Arkadaşımı ateist olmaması için nasıl ikna edebilirim?

liseyi aynı sınıfta okuduğum üniversitede de aynı yerleri tercih edip aynı şehre geldiğim arkadaşım ateist oldu. 2 yıldır aynı evi paylaşıyorum. dini... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

• işte zina içki derken adam ateist olmuş.

Allah Kuranda kullarını tehdit etmiyor. şöyle düşün sen zor bir sınava çalışmadın ve kopya çekme şansın hiç yok o sınavdan geçebilir misin? veya ne bileyim dünyadan örnek vereyim senin cebinden hırsızın birisi paranı çaldı bütün paranı. sen o hırsızı görsen naparsın dünyada gördüğün halde yapacağın şey belliyken ahrette nasıl affı düşünürsün

aynı zamanda şunu söyleyeyim Allahü Teala Karşıma kul hakkıyla gelmeyin demiştir. Kendine olan hataları affeder. bu konuda da Hoca Ahmet Yesevi Allah ile sohbetinde "Allahım ben seni (mağfiretini) kullarına anlatsam kulların sana kulluk etmezdi" dediği rivayet edilir.

Namaz dinin direğidir. direksiz evin dayanımı ne kadar olur bilirsin.

Kuranın Allahtan getirmediğine insanların yazdığına düşüncesi varsa ona bi ayetin açıklamasıyla cevap vericem. diyor ki eğer Kurana inanmıyorsanız ondan daha iyi bi kitap yazın eğer yazamazsanız cehennem azabından kaçın.

senin arkadaşın hayatında Mealinden kaç kere Kuran okudu ki böyle konuşmayı kendine hak görüyor bunu da sor.

Soran beğendi
    • güzel cevap. işte bende bunları bilmediğimden onu ikna edecek etkili bir cevap bulamıyorum. senin yazdığın şeyleri ona aktarmayı deniycem.

• Öncekileri Göster
    • +++++++++++

• eyvallah dostum sağolasın.