Kötü anılarınızı beyninizden silmeniz mümkün! Kötü yaşanmışlıklarınızı silmek ister miydiniz?

Kötü anılarınızı beyninizden silmeniz mümkün! Kötü yaşanmışlıklarınızı silmek ister miydiniz?Uzmanlar, kötü yaşanmışlıkları beyinden silmek için bir yol geliştirmişler.
Fareler üzerinde yapılan deneyde "korku ve tehdit" bağlantılı, kötü anılar silinmiş.
Toronto Üniversitesi'nde yapılan araştırma da, beyinde milyonlarca hücre olduğunu söyleyen araştırmacılar;
"Milyonlarca beyin hücresi arasında sadece bir avuç kötü anı var. Bu kötü hatıraları diğer hücrelere zarar vermeden silmeyi başardık"
bilgisini paylaşmışlar.
Başarıyla gerçekleşen bu deney, önümüzdeki yıllarda insanlar üzerinde de denenecekmiş.
Bu sayede, tecavüze uğrayan kadınlar ve kötü yaşanmışlıkları olan insanların beyninden o kötü anıları atmış olacaklarını düşünüyorlar.
Size de böyle birşeyin uygulanmasını ister miydiniz?
Unutmak istediğiniz yaşanmışlıklarınız var mı?

5|3

En İyi Erkek Görüşü

• Bu çok muazzam bir şey!
    Zihnin en kuytu köşelerinden bile tüm kirli anıları, acı veren yaşanmışlıkları ve pişmanlıkları silmek olağanüstü derecede müthiş...
    Ve evet, ağır psikolojik travmalar geçiren istismara ve tecavüze uğrayan kadın ve çocuklar için iyi bir şey.
    Sadece ufak tefek birkaç şeyin silinmesini isterdim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 85

• iyi kötü yasadiklarim beni ben yapan seyler o yuzden birakmam sildirmrm onlari

0|0
    0|0
  • Kötü anıları silmek insanı hayattayken öldürmek gibi olurdu.

1|0
    0|0
  • O'nlar bir tecrübedir, unutmayın. Kötü şeyleri sileyim, hep mutlu olayım kafasında olunmaz.
    Her şey deneyim, saf kalırsınız yoksa. Bunları yaşadım ki, şunu öğrendim diyebilmelisiniz...
    Sildirmem.

1|0
    0|0
  • istemezdim.. şu an ki zihniyetimin varlığını unutamadığım yaşanmışlıklar beni ben yapan iyi ve kötü yaşanmışlıklar.. silip bir gün yine o acıyı yaşamak mazoşisttik bir eğilim gibi geldi bana.. sevinçle ve hüzünler acı ve tatlısıyla herşey güzeldir ölüm bile

0|0
    0|0
  • Beni onlar yarattı. Hepsi birer tercihti oldu bitti geçti gitti ama unutmak mı asla. Her birini ayrı ayrı detayları ile hatırlarım ama bir müddet sonra önemsizleşir hatta bazen düşünürüm o zaman nasılda günlerimi haftalarımı almıştı ne kadar üzülmüş kafama takmıştım şimdi bakıyorum ne kadar önemsiz saçma sapan ve en önemlisi de olağan bir şey imiş diyorum. Ve belki kötü bir mesele ile karşılaştığımda bir müddet sonra bu da çok sıradan ve saçma gelecek sıkma canını diyor geçiyorum. Kendini tedavi etmeyi bilmelisin ve yaşadıklarından önemli dersler çıkarmalısın.

0|0
    0|0
  • Yok kalsın bir defa yaşamışım ve bana ders olmuş. Silinirse aynı şeyi tekrar yaşama ihtimalim var. Belki sadece bir kısmı ama tamamı değil. 😊

0|0
    0|0
  • Günümüzde gelişen teknoloji ile, beyinde neresi nereyi kontrol ettiği belli oluyor fakat, hafıza-anı bölümüne ufak bir dokunuş büyük zararlara yol açabilir. Bu durum sonuçta tümör gibi belli bir şey değil. Anıların depolandığı alan hücrelerinden bahsediyoruz.
    Yani ''tam olarak şunlar kötü anı hücreleridir bunları şöyle belirliyoruz ve diğerlerinden ayırt edebiliyoruz'', gibi makale olsaydı okumak zevk verirdi. var mı bu bulguyu tam olarak destekleyen argüman?

Hipnoz gibi benzeri şeyler rahatlama getirse bile bir zaman sonra bilinç altına itilmiş olaylar dahi tekrar canlanabiliyor. Zaten hipnoz yeterli olduğu düşünülseydi bir çok yüksek güvenlikli hapishanelerdeki kişilere uygulanırdı.

0|0
    0|0
  • Kardeşim bu doktoru bana bul ))

0|0
    0|0
  • hayır.
    yaşanmışlıklarım beni bugüne getirdi.
    asla kabul etmem.
    bu , şu an ki karakterime bir hakaret olur..

0|0
    0|0
  • Kötü ile ilgili anıları ve yaşanmışlıkları silemiyorum. Denedim olmadı ama dersler çıkarıyorum her yaşanılan kötü durumlardan sonra. Mümkün olamıyor maalesef çok isterdim. Ara ara aklıma geliyor ve acı veriyor maalesef.

0|0
    0|0
  • Gerek yok

0|0
    0|0
  • Kötü yaşanmışlıkları silseydim 7 yaşındaki halim kadar saf olurdum.

0|0
    0|0
  • Silelim nereye başvuruyoruz?

0|0
    0|0
  • asker iken araştırmıştım bu silme konusunu . ilizyonla da siliyolar . sonra dedim beni ben yapan acısıyla tatlısıyla geçmişim . geçmişimi sildirirsem geleceğimin anlamı kalmaz . öyle de vazgeçtim

0|0
    0|0
  • yaşadığım hiç bir şeyin hafizamdan silinmesini istemem.

0|0
    0|0
  • onları sildiğimde aynı şeyleri saf düşüncelerle tekrar yaşarım o nedenle yaşanmışlıklar bilinçaltındaki yerinde saklı dursun zamanı gelince kullanırız...

0|0
    0|0
  • Seni unutayım baldız 😂😂 şaka bir yana yanı ben yaşanmışlıklarımran asla vazgeçmem

0|0
    0|0
    • Beni unutmaya ömrün yeter mi kayınço :D

• Sarışınlar Karadenizli olur kafasındaysa demek :D

• Telefon benden akıllı sinirim bozuldu

• Kötü anılarımdan ders cikartarak yaşıyorum zaten istemezdim.

0|0
    0|0
  • Silmek istemem, kötü şeyleri daha çok hatırlamak ders çıkarmak isterim. Hayat toz pembe değil, neden öyleymiş gibi yapayım?

1|0
    0|0
  • Eee bizi biz yapan ne olcak o zaman? Kötü bişi yaşadın sil devam et. Tecrübe? yok.. hımm beğenmedim :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    65

Kızlar Ne Diyor 73

• İyi veya kötü. Yaşadıklqrım beni bugüne getirdi, gitmesinler.

0|0
    0|0
  • Yaşanmış bir şeyi unutmak aynı hataya tekrar düşmeyi sağlar sadece. Yaşadığım her şeyden ders çıkararak yoluma devam ediyorum. Kötü anılarım olmasa saf salak aklı 5 karış havada biri olurdum. Ki bu durum çok daha büyük felaketleri başıma getirebilir günümüz türkiyesinde

0|0
    0|0
  • Ben silmek istemwzdim o kötü anılar beni daha çok olgunlaştırdı. Birde kimin bana nasıl davrandığınıda unutmak istemezdim.

0|0
    0|0
  • Istemezdim... sonucta o anilar bana mutlaka bisey ögrettk veya ders cikarmami sagladi bana bsyler katti

0|0
    0|0
  • Silmek istemezdim anıları unutmak için yaşamayız ki iyi veya kötü hiçbi anı unutulmamalıdır ve kötülerden ders çıkarılmalıdır

0|0
    0|0
  • insanı olgunlaştıran olaylar zaten iyisiyle kötüsüyle o anılar ya hayatımı başa saracaklar ya da hiç dokunmayacaklar

0|0
    0|0
  • İstiyorum istiyorum istiyorum

1|0
    0|0
  • Bizi biz yapan yaşadığımız iyi ve kötü şeylerdir. Karakterimizi şekillendirir bunlar. Yaşadığım iyi kötü hiçbir şeyi unutmak istemezdim o yüzden.

0|0
    0|0
  • Silemem, ben onlarla birlikte yaşamayı öğrendim.
    Silersem, aynı korkulara bir daha düşerim.
    Korkular olgunlaştırır.

0|0
    0|1
  • Evet, isterdim.

0|0
    0|0
  • Sildim zaten

0|0
    0|0
  • konudan biraz uzaklaşıp düşünce gücü ile ya da bilinçaltı yöntemi ile zayıflamak mümkün diyen bir yaşam koçu var doğru mudur fikri olan var mı? hera form diye geçiyor instagramda

0|0
    0|0
  • Herkesin vardır, mesela babamı unutmak isterim hiç görmemişim gibi hiç ağlatmamış gibi.

0|0
    0|0
  • Kötü anılar silinse herşeyi unuturum. Düzgün anım yokki😂

0|0
    0|0
  • elbette isterdim.

0|0
    0|0
  • Keşke olsa uygulardım 😀

0|0
    0|0
  • İsterdim. Travmaları, sinir krizlerimi silmek isterdim.

0|0
    0|0
  • ben silmek istemezdim sonuçta insan her olaydan farklı şeyler öğreniyor ve ben hayatımdaki kararlarımı kötü anılarımdan öğrendiğim şeylerle yönlendirdim :) benden daha kötü durumda (mesela tecavüze uğramış bayanlar , vb. ) olan kişiler için gayet iyi bir çalışma :)

0|0
    0|0
  • Waoww bu doğruysa harika bir buluş olur. Hele de benim gibi geçmişteki kötü hatıralara takılı kalanlar için.

0|0
    0|0
  • Valla benim beynim kötü seyleri hemen siliyor hic hatirlamiyorum simdiki zamanda. Acaba bu adamlar beyinde o kotu aniyi nasil bulmuslarda silmisler 🤔Sonucta bu fare beyni degil 😀😋

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    53
Yükleniyor...