"Aptal cesareti" nedir, ne demek oluyor, ne anlama geliyor?

Tarih hocam "aptal cesareti var sende" demişti bana. Bu aptal cesareti nasıl birşey? Kötü birşey oldugunu pek düşünmüyorum ama merak ettim

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• o işin ne getireceğini ne götüreceğini bilmeden o işe atlamak gibi bi anlamı var sanırım..

Erkekler Ne Diyor 17

• Aptal cesareti normal cesaretten çok daha fazla cesaret göstererek kimsenin kalkışmayacağı işleri yapmaya çalşmaktır. Örneğin tren raylarına çantası düşen bir kadının çantasını almak için hareket etmeye başlayan trenin kapısını açıp aşağı sarkarak çantayı almak, benim yaptığım gibi. :))

• Sen kendini aşmışsın :D

• İşte aptal cesareti. :)) Kendini aşmdan olmaz ki zaten. :))

• Sen ne yaptın da tarih hocan bunu sana söyledi o lazım bana...

• yapmaman gereken veya kimsenin yapamadıgı bir şey yapmışsınki hocan söylemiş kötü birşey deyilki bu üstünde durma bak tatilde geldi : )

• Hadis-i Şerif; "Cahiller cesur olurlar." bundan esinlenerek söylemiş olabilir. yaptığın eylemin neler doğuracağını düşünmeden hareket ediyorsun demeye getirmiş.

• aptal cesareti:sonucunu düşünmeden etrafındakileri umursamadan yapılan işe koyulma eylemidir.seninkide buna benzer bi olaydır büyük ihtimal

• bilmeden yapan anlamında diyordur

• Aptal cesareti değil cahilin cesatreti olmasın o.

• Cesaret denilen şeyi, belirli bir oranda risk içeren işlere veya olma olasılığı az olan işlere girişmek olarak tanımlayabiliriz. Tabi bu risk içeren işlerin, düşük ihtimal olsa dahi gerçekleşme olasılıkları var. Ölçüp-tartıp biçtikten sonra, üzerinde düşünerek, artı-eksi yönlerini belirleyerek bu riskli işe girişmek. Aptal cesareti veya deli cesareti de diyebilirz. Girişeceğin işin olma olasılığını düşünmeden -belki olma ihtimali bile yok-, bu işin sonunda ne olacağını düşünmeden ne pahasına olursa olsun bu işe girişmek. Bu cesaret türü, sonuçları tahmin edilmeye çalışılan cesarete göre hüsrana uğrama oranı yüksek, olma olasılığı çok düşük bir ihtimal barındırır. Ve bu akla mantığa yatmayan işe girişen ancak aptal ya da deli olabilir. Aptal veya deliden kastım: düşünmeden, hislerle bir işe atlamak.

• korunmasız seks yapıp hamile olmamayı ümit etmektir...

• sokakta cereyan eden bir kavgada 30 kişinin arasında tek dalmaktır :D

• aptal cesareti aslında çok güzel birşey sonunu düşünmeden sonuçları ne olursa olsun arzularını isteklerini yapabilmen için içindeki var olan enerjin aptal enerjin olmasa yapamazsındert edersin sürekli düşünürsün sürekli neden yapamadım diye kendi kendine kızarsın içinde sürekli olarak ukte olarak kalır o yüzden güzel birşey iki günlük dünyada 2 gün düşünmennin dert etmenin ne mantığı var ?

• "sonunu düşünen kahraman olamaz." vecizesini bünyesinde tam anlamı ile barındıran kişinin göstemiş olduğu akla mantığa sığmayacak riskler almasının hemen akabinde tokat gibi yapıştırılacak sıfat tamlamasıdır. çok gariptir; aldığı riskler hesaplanmamış olmasına rağmen, tutar ve başarılı olursa, bunun aslında nasıl gerçekleştiği hakkında en ufak bir fikri yoktur. evet, fikri yoktur ama o başarının altında koc'caman bir imzası vardır.not: süpersonik zeki insanlar da kimi zaman beyinlerini geçici bir süre rafa kaldırıp, hiçbir sistematik düşünce yapısı ile bağdaşmayan bu yöntemi kullanırlar. kaybedecek bir şeyi olmayan güruhlar tarafından da bilinçli olarak tercih edilse de olası sonuçlar intihar niteliğindedir.

• Gittigin cafede Sevdigin kiz ve yaninda yengesi abisi var ve sen onunla bir dakika bile olsa goz goze gelebilmek icin garson taklidi yapip masalarina gidip buyrun efendim ne arzu edersiniz demek ve sevdiginin kulagina seni seviyorum diye fisildamaktir...

• Sonuçlarını düşünmeden hareket ediyorsun diyor

• aptal demis sana

• Aptal deseydi direk aptalsın derdi

• ne alaka

• Sonunu düşünmeden hareket etmek ne olursa olsun demek.

Kızlar Ne Diyor 9

• bir şeyin sonucunu düşünmeden hareket ediyorsun bu yüzden öyle demiş.

• Sanırım herşeye hiç düşünmeden atılmak..

• Düşün(e)meden atlamak.

• yapmasına gerek olmayan şeyleri yapan ve gereksiz risklere giren insan tipidir.

• Bu büsralarda da hep aptal cesaretimi olur ya... Gözün kara. Istedigini yapiorsun. Ama bazi seyleri hic düsünmeden yapiorsun. Yani aklina eseni ille yapcan mantiksizda olsa..

• yapacagin eylemi mantik süzgecinden gecirmemektir.örnek:iki soyguncu.ilki güvenlik kamerasi varmidir yokmudur alarm devreye girer mi girmez mi hic düsünmeden dalar soygun yapacagi yere.en kücük bir arastirma yapmamistir, sansliysa yakalanmaz.ikincisi ayrintili bir arastirmadan sonra güvenlik kamerasi hangi acidan yakalar,hangi acidan görüntü disinda kalir, alarm sistemini nasil devre disi birakir vs en ince detayina kadar hesaplayip öyle baslar isine.

• cesursun ama aptal gibi davranıyosun sonuçlarını düşünmüyosun cesaretin bi gün başına bela olucak demek istemiş hocan :)

• sonunu düşünmeden cesaret ederek yapılan şey.

• Cesaretlisin

Yükleniyor...