Dağınık olan insanlar daha zeki oluyorlarmış. Size göre bu ne derece doğru?

Alıntı ;
ABD menşeli Minnesota Üniversitesi’nden Kathleen Voh’un yaptığı araştırma, dağınık insanlar hakkındaki genel kanıyı yıkıyor! Yapılan araştırma ile dağınık insanların beyinlerinin diğer insanlara nazaran daha farklı çalıştığı ve bunun yaratıcılıkla doğru orantılı olduğu ortaya kondu.

Bir ofis ortamında masasını genel normlara uyarak “düzenli” tutan ya da odasında annesinin boyunduruğu altında yatağını dolabını “jilet” gibi yapan insanların aksine, masasını, yatağını, dolabını dağınık tutan insanların bu hareketleri, ezber normların dışına çıkabildiklerini ve beyindeki yaratıcı kaosu yansıtıyor.

Araştırmada; dağınık insanların tüm obje, nesne, işi karşılarında aynı anda görerek, bunları zihinlerinde birleştirip yaratıcılığı destekledikleri not edildi.

Dağınıklığı ile ünlü bilim insanı Albert Einstein’ın yıllar önce söylediği bu söz, dağınıklığın psikolojik bulgusunu açıklar nitelikte:

“Masalar beynimizin içini yansıtıyorsa, masamızın üstü boşsa ne düşünmemizi bekliyorsunuz?”

Not düşmek isterim ki dağınıklık ile pis olmak aynı şey değildir.

Güncellemeler:
Her dağınık olan zeki diye bir şey zaten yok. Burada anlatılmak isteneni çoğu kişi anlamıştır umarım. Bende cok dağınık bir insan değilim fakat işlevsellik önceliğim pratik kullanacağım şeyler hep göz önünde durur bu da buna benzer bir şey işte. Bu bir tez ona göre yorumlayalim.

1|1

Erkekler Ne Diyor 32

Kızlar Ne Diyor 16

Yükleniyor...