Zinanın tövbesi var mı?

Zina edenlerin Ahirette Durumu nedir.. Kafama takıldı...!

En İyi Erkek Görüşü

• Kuranı Kerimde Tövbe ile Alakalı Yaklaşık 70 ayet vardır...

Allah Bir Ayeti Kerimesinde şöyle der : Kim kötülük işler veya nefsini zulmedip sonra Allah’tan bağışlanma dilerse Allah’ı bağışlayıcı ve merhamet edici olarak bulur ( Nisa suresi Ayet ;10)

Bir Başka Ayette ise şöyle der : "Ancak kim işlediği zulümden sonra tevbe eder ve (davranışlarını) düzeltirse, şüphesiz Allah onun tevbesini kabul eder. Muhakkak Allah bağışlayandır, esirgeyendir. "(Maide suresi Ayet ;39)

Görüldüğü üzre Günahtan Sonra Pişmanlık duymak Şarttır.. Pişmanlık yetiyor mu yetmiyor Tabiki Ayette belirtildiği gibi Davranışlarını, Hallerini düzeltmesi gerek, Salih ve hayırlı ameller işlemesi gerekir.. Bulunduğu Kötü ortamları ve kötü arkadaşları terk etmesi gerekir..

Tövbe ettim deyip tekrar aynı şeyleri yapıyorsa bu tövbe geçerli olmaz.. Makbul olmaz..

Can boğaza gelmeden edilen Tövbeler Makbuldur..

Allah Kendisine Şirk Koşulması dışında her günahı bağışlayabilir. Bunda kulun samimiyeti, pişmanlığı, Allaha yönelmesi çok önemlidir..

Zinanın Cezası çok Şiddetlidir, Ayeti Kerimelerle cezası sabittir, Tövbe edilmeden bu hal özre ölenlerin Çok Yakıcı bir azaba maruz kalacağı Hadislerle Bildirilmiştir...Zina edip Tövbe etmeyenlerin, Mahşer yerine pis kokular saçarak geleceği, Karınlarından irin ve pislik akacağı, Ateş ile azap olunacağı bildirilmiştir..

Soran beğendi
    • +++

• Cezası çok kötüymüş...!

• @gülistan: arkadaşım gitmişsin sana cevap yazamadan. eğer buraya sonradan bakarsan diye yazıyorum.

mail adresimi biliyorsun bana ulaşırsan sevinirm. Çok kafanı şişirdm hakkını helal et.