Zinanın tövbesi var mı?

Zina edenlerin Ahirette Durumu nedir.. Kafama takıldı...!

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Kuranı Kerimde Tövbe ile Alakalı Yaklaşık 70 ayet vardır...Allah Bir Ayeti Kerimesinde şöyle der : Kim kötülük işler veya nefsini zulmedip sonra Allah’tan bağışlanma dilerse Allah’ı bağışlayıcı ve merhamet edici olarak bulur ( Nisa suresi Ayet ;10)Bir Başka Ayette ise şöyle der : "Ancak kim işlediği zulümden sonra tevbe eder ve (davranışlarını) düzeltirse, şüphesiz Allah onun tevbesini kabul eder. Muhakkak Allah bağışlayandır, esirgeyendir. "(Maide suresi Ayet ;39)Görüldüğü üzre Günahtan Sonra Pişmanlık duymak Şarttır.. Pişmanlık yetiyor mu yetmiyor Tabiki Ayette belirtildiği gibi Davranışlarını, Hallerini düzeltmesi gerek, Salih ve hayırlı ameller işlemesi gerekir.. Bulunduğu Kötü ortamları ve kötü arkadaşları terk etmesi gerekir.. Tövbe ettim deyip tekrar aynı şeyleri yapıyorsa bu tövbe geçerli olmaz.. Makbul olmaz.. Can boğaza gelmeden edilen Tövbeler Makbuldur.. Allah Kendisine Şirk Koşulması dışında her günahı bağışlayabilir. Bunda kulun samimiyeti, pişmanlığı, Allaha yönelmesi çok önemlidir.. Zinanın Cezası çok Şiddetlidir, Ayeti Kerimelerle cezası sabittir, Tövbe edilmeden bu hal özre ölenlerin Çok Yakıcı bir azaba maruz kalacağı Hadislerle Bildirilmiştir...Zina edip Tövbe etmeyenlerin, Mahşer yerine pis kokular saçarak geleceği, Karınlarından irin ve pislik akacağı, Ateş ile azap olunacağı bildirilmiştir..

• +++

• Cezası çok kötüymüş...!

• @gülistan: arkadaşım gitmişsin sana cevap yazamadan. eğer buraya sonradan bakarsan diye yazıyorum.
      mail adresimi biliyorsun bana ulaşırsan sevinirm. Çok kafanı şişirdm hakkını helal et.

Kızlar Ne Diyor 9

• Günahtan sakınıp onu bir daha tekrarlamamak amacıyla içten samimi bir şekilde töve edilirse Allahın izniyle arınır.Şüphesiz Allah çok bağışlayıcı ve sonsuz merhamet sahibidir.

• Allah ne kadar merhametli

• ALlah bilir. ama Hayat kadınları bile 40tas suyla yıkanıp tövbe ederlerse Allah'ın affına kalıyor ..ALlah bağışlayıcı ve affedicdir. dilerim affeder... Temiz bir tövbeyle giderseniz, gerçekten nefsinize tövbeden sonra hakim olursanız İnşallah affeder.

• şeytan insana hep derki Allah seni affetmez, olan olmuş, sen devam et der, asla tevbe etmesine müsade etmez. ama işte o şeytanın bacağını kırmak lazım, tevbe etmek lazım

• zinanın tövbesi var ama tekararlanmasan kabul olur gerçekten içinden gelerek tövbe et gerisi yyüce rabbime bırak

• Buyuk buyuk buyuk buyuk günahtır ...Ama bi suru ayette geçer ki ...'Günahta aşırıya gitmiş olan kullarım,Allahtan umidini kesmesinler..Tevbe edip af dilesinler..'...Nasuh tövbe nedir? Bunu arastırıp yapınca inşallah Allah affediyor..Birdaha yapmamak üzere dönmek ve güzel bir hayat yaşamakla inş affediyor..Bu arada zina ya nden olan sey ona 'yaklaşmaktır.'Yaklasınca işin içine giriyor insan..Allah korusun..O y uzden Allah ayette 'Zina yapmayın demiyor, zinaya yaklaşmayın diye ifade kullanmış..

• Demekki Zina çok çirkin bir iş ki zina etmeyin dmeden önce yaklaşmaktan bile kaçının buyuruluyor..

• evet öyle sayın arkadasım:)

• haksizlik degilmi bu hayati boyunca bir insan zina yapmayacak ve diger bir yanda zina yapip keyfine bakan bir insan ömrunun sonunda tövbé edecek ve mesele kapanacak bu adil degil

• valla ne bu dünyada yeri nede öbür dünyada yeri yok bilesin...

• anladım

• Kul hakkı hariç hepsinin tövbesi var diye biliyorum.

• Zina da kul Hakkına girer...!

• Öncekileri Göster
    • Ben hadisleri hala reddediyorum. Çoğu çarptırılmış cümleler. Hatta zıttı olan ve ikisi de hadis olan cümleler var. Tam rezillik.
      Ayrıca Hoca Efendi'leri de reddediyorum. Mezhepleri de reddediyorum.

Ayrıca beni inandırarak sevap hanene one point mi yazılacak anlasam.

• Yzorla inandırmak olmaz ki :) Tmam ben sadece bilgilerimi paylaştım sen bilirsin artık ne diyim.

• ölmeden önce yapılan tüm günahların tövbesi vardır..kaldıki dünyada katil olmuş birini bile hz diye anıyoruz..yani tövbe edip dine dönmüş ve affedilmiş..cennetlik olmuş.

Erkekler Ne Diyor 8

• 3 katlı köşk veriyolarmış:)

• Allah tövbe edeni sever ve tövbelerini kabul eder...yeterki tövbe edip tekrar yapmayalım...

• Kul hakkı dışında her şeyin tövbesi vardır.Fakat zina ederek ettiğin kişinin bakireliğini kaybetmesine neden olur ve hakkını yersin.Onun evleneceği kişininde hakkını yersin.Zina durumuna göre kul hakkınada girebilir.

• Çok Haklısın kul hakkı oluyor bu durumda...!

• Ne demiş mevlana.Yüzbin kere tövbeni bozmuş olsanda gel

• Herşeyin tövbesi vardır Müslümanlıkta. Yeterki bir daha aynı hataya düşmeyesin. Sen zaten vicdan azabı duyarak yeterince doğruyu görmüşsün.

• fuhuş yapan bir kadın.. su içmeye çalışan hayvan su içemiyormuş, bunu kadın görmüş ayakkabısını çıkarıp içine su doldurup gitmiş hayvana su vermiş ve su içmesini sağlamış. öldükten sonra Allah(c.c), bu yaptığı iyilikten dolayı o kadını cennetine koymuş. Öncelikle tövbe ettiğimiz bir şeyi tekrar yapmamak için uzak durmamız lazım. kişinin kendine yaptığı ibadetlerin mükafatı vardır, fakat isanlara yapılan yardımın(merhamet,sadaka,borç para verme gibi) mükafatı daha fazladır.

• Kul hakkı dışında herşeyin tövbesi var diye biliyorum

• doğrusu bu işde..

• hiç tövbe eden bir günahkarla günah işlememiş bir insan bir olur mutövbe eden yine cezasını çekecek , tövbe ederek ebeddi cehennemden kurtulur ancak

• alllah eğer tüm kullarım günahsız olsalardı onları yok edip yerine günah işleyen ve tövbe edenleri yaratırdım.benim en sevdiğim kullarım tövbe edenlerdir buyurmuşdur...tövbesi kabul olan herkes onun cezasını çekmez..kaldıki tüm müslümanlar cehenneme girecek..günahsız kul yokdur..peygamberimiz bile hergün binlerce tövbe edermiş..o bile ben günahsızım diyemezmiş.

• Öncekileri Göster
    • direk cennete giden olamaz zaten günahsız insan yok.

• Peygamberler Dışında her insan günaha düşebilir Ancak Peygamberler günahtan uzaktır...
      Günahlara tövbe etmek özellikle insanı helake götüren büyük günahlardan sakınmak gerekir..
      Faiz yemek,Zina etmek ,kul hakkı yemek, Şirk Koşmak vb. bunlar büyük günahlardır..

Yükleniyor...