Kendimi tanımak istiyorum. Kendimi nasıl tanırım?

Kendimizi nasıl tanırız?Kendimi tanımak istiyorum.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Hayatınızda 41 yaşına kadar kendini tanımayan olabilir belki. Ama şu bir gercek ki ölene kadar kimse kendisini tanımaz. VE tanıtsa da tanıttıgı kişi anlamaz.insan kendini tanıyıp tanıttıgı kadar cevresinin anlamasını saglayabilir.Ama kimse kimseyi tanıyamaz. " seni tanıyorum sen böyle böyle yaparsın" gibi sözler sadece aldatmadan ibaret . En fazla %80lere kadar tanırsın %100 tanıyamazsın.Ha tamam kişiler farklıdır. Olabilir. Ama içindeki düşünce duygu ve çelişkilerin hepsini yansıtman imkansız.

Erkekler Ne Diyor 10

• hangi yönden tanımak istiyorsun...kişilik olarakmı-cinsellik mi?

• + Merhaba Necati- Merhaba+ Ben senin öz benliğinim- Bi sevişelim be?!+ .ktir lan.

• Şu anda aklına gelen üç tane hayvan söyle

• ben söyleyeyim at, eşek, katır ne olacak şimdi?

• Kendini karşına al ve neyi öğrenmek istiyorsan sor.

• insan kendini tanıması icin en kolay yüntem kendini bir odada saklamasıdır söyle düsün bir odada nasıl esyalarının yerini biliyorsun ne nerde neye koydugunu bildigin gibi sadece odadan cıkma ve kendi kendini sorgula eksiklerini ve tam olan seyleri bir noktada birlestir ve eksik ve tam olan kısımlarını ve kendini zaten tanımıs olursun

• Bu başlı başına bir erdemdir ve herkeste tam olarak bulunmaz... Yapay yollarla hiç olmaz...

• ben hep şunu savundum.."ben, kendim, şahsen, bizzat, bilakis, sadece ve sadece kendime hayranım :)) once kendini beğeniceksin, ki eksik olan yonlerini goresin.. kendini beğenmeyen adam kendini tanımaz diyebilirm .. ben

• Platonik aşka tutul, 7 sene kurtulama. Sonunda fırından çıkmış ekmek gibi pişmiş olacaksın.

• Gerçi bunu yaşayacak yaşları geride bırakmışsınız. :) Sizin yaş grubunuz için bir önerim yok maalesef, o yaşa gelince söylerim. :)

• uzun bir süreçtir...icinden gelen sesleri dinle...hoslanmadıgın seyler duyunca hemen o seslerden kaçma..üstüne git... Evet bunu istiyorum, evet bundan hoslanıyorum, evet bunu merak ediyorum de...Duydugun sesler arasında eğer ki baska canlılara zarar veren sesler varsa (orman yakmak, birisini cezalndırmak, birinden intikam almak gibi), bu tür negatif duyguları elimine et. Onlardan uzak dur. Kalan tüm sesler seni tarif eder.Ama tabi uzun vadede bolca okumak lazım. Engin Geçtan'ın "İnsan Olmak", Gündüz Vassaf'ın "Cehenneme Övgü" , OSHO'nun tüm kitapları, Dostoyevski'nin Suç ve Ceza'sı'nı da okumak lazım mesela...Diger yandan ne tür muzikleri severim, ne tür yemekleri severim, hangi insanlarla olmayı severim, beni mutlu eden temel motivasyon kaynaklarım neler, cinsellik-saglık-ilişkiler-para-iş-kültür konularında nasıl bir duruşum var? sorularını da yanıtla.

• 3 yolla kendini tanima yolculugu ornegi var daha once denemistim oldukca iyidir.1-bir kac gun ( mumkunse 1 hafta) kimseyle alakadar olma, tek basina biksanda insanlardan soyutlan dusun , muzik dinle kitap oku, bir nevi inzivaya cekil, kendini sorgulayacaksin.2-hic tanimadigin insanlarin icine gir hatta mumkunse dillerini bile cok az bildigin bir ulkeye git, min kosullarla orada 1 hafta kalmaya calis, her turlu zorlugu goreceksin.3-geri dondugunde eski arkadaslarin, ailen dostlarin ile ic ice zaman gecir, onlara daha farkli baktigini gorecek ve normal hayatinda nelerden zevk aldigini kimlerle olmayi sevdigini daha basitce anlayabileceksin. boylelikle icindeki yetilerini isteklerini kesfetmeye baslayabilirsin.ama unutmamalisin ki, zorluk cekmeden icsel gucumuzu bulamayiz, hemen yilma.

Kızlar Ne Diyor 2

• En zor sey birinin kendisini tanimasidir bence. Kendinle barisik ol,kendine kizma ve icindeki kiz sanki kucuk bir kizmis gibi davran onu azarlama kandirma sadece sev ve dogruyu ogret. Kendini gelistir neyi sevip sevmedigini ogrenmeye calis gerekirse deneyerek ogren. Kitaplar oku filmler izle kendine yakin buldugun karakterleri incele,olaylar karsisinda veridigin tepkilere dikkat et.Kisacasi disardan kendine bakmayi dene.

• Hiç bir zaman kendini tam tanıyamazsın. Ki tanıma bence. Sürekli kaşif olup kendi iç dünyanın keşfinde yaşa.

Yükleniyor...