Neden bu kadar safım? Saflıktan nasıl. Kurtulurum?

Ben çok iyi niyetli çok duygusal bir insanım. Haşa kendimi övmüyorum insanlar böyle söylüyorlar. Arkadaşlığa, dostluğa, sevgiye, dürüstlüğe çok önem veriyorum. Neysem oyumdur. Asla yalan söylemem. Ancak insanların çoğu benim iyi niyetimi suistimal edip beni saf yerine koyuyorlar. Bu benim zoruma gidiyor. Ben aptal değilim herşeyi görüyorum ancak vicdansız olamıyorum. Duygusalım. hemen hemen kimseden gösterdiğim değerin karşılığını alamayıp üzülen ben oluyorum. Bu dünyada yaşamak için kötümü olmak gerekir? İyi niyetli olmak suçmu? Safsın lafından nefret ediyorum. Değişemiyorum. Evlenince eşime nasıl davranayım odamı suistimal eder? Yoruldum artık hep olan bana oluyor yanlışmı yapıyorum?

• Doğru yapıyorsun asla değişme iyi niyetli kal
    83%(35)82%(45)Oy Ver77%(10)
  • Yanlış yapıyorsun Değiş ve iyi niyetten vazgeç
    10%(4)11%(6)Oy Ver15%(2)
  • kötü niyetli ol
    7%(3)7%(4)Oy Ver8%(1)
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kötüysen kazanırsıni iyi olan birinin kazandığını gördünmü hiç? Nerde karaktersiz, ezen, küfürbaz kaba sapan insan varsa bunlar hep saygı görürler çünkü cevrelerine o başa çıkılmaz imajı veriyorlar. Bende sessiz sakin biriyim iyi niyetli olduğumuda söyleyebilirim ama hep kaybettim anladım artık kötü olmak lazımmış.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sana katılıyorum bende aynı dert den yakınıyorum o kadar değer veriyorum ki insanlara tabi saf yerine konuluyorum ya ben bu durumdan kurtulmak istiyorum ama kurtulamıyorum ki çok duygusalim dediğin gibi üzülen yine ben oluyorum arkdsim dediğim insanlara öyle bağlanıp öyle seviyorum ki tabi hep bana oluyor

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 24

• Sen kendini şu an anket seçeneklerine göre şekillendireceksen zaten artık saf olmaktan çıkmışsın demektir.
    İyi niyet her zaman kazandırmayacağı gibi kaybettirmez de.
    Ama şu var ki, insan niyetini başkasının hak edip-hak etmediğinden çok kendine yakıştığı gibi davranmalı.
    Bu durumda sen iyi niyetinden arınacaksan zaten herkes gibi olmuş oluyorsun.

0|0
    0|0
    • Ama hep enayi saf yerine koyuyorlar kimseden gösterdiğim değerin karşılığını alamıyorum hep üzülen ben oluyorum umurlarında bile olmuyor menfaatini düşünüyorlar

• Devir, menfaat devri.
      Menfaatsiz insan parmak sayısı kadar az.
      İyi niyetli olmakla, enayi olmak arasında da ince bir çizgi var.
      Bunu ayarlayamayan insan her türlü kullanılır.

• iyi niyetli olmak senin hatan degil kalbin kiriliyosada vazgecme ozunden iyi olmak kimseye zarar vermez boyle kal onlar ne yaparlarsa yapsinlar dayan canin yansa bile aynisini bende yasiyorum bu yuzden seni anlayabiliyorum

0|0
    0|0
  • Iyi niyetli olan sonunda mutlaka kazanır siz iyi niyetli olmaya devam edin

0|0
    0|0
  • Saf değil de iyi niyetli ol

0|0
    0|0
  • doğru yapiyorsun iyi niyetle kal ama hakedene iyilik yap herkese degil

0|0
    0|0
    • Ama hep enayi saf yerine koyuyorlar kimseden gösterdiğim değerin karşılığını alamıyorum hep üzülen ben oluyorum umurlarında bile olmuyor menfaatini düşünüyorlar

• onlara iyilik yapmayacaksin işte herkese gördüğün değerin karşılığını ver

• yanliz degilsin :(

0|0
    0|0

• kimsenin ahi kimseye kalmas bosver sen dogru olda egri k3ndinden utansin :(

• dogru soz hakli

• gün gelir devran döner , herkez yaptigi kötülü elbet anlar sadece biraz uzak dur en yakinlarindan sirayla gelirler... takma kafan hayat bu düz asfaltin yerine cok yokuş aşaga giden yolu var..

0|0
    0|0
  • Iyilik yap denize at

0|0
    0|0
  • canım yaşın 24. Henüz bir erkek için yarı çocuksun... Hayatında yediğin kazıklar artıkça büyüyecek ve olgunlaşacaksın. İşta ondan sonra evlenebilirsin... Kariyerine ve kazancına yönel...

0|0
    0|0
  • asla değişme !!! sen busun. kötü insanlar kullanırlar kırarlar üzerler. ama emin ol iyilerin kazandığı gün de gelir...

1|0
    0|1
  • Değişme. 😏

0|0
    0|0

• O zaman insanları tanıdıktan sonra değer vermeye başlayacaksın. 😏

• Gönlüne göre bir eş bulursun emin ol. Değişme de. Dediğin gibi herkes çıkarcı, değişirsen senin onlardan ne farkın kalır? İyilere ihtiyaç var.

0|0
    0|0
  • Saf değil vicdanlısın ama artık karşındaki insan seni suistimal etmeye kalkıyorsan orda dur kardeşim demenin zamanı gelmedi mi sencede? :)

0|0
    0|0
  • valla bu devirden kimse iyiligi hak etmiyo. herkeze hakketdiyi gibi davran

0|0
    0|0
  • of siz erkekler saf olamazsınız

0|0
    0|0
    • Neden öyle söyledin tüm erkeklerin aynı olduğunu mu düşünüyorsun

• Peki ne kadar doğru olabilir bu düşüncen? Etrafta her çeşit insan var iyisi var kötüsü var belki kötü insan fazla bu dünyada ama bu iyiler olmadığı anlamına gelmez ki, bunun gibi de saflık yaygın olmasada böyle erkekler var ve biri benim

• var hepinizde bir şeytanlık 👿

• aynı ben :'(

0|0
    0|0
  • Tecrübe edinerek

0|0
    0|0
  • Bence değişme hep aynı kal

0|0
    0|0

• Bos ver balık bilmezse kadrini halik bilir

• degisme ama en azindan senin enayi yerine koymalarinada imkan verme

• Temiz olmak iyidir

0|0
    0|0

• Olsun bu dünyanın ötesi de var

• Ben de cok safim 😄

0|0
    0|0

• Kızlar Devam
    4

Erkekler Ne Diyor 8

• Kardeş mesaj atabilir miyim? bu konuda bir şeyler konuşmak istiyorum da istemezsen sıkıntı değil

4|2
    0|0
    • Atabilirsin

• Takip eder misin kardeş sadece takip ettiklerinden mesaj alıyon aksi halde sormazdım zaten 😂😂

• Yanlış olan tek bir şey var o da karşılık beklemen. Beklemeden yapabilirsen eğer dünyanın en iyi insanı gibi görünen ama aslında saflıktan çok uzak olan, kimsenin kendi için kullanamadığı biri olursun. Çünkü kullanıldığını düşünmezsin. Etrafa yaydığımız enerji ile alakalı insanların bize karşı tavırları.

0|0
    0|0
  • anlattıklarına göre benim hemen hemen aynımsınn

yeri geldi mi kalp kırmayı bileceksin
    yeri geldi mi de yüzüne vurmayı

çünki ancak o zaman anlar ne yaptığını ve kendisinin senin iyi niyetini suistimal ettiğini

nasıl mı? bunu kendinde bulacaksın...

0|0
    0|0
  • Ben de senin gibiyim duygusal ve iyi niyetli. Gerçek dostlarını bul. Senin gibi olanları yani. Ya da değiştir kendini :/

0|0
    0|0
  • Kal böyle

0|0
    0|0

• Erkekler menfaatçidir çünkü biz sekse önem veriyoruz kızlar sevgiye

• Hiç sorma ya ben istemiyorum erkekler sevgiye önem verse

• Yine iyi niyetli ol ama hak edene. Ve uyanık ol kimseye fazla güvenme.

0|0
    0|0
  • İlkten ayrılma

0|0
    0|0

• Kayseriye gel 1 haftada kurt 🐺 gbi olursun 😃

0|0
    0|0
Yükleniyor...