• Sor
  • Bence

Sobanın poflayıp etrafına alev saçarak tutuşması karşısında kaçınız benim gibi korkudan yerinden zıplıyor?

Sobalı evde oturanlar varsa bilirler nasıl olduğunu. şimdi sobayı yaktınız bi güzel ısındınız. sonrasında sobanın ağzını yüzünü kapadınız. birkaç... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Sekiz yaşında iken evi yakıyordum neredeyse. Gaz sobası vardı o zaman ve gazyağı kullanırdık. İzmir çok soğuk olmadığı için mis gibi ısınırdı ev. Annem kısa süreliğine komşuya gitmişti, ben ödev yapıyordum. Yanmakta olan sobayı kurcaladım, tabii istemeden gazı kapatınca söndü. Çocuk aklım ile tekrar yakmaya çalışırken gazı fazla açmışım. Sobanın yanma haznesinde ne kadar gaz birikmiş bilmiyorum ama sobaya kibriti atmamla beraber nasıl bir patlama olduğunu anlatamam. Allah'tan biraz kara duman ile atlattım. İlerleyen yıllarda soba uzmanı olduk ve özellikle Şanlıurfa'da çalıştığım dönemde sobalı kış hayatı yaşıyorduk. Bir anı da ortaokul yıllarından; sobanın altını açmıştım, bekle bekle ama nereye kadar. "Ne oldu bu sobaya?" diye tam üstten baktığım sırada "GÜM!". Çok şükür hala hayattayım :)))

• ş.urfa'da ne olarak çalıştın?

• Devlet memuruyum ben...

Erkekler Ne Diyor 18

• Yerimden zıplamam çok tepkisiz bir adamım bu konularda .

• Bilmezmiyim:) son 10 yıldır kombiliyiz.. Öncesinde evimizde kışın soba,soba üstünde kestane eksik olmazdı.. böyle bom bom bom bom bom diye gürlerdi zangır zangır sallanırdı :D hey gidi günler hey

• üstten açtıysanız sanırım böyle olur hem alt hem üstü açarsanız normal yanar,soba bir başka tabi

• Nerede eski günler hey gidi hey kestane elma portakal kabukları bir de çamaşır sererdi annem ev mi çamaşırhanemi belli değil Hay Allah yahu:)

• sobamız olsada poflasa keşke. kombi falan boş.

• :)) evet ya kombiyle uğraşmak zor:)

• uğraşması problem değil ısınamıyoruzzzzz :D sobanın sıcağında uyumak gibisi varmı :D

• ben

• senin bu yaptığın tehlikeli bir iş ... bırak yansın ne diye orasını burasını tıkıyorsun ...

• Banyo sobaları vardır bilirsiniz. Bende de köyde banyoda olmuştu o olay. Lügatımda ne kadar küfür varsa ettim... Ev ahalisini tepkisini toplamıştım ettiğim küfürleri duymuşlar. Yine de iyi bir maceraydı :D

• şimdi soba yok ama önceden en çok sevdiğim şey sobanın üzerine portakal kabuklarını koymaktı çok güzel bir koku oluyodu oda içerisinde:))

• Babaannemde oyle yapmayi çok severdi. Nur içinde yatsın
      bana onu hatırlattin:)
      +

• Allah gani gani rahmet eylesin kardeşim..

• bir anda sobanın her tarafını açmayın CO+O2 yanma tepkimesi verir ve tehlikelidir yavaş yavaş ağzını açın aşamalı yani ayrıca kapatırkende tam kapatmayın karbonmonoksit tam olarak birikmesin bu arada bacayı temizlet çünkü temiz baca olsaydı bu durum yaşanmazdı Not : yaş kaç ?

• bennn:)))) annem gilin yanındayken ben de korkmuştum çok defa

• ama nasıl oluyo sayın hocam? ödüm koptu diyolar ya aynen öyle oluyo valla:))

• aynen aynen benim de :))

• özendim be...

• soba en iyisi :)) altını tam niye kısıyorsun ki.az açık bırakınız..allah korusun kötüsü de olailir.

• haha çok sempatik buldum bu soruyu :)evet ben zıplardım :)

• sorum sana teşekkür ediyor:))

• Kestane çekti canım ..:))

• olsa da yesek:))

• aynen azizim

• haha ıspartadayken sobalı evde oturuyordum. poflaması bişey değil de. kapak uçuyordu:D rus kömürü yakardım acayip bişeydi. kaç kere ödümü patlattı. herhalde o evde bi sene daha kalsaydı çocuğum olmayacaktı:Dama o sobada ne kestane yapılıyo yaaa...

• evet hele bi de patates at fırına tadına doyum olmaz :)

• hamsiyi denedin mi.? yağ sobada kızaracak ama ağzı kağalı olsun. at balığı içine kendisi olsun ohhh.

• Ninecim sen 92'sin nasıl zıplıyorsun acaba?

• terbiyesiz:)

• :)

Kızlar Ne Diyor 9

• Soba yakmakta ustayım , korkmadan yakabiliyorum ...

• Biz çocukken üstüne sakız atmıştık.Oda duman dolmuştu:D:D

• keşke sobamız olsa hemde kuzineli olsa yanında kıvrılıp uyusam kedi gibi

• çocukluk günlerimi hatırlattın :(

• arkasında mı :)

• önünde arkasında sağında solunda :)

• geçen hafta sakaryada akrabaları ziyarete gitmiştim, koridora kurmuşlar tüm ev faydalansın die, çıtır çıtır ne güzelde yanıyordu, çay demlediler, büyük hala geldi sonra işte öyle güzel bir anı oldu

• Ne güzel de tükürürdüm sobanın üstüne

• ahahahaha ben de :(

• Öncekileri Göster
    • temam kamyoncu ruhuma geri döniyim ozaman :(
      ohhhhh kendin olmak gibisi yok :((

• yavas gel kamyoncuuuuu demeyi özlemiştim :( köfte adamım benim <3

• kalorifer var

• Anneannem soba yakıyor. Ondayken daha huzurlu ve rahat uyuyorum :) Soba patlayınca da aklım gitmiyor değil; ama doğalgaz patlamasından çok daha az tehlikeli olduğu kesin.

• sıçramıyorum cunku once altını tam açıyorum ustunude yarım açıyorum:)

• ben de öyle yapıyorum neden olmuyo?:)

• yavas yavas aç sobanın ustunu:)

• soba candır:(

Yükleniyor...