• Sor
  • Bence

Müslüman kadın nasıl olmalı?

link bunun dışında müslüman kadın nasıl olmalı ? hali, tavrı vs.

En İyi Görüş

• link verdigin seylere cok dikkat eden bir arkadasim var. kendisinin basi aciktir. oldukca muhafazakardir. lakin onyargili degildir. oyle yetismistir hepsi budur. babasinin yaninda bacak bacak ustune atmaz. koltuga uzanmaz falan. hasemayla bile olsa erkeklerin oldugu yerde denize girmez. dikkat cekici en ufak hareketi yoktur. fisildayarak konusur, agzini aca aca gulmez. basi onunde de gezmez. saga sola da kaymaz gozleri. alkol, sigara kullanmaz. baskalari hakkinda iyi, kotu yorumda bulunmaz. yardimseverdir. 6 senedir bir kez olsun sesini yukselttigini. kizgin oldugunu gormedim. cocuklarla super anlasir. onyargili degildir. kimseyi durup durup uyarmak, hayatina karisma hakkini kendinde gormez. her turlu derdini anlatirsin. dinler. hic sevgilisi olmadi. simdi nisanlandi. bu yaz dugunu olacak :). omru boyunca mutlu olsun.

• amin inşallah mutlu olur :)
      sanada çok çok çok teşekkür ederim beni bir sen anladınn :)

• Öncekileri Göster
    • bu onun dogal hali. yetistirilme sekli diyelim. sonradan olma biri degildir. ozel dikkat te etmiyor. ben sordugumda cocukluktan kalma demisti.

• ben tesekkur ettim.

Erkekler Ne Diyor 22

• Tesettürde wonderbra, open cup, shelf, önden kopçalı yoktur.

• Hz. Amine gibi uç Örnek olmaya gerek yok mesela o ağzına çakıl taşları koyarmış Erkekler sesimden etkilenmesin diye..İslam da kapanmanın sebebi, Kadında Tanrı vergisi olan çekiciliğin erkeklerin ilgisini çekmemesi ve bu sayede şeytanın arzularına cevap vermemesi içindir. İslamda erkeklerin ve kızların mesela evlenmeleri akıl baki olduktan sonra yani ergenlikten sonra -ki islamda bunun yaşı kadında 14 erkekte 16 olması lazım - evlenmelerini ister... Sebebi de ileri yaşlara kadar evlenmeyenlerin bir nevi azgın düşüncelere sahip olmamasını sağlamak.. Lakin bu şu anki kapitalist dünya karşısında imkansızdır. Zira evini geçindiricek kadar parayı ancak uni ve askerlik olayları bittikten sonra kazanmaya başlıyorsun. Yukarıda bahsettiklerim aslında kadınların neden kapanmasının istendiği ve neden erken evlenilmesi gerektiği ile alakalı Konuya gelirsek..Sadece kapanmakla din olmaz, sadece başkasının isteği ile (koca,baba,anne, abi) kapanmakta olmaz..Kapandığın zaman vücud hatları belli olmamalı, makyaj hafifte olsa yapılabilir bunun yasağı yok sonuçta kuranda açık olabilecek yerler belli (yüz, el, Ayak)...Bugün yolda diz altı etekle gezinen türbanlılar var, bunun ne kadar günah olduğundan haberleri yok ya da tamamen siyasi amaçlı olarak sadece türbandan ibaretler.. Böyle olacaksanız ve kapandığınız zaman göğüs ve kalça hatlarınız ortaya çıkacak ise hiç kapanmayın, yeminle daha az günaha girersiniz..Öbür türlü Dinde kadının yapmaması gerekenlere dikkat ederseniz zaten müslüman kadınların ne yapması gerektiğini anlarsınız ki öyle yobazların uzattığı gibi koca bir listeside yok bu işin..

• çok teşekkür ederim

• Satanist olmasın gece bizi kesmesinde fazlasında gözümüz yok

• Müslüman bir kadın ahlak olarak kuran ahlakını benimsemesi lazım peygamber efendimiz gibi merhametli olması ve onun yaşantısını örnek alması gerekir.

• Aklınıa takılan her şey için güvenilir çok güzel bir site link

• teşekkürler :)

• Ben ateistim, herkesin inancına saygım var. Lütfen mesajımı yanlıs anlama. Giydiğin giyisiyle, konusma biçiminle müslüman olacağını mı düşünüyorsun? Bence yanlıs, her zaman bir engeldir. Müslümanlık adamın içinde olur. Sen inandığın dinin senden istediklerini ne kadar yapıyorsun ona bak bence. Benim gördüğüm tüm başörtülü kadınlar aynı. Taso gibi bişey bu artık, aa seninkinin rengi farklı benimkinin boncukları var olayına döndü resmen. Saygılı biri olmak yetmez mi?Ayırca eksi yiyecem kesin ama; neden biraz daha araştırma yapmıyosun. Bak ne dicem, herkesin taptığı bir din var. Bunlardan eğer varsa sadece bir tanesi gerçek olacak. Peki ya Allah yoksa, gerçekten putlar varsa? Haydaa, gitti o kadar iman.. Üstüne üstlük bu sefer putlar tarafından cezalandırılacaksın? Bir kütüphaneye git, dinlerle alakalı bir kitap al. Okuduktan sonra bide Kuran-ı kerim 'i oku. Bence sana en doğru yolu gösterecektir." Ben ne sordum sen ne diyorsun " tarzında düşüneiblirsin sadece gerçekleri görmeni isterim.Bakalım kaç tane eksi gelecek :) Saygılar.

• kusura bakma ama her ihtimali düşünmek gerek bunun olabileceği gibi tersi de olabilir sen okudun mu peki kuran ı ya da bu dediğin din kitaplarını ona göre konuşmama devam etmek istiyorumm

• Put Örneğini vermesen yazının altına imzamı atardım.. Lakin Semavi dinler olmasa bile insanın kendi yaptığı heykele, ya da önceki ölmüş krala tapmasını saçma bulurdum.. (örn. mısır mitolojisi )

Evrim teorisi desen siz ne kadar tipi bilmem kaç milyon yılda değişmiş canlı bulsanız semavi dinden olanlarda bilmem kaç milyon yıllık değişmemiş canlı buluyor yani bu da nanay..

Semavi dinlerde her dinin tanrısı ayrı değildir ayrıca.. Hristiyanlar da, Yahudiler de, Müslümanlar da Allah'a inanır

• Yanlış yapanlar var diye doğru değişmiyor. Doğru halen aynı şekilde yerinde duruyor. Müslümanlık içimizde diye birşey tekil olamaz. Görevleri yerine getirmiyorum ama iyi biriyim yardım ediyorum falan böyle bir yere varılmaz. Kuran 11/15 ve 11/16 yı dikkatli bir şekilde okursan demek istediğimi anlarsın. Günümüzde din artık bir kültür olmuş , inanıyorum ama ... diye başlıyor artık cümleler.

• tesettur konusu vucut hatlarinin belli olmayacak ve karsi cinse cazip gelmeyecek sekilde giyinmektir... gerisi teferruat... mutevazi, ahlakli oturmasini ve kalkmasini bilen nerede ne konusacaginda haberdar olmalidir... tabii bunlar benim gorusum... herkese saygi duyarim...

• teşekkür ederim :)

• rica ederim... ayni zamanda bu bayanlara saliha hanim denilir...

• müslüman bir kadın gibi olmalı

• 5 vakit namazını kılsın ağzında Allah olsun Allah korkusu olsun herkese yardımsever,iyimser olsun.Dinimizin bize verdiği görevleri yerine getirsin yeter :)

• ya ben görünüş açısından diyorum yani nasıl bir kadına bu kadın hakkıyla müslümanmış dersin

• Kapalı olmalı allahın tüm emirlerini yerine getirmeli..

• müslüman kadın tanımı yanlış. yani aşağıdaki yazdıklarımızı yapmayan kadın müslüman değil, yapan kadın müslüman mı oluyor. türkiye'nin %60' namaz kılmıyor atıyorum bunların %30'u kadın desek bunlar müslüman değil mi? soru sorarken laf atmak sanatını kullanıyorsun.

• sanat falan yapmak istemedim bilmediğim bir şey hakkında bilgi almak istedim ama herkesin alınası tuttu teşekkür ederim yani

• Cidden alt alta iki farklı görüşte kızmış=)
      Müslümanlığın gereklilikleri vardır. Bizde Allah'ı,Peygamberini ve kitabını inkar etmedikçe müslümanlıktan çıkmazsın, Yani hristiyanlar gibi klise seni beğenmedim, aforoz ediyorum olayı yok.. Müslüman kadının olması gereken şekil vardır olur ya da olmaz bu onu bağlar, cezasını da mükafatınıda o alır.. Yani bu soruda öyle bir anlamda yok..

Ama bir oyun gibi Yüksek puan yapmak istiyorsak, Dinen bazı kuralları yapmamız gerekir..

• link bence bütün kadınlar böyle olmalı

• Bahsettiğin olay 30 yaşından önceydi kardeşim :)

• Şahsen ben ailem ve çevremdeki kadınların elin yedi kat yabancısına böyle kendini teşhir etmesini istemem, Keza siz teşhir etmesinden memnunsanız bu sizin tercihinizdir.. Ama bütün kadınlar deme haddine sahip olma hakkınız yok!..

• hayırlısı olsun

• edepli ahlaklı sadık olmalı

• Nisa suresini okumanızı tavsiye ederim özellikle 34. ayetin bir kısmı efendim.

• çok teşekkür ederimm =)

• Müslümanlıkta setri avret vardır türban yoktur yahudilikte türban vardır müslümanlık yahudiliğin bir mezhebidir değildir. İsteyen herkes çıplak namaz kılar mı ? Kılar . Allah'ın bizim giyimimizle bir alıp veremediği yoktur.

• Sen okulda hocanın karşısına, ya da evde babanın karşısına nasıl çıplak çıkamıyorsan, Kısaca insanlarda bile adap var ise bu konuda, seni yaradanın huzuruna da çıplak çıkamazsın kardeşim..
      Namaz Yaradanın huzuruna çıkmaktır.. Ciddi olmak zorundasınız!. Allah'ın tabiki senin giyiminle alıp veremediği yok ama koyduğu kurallar var.. Bu kurala uymak zorundasın, uymazsan gideceğin yerde Açık ve NET! biçimde belirtilmiştir..

• Bu kurallar Allah'ın kuralı değil insanların uydurduğu kurallar adem ve havva ilk insandı o zaman kıyafet var mıydı kendi dinini dahi bilmeyen insanın bir yorumu okumak ne kadar acı :/ Allah'a kul arasına kimse giyemez isteyen sanane ki giysiden , kıyafetten sen kim oluyorsun benim onla arama giriyorsun. Allah okul hocası mı , babam ki neyle neyi kıyaslıyosun bre adam ! Allah'ın kurallarına uymazsan gideceğin yer belli insanların kurallarına değil. Sizin yaptığınız takiyyeden baska bişi değildir

• oha ya ne alakası var tesettürlü kadın ölsün mü?parfüm yok bilmem ne:D

• parfüm zaten dikkat çekmek içindir ve müslüman kadın dikkat çekmemek için örtünür

• Öncekileri Göster
    • bu sıkcaklarda saatte bir banyo yapsın o zaman öf sizle mi uğraşama ne giyerseniz giyin

• Hacı yağı sürsünler =)

Parfümün Kuranda öyle bir yasağı yok, Parfumler genelde alkolde içerir bu yüzden bazı alimler sakıncalı bulmuştur.. Lakin bizim kültürümüzde dini bayramda kolanya vermek diye bir şey vardır ki %80i alkoldur =) Onu sıkar imamla beraber bayram namazına gideriz =)

• Necip Fazılın dediği gibi. Ne altını kapat üstünü göster ne üstünü kapat altını göster. Hepsinin kapat imanını göster.

• :) teşekkür ederim

• Öncekileri Göster
    • meyhanede içerken öyle demiyormuş ama ;;;)))

• Kendisi 30 yaşına kadar inançsız biriydi. 30 Yaşından sonra dönüş yaptı. Ve bunu şu sözüyle ifade etti üstad.

Tam 30 yıl saatim işlemiş ben durmuşum.
      Gökyüzünden habersiz uçurtma uçurmuşum.

Döndükten sonra asla CHP li olmadı. Bu yüzden adamı sevmiyorlar. :))

• Bilgiler için teşekkürler

• ne demek :)

• Sağolasın çoğu tesettürlü bilgilerdeki gibi giyinmiyor

• evet bende o yüzden sormuştum aslında ama çok dağıldı mevzu

• insana benzemeli :D

• İş olsun diye sorucana araştır biraz. Reklam yapma. Müslüman kadının nasıl olması gerektiği hakkında birçok hadis var zaten. İnternete girebiliyosan bunlara çok rahat ulaşırsın. Ayrıca müslüman kadının niteliği hakkında kur'an-ı kerimde de bilgiler var aç bak. Evinde kuran da mı yok? Ha kuran yok ben belki müslüman değilim diyosan müslüman kadınlardan sanane. Çocuk oyuncağı ettiniz be resmen ayıp. Bunun dışında nasıl olmalı diye bulduğun link in doğruluğu tartışılır. Eğer doğruluğuna güveniyosan inanıyosan dalga geçmek için burada yayınlıyosun demektir.

• ne alakası var neden bu kadar yanlış anlaşıldım acaba

• Öncekileri Göster
    • nasıl sordum ki ya da nasıl düzelteyim yardımcı olur musun ?

• Soruda ben böyle kızacak kadar kötü bir niyet görmuyorum ayrıca verilen linkte ki konular doğrudur.. Kapandığı zaman bir kadının o linkteki gibi kapanması lazım..

Hadisi şeriflere gelince;

Kuran İncil ve tevrata göre bozulmamıştır lakin hadisi şerifler için öyle diyemeyeceğim..

Hadisi şerif Demek, Peygamberimizin kendi ağzından yaptığı uyarılar demek, Lakin birbiriyle çelişkiye düşmüş o kadar çok hadis var ki biri yasak derken öbürü serbest diyen..
      O yüzden hurafe hadis çoktur.

• sen bu şekildemi olmak istiyosun bu yazılanları yapmayan çokkk tesettürlü gördüm

• evet işte kendime çeki düzen vermek istiyorum bu konuda

• aferin doğru yoldasın inş yaparsın hepsini

• sağol , inşallah

Kızlar Ne Diyor 9

• bunu yazan hangi ulvi insan da böyle vaaz vermiş? anasını satım herkes kendini peygamber sanıyor.

• müslüman kadin, ogullarina veremedikleri edep ve terbiyeyi kizlarini örterek telafi etmesi gerektiginin bilincinde olmalidirerkeklerin kendilerinden bir derece üstün oldugunun bilincinde olmalidirtarla gibi olmalidir esleri istedigi gibi kullanabilmelidiritaatsizlik yaptikkarinda hafifce dayak yiyebilmelidirüc defa bosol denildiginde yol almalidiresi kuma getirdiginde kumasiyla iyi gecinmelidirvs diye uzar gider. kaynak : kuran.

• bence kadının oturaklı olması yeter

• İstenilen bu.

• parfüm sıkın lan bari :S

• Oturaklı olmalı

• toplumsal mesaj mı verdin şimdi, soru sorar gibi yapıp..

• soru soruyorum insan gibi nerden çıkardın mesajı

Yükleniyor...