Niçin varız bu dünyada?

neden geldik bu dünyaya? tanrıya inananlar için tanrı neden insan oğlunu yaratma gereksinimini duydu? inanmayanlar için neden bu dünyadayız?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• okumaya deger diye düsünüyorum link

• bu yazını ne zaman okudunuz nasıl ulaştınız gercekten tebrik ederim

• Öncekileri Göster
    • teşekkür ederim yardımın için araştırıcam

• Rica ederim.

Kızlar Ne Diyor 9

• Hic bir fikrim yok ama iyki variz :)

• Tanrı ? :s Allah deseydin daha iyiymiş. sevmediğim bir tabirde... Peki Ben sana bir kaç soru sorsam... herşeyin bir yaratıcısı vardır diyoruz.. kimse yoktan varolmaz... Yoktan varolmak için insanüstü bir güce sahip olmamız gerekir.. peki o halde seni kim yarattı ? Eğer Allah'ın varlığına inanıyorsan bu soruma cevap verme :D ama sanki gelgitler içersinde gördüm seni

• tanrının verdiği beyni kullanıp sorguluyoruz ne var bunda ?

• Öncekileri Göster
    • :) ama Allah bizim ibadetimize muhtaç değil..:) asıl ona muhtaç olan bizleriz ...
      Şöyle deyim sen doktoroa gidiyorsun rahatsızsın doktor sana ilaç veriyor bunları saatinde al diyor amacı erkenden seni iyileştirmek şifa buldurmak.. sen tutup doktora " bunları kullanmamın sana faydası var mı ki bu iğrenç ilaçları kullanmamı tavsiye ediyorsun ? " diye sorarsan bu yersiz bir hareket olur..
      Yani bu örnekte ki gibi bizde manen. günahların ve ŞÜPHELERİN açtığı yaralarla manen dertliyiz..

• Bu yüzden Yüce Rabbimde ruhumuzu günahlardan paslardan temizlememiz için yaramıza merhem dertlerimize ilaç olarak Kulluk etmeyi yani ibadeti emretmiş... Mesele bu kadar açıkken " Ya Rabbi bizim kulluğumuza ne ihtiyacın var niçin kulluk etmemizi ısrarla istiyorsun ? " diye sorarsak daha yeni verdiğim örnekte ki hastanın doktora çkışmasından bin kat daha yersiz ve gülünç olur... dediğim gibi biz ona muhtacız o değil:))

• Bunların cevabını bulunca bana da anlatır mısın :D

• yanlışlıkla elim entera gitti okurken bir baktım eksilemişim. bana sövme :) iyi geceler

• Estf :) ıyı geceler

• ben istemedim ama olmuş bir kere

• Gece gece nerden de aklına geldi bunlar şimdi :)

• gündüz gelmez gece gelir böyl şeyler zaten :D

• Enteresan :D

• Sana mı hesap vercem .s .s :)

• bu soruyu cevaplamak için.

• Ye-iç-üre

• Yorum yok

Erkekler Ne Diyor 8

Yükleniyor...