Karabasan diye birşey varmı?

Dün gece rüyamda sırt üstü yatıyorum ve sırtımda bir baskı var biri nefes alamıyım diye sırtımın üzerine oturmuş sanki, zar zor dönüyorum bu kezde boğazıma sarılıyor nefes alamadım gerçek gibiydi dua okudum okudum uyandım. Annem karabasandır dedi karabasan gerçekten var mıyoksa psikolojik birşeymiydi bu?

Güncellemeler:
Çok özür diliyorum sırt üstü değil yüz üstü

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Karabasan sıkıntı halidir...Ruhun daralmasından dolayı olur.Aç kalan zikirsiz kalan ruh boğulunca insan bedenide bunu hisseder onun için dua eder ruhun susuzluğunu gideririz ve ferahlarız ;)

• Ama ben her gece yatmadan önce dua eden biriyim, malum ramazan oruç tutanda biriyim.

• Öncekileri Göster
    • Sanırım. Çok teşekkürler.

• rica ederiz..

Erkekler Ne Diyor 16

• sırtının üstünde uzun süre yattıysan sırtın kasılmışdır ondan olmştur mesela yüz üstü yatınca kalp sıkışıyor bir de o zaman geliyor yani pisikolojik bişey en doğrusu sağında doğru yatmak peygamber efendimiz s.a.v. hep öyle yatarmış ki ni tekim de en çok öyle rahat eder insan sırt üstü yatınca miğde ağza gelir yüz üstü yatarsan nefes almakda zorlanırsın, sola yatarsan bu tarafta da kalp var onu sıkıştırırsın en güzel taraf sağa dönüp yatmaktır.

• Ama şöyle birşey var önümü döndüğümde boğazım sıkılır gibi oldu. Uyandığımda acıyordu resmen.

• Öncekileri Göster
    • evet haklısın teşekkür ederim

• rica ederim.

• Kesin bişey denilemiyor ama çok kişiye olur. Benim yorganimi actirmyordu mesela bir ara oturdu kalmadı sinirlendim kizarak bağırdım gitti =D

• Bu gün nihat hatipoğluna bir soru geldi oda cevapladı uyku şekli veya hastalıktan kaynaklanıyormuş :) halk arasında cin vs abdestsiz durumlarda olabiliyor birde :)

• Cok sever beni hiç ihmal etmez :)

• asydgsfujsüdbgsd tersmı oturmus lan sırt ustu yatarken nasıl sırtının ustune oturcak bu terste bı ıslık var asda dasfas

• yoktur psıkolojık

• öyle bir şey yok çocukken ne korkuodum ya :D

• valla bir gün bende yatıyorum sırt üstü birşey beni yataga bastırdı sık sık olmaya başladı bu bir gün dedenin birisi :D cocuktum o zaman onlardan korkma gitmeisni iste demişti korkmadını belli et demişti bnede ana bacı sövdüm o günden beri ne karışan ne görüşen var :))

• :D daha kötü olmasın küfür edince

• Öncekileri Göster
    • Yok tabiki öyle zaten :)

• :)

• halk adında karabasan deniyor ama öyle bişey yok aslında cin ya da kötü bir ruhani varlık tarafından rüyanda bastırılıyorsun hatta öylebir oluyorki o senin rüyanın içine gireiyor. Rüyanda seni takib ediyor sürekli sana bakaıyor. Sen çaresizsin kımıldayamıyorsun ondan kaçamıyosun değilmi :) Olur böyle şeyler duaya dayanamazla mümkün değil dua oku etkisinden rrahatlıkla çıkarsın okumassan uğraştırabilir biraz :D

• annen de ödünü patlatmak için yer mi arıyor bilmiyorum ki

• insanlar yorgun veya hasta oldukları zaman uyuduklarında gördükleri kabuslardır halk tarafından uydurulmuş birşeydir öyle birşey yok yani.

• bana sırtüstü yatarken oldu bu yüzden yüzüstü yatıyom

• bana 2 türlüde olduğuna göre yanmı yatsamki :)

• Öncekileri Göster
    • evet bu oldu :)

• ;)

• karabasana uyku bozukluğu diyolar ama bana 2 kez oldu

• Yok öyle şeyler. Hepsi hikaye.

• Banada olmuştu bu. Hala gerçek miydi yoksa rüya mıydı ayırt edemiyorum. Çok gerçekçiydi o yüzden rüya olduğunu söyleyemiyorum. bağırmaya çalışıyordum ama sesim çıkmıyordu bağıramıyordum. çok felaket bişeydi yaaa

• karabasan vardır sebebi psikolojiktir mesela yalnızlık, cevşen takıyorum uyumadan önce, bir de yüzümü kıbleye çeviriyorum isteyen istediği kadar dalga geçebilir vazgeçmeyi düşünmüyorum

Kızlar Ne Diyor 6

• evet var bende yaşadım

• karabasan değil o uyku felci :D

• ay pikaçuya bakk ne tatlııı yerimm

• Öncekileri Göster
    • yok canavar öcü geliyo falan diyende var :D

• :) doğru birde onlar var dimi :)

• var .

• psikolojik sayılmaz tam. beyin-vücut koordinasyonuyla alakalı bir şey bilimsel olarak. ama ismi "karabasan" öcü dedikleri bu olsa gerek :D

• Var canım :)

• psikolojik derler ama bende var olduğuna inanıyorum

Yükleniyor...