Allahın emri peygamberin kavliyle kızınızı oğlumuza istiyoruz ne demek?

Otobiyografici
allahın emri peygamberin kavliyle kızınızı oğlumuza istiyoruz diyorlar hristiyanlar kız istemeye gidince putların emri şekil şekil putların kavliyle kızınızı oğlumuza istiyoruz mu diyorlar? yani madem evlilik allahın emri o zaman diğer dinler niye evleniyor? başka bir deyişle madem evlilik allahın emri o zaman evlilik neden bütün dünyada geçerli sadece müslümanların evlenmesi gerekmez miydi? başka bir deyişle evlilik allahın emri diyorlar evlenmeden önce her ne durumda olursa olsun evlilik dışı ilişki zina diyorlar evlenirken DEVLETİN MEMURU evlendiriyor inandırıcı olsun diye hoca da üflüyo hoca da kim oluyormuş hoca da DEVLETİN MEMURU ben bu konuyu komşuma anlattım bana dedi ki evlilik demek ben seninle ömür boyu ilişkiye girmeyi kabul ediyorum demek yani evlenince tecavüz etmiyorlar diye evlenince yatmak günah değil diyor ve lafın devamında diyor ki ben sevgilimle kendi rızamla tecavüz etmeden yatarsak bu günah olmaz dedi bende komşuma dedim ki sen beni anlamadın galiba ben tecavüzü sormuyorum ben diyorum ki kuranda diyor ki evlenmeden önce her ne durumda olursa olsun evlilik dışı ilişki zina buna ne diyecen dedim birşey diyemedi bu soruyu başka müslümanlara sordum mantıklı açıklama gelmedi ben size ne desem kendinizi haklı çıkaracak birşey bulursunuz o zaman şu soruma cevap verin şimdi kelimei şahadet getirecem evlilik insanların uydurması değil de allahın emri demeniz için kanıt ya da mantıklı açıklama yapar mısınız?
Güncellemeler
+1 yıl
ben evliliğin insanların uydurması olduğunu düşünüyorum ama siz derseniz ki allaha inanmayan yahudiler evlenmiyor o zaman susar otururum
Allahın emri peygamberin kavliyle kızınızı oğlumuza istiyoruz ne demek?