olan sobayı kurcaladım, tabii istemeden gazı kapatınca söndü. Çocuk aklım ile tekrar yakmaya çalışırken gazı fazla açmışım. Sobanın yanma haznesinde ne kadar gaz birikmiş bilmiyorum ama sobaya kibriti atmamla beraber nasıl bir patlama olduğunu anlatamam. Allah'tan biraz kara duman ile atlattım.

İlerleyen yıllarda soba uzmanı olduk ve özellikle Şanlıurfa'da çalıştığım dönemde sobalı kış hayatı yaşıyorduk. Bir anı da ortaokul yıllarından; sobanın altını açmıştım, bekle bekle ama nereye kadar. "Ne oldu bu sobaya?" diye tam üstten baktığım sırada "GÜM!". Çok şükür hala hayattayım :)))

• ş.urfa'da ne olarak çalıştın?

• Devlet memuruyum ben...