• Sor
  • Bence

Rüyamda Hz. Muhammedi gördüm. Siz nasıl yorumluyorsunuz bu rüyayı?

Merdivende oturuyordu bende onun yamacına diz çökmüş ona bakıyor ve dertlerimi anlatıyordum. o da bana gülümsüyordu. mavi gözleri bem beyaz inci gibi bir teni vardı hz. muhammed sav'ın.derken yengem geldi, onun kafasında türban vardı(normal hayattaki gibi) elinde meyva tepsisi ile bana kızgın kızgın" sen napıyosun burda" dedi, ben de "hiç , bir şey anlatıyorum sadece" dedim. "o kim biliyor musun" diye sordu, "kim" dedim "hz Muhammed (sav)" olduğunu söyledi. rüyayı göreli iki yıl olmuştur, bugün aklıma geldi açıp araştıriyim dedim. peygamberimizin bu konuda söylediği hadisleri buldum.ve çok şaşırdım. sizin düşünceleriniz neler bu konu hakkında, nasıl yorumluyorsunuz gördüğüm rüyayı?Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (Beni rüyada gören, gerçekten beni görmüştür. Ben her surette görünürüm.) [Deylemi] (Beni rüyada gören, gerçekten beni görmüştür. Çünkü şeytan benim şeklime giremez. Ebu Bekri Sıddıkı gören de, gerçekten onu görmüştür. Şeytan onun da suretine giremez.) [Hatib] (Beni rüyada gören, uyanıkken görmüş gibidir.) [İbni Mace] (Beni rüyada gören, Cehenneme girmez.) [İbni Asakir]

Güncellemeler:
küçükken de dünyaya gelecek en son peygamberi aramakla görevlendirildiğimi görmüştüm. yanımda da bir erkek vardı ama kendimi büyük olarak gormüştüm. ama o zaman ne anlama geldiğini anlayamazdım. belki de hz. isa veya mehdi ile alakalı bir şeydi o da?
ben size anlam soruyorum siz eleştirmeye kalkıyosunuz, kimin ne haddine ya, inanmayan yorum yazmasın hey allahım

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• bu rüyayı yorumlamak hos bişey olmaz ama iyidir madem gördün veya bu bir uyarıdır sana canım ,bu tür rüyaları anlatmamak gerekir ibret olsun diye anlatılır bu rüyalar ama burda degil , Zaten Peygamber Efendimizi Kendisini tamamen aynı sekilde gören Yasayamaz mıs Veli kullar dısında...Bir daha boyle rüyalar görürsen canım ; sabah kalkıp 3 fatiha oku Allahın en Sevgili kulu Peygamber efendimiz Hz. Muhammmed (SAV) ve Allahın Veli kullarına hediye et dilegini söyle canım...Ne mutlu sana ki böyle bir ruya görmüssün bir dahada buralarda yazmamanı tavsiye ederim nedeni ise; inanan var inanmayan var küfre gidiyorlar...

• tsk canım

• rica ederim

Erkekler Ne Diyor 12

• Bu tür şeyleri anlatma derim, bu tür rüyalarda görünen peygamberlerin gerçek olduğuna inanıyorum. Ama anlattıkça sana tanınan ayrıcalığını kaybedeceğini söyler ihtiyarlar.

• yok daha neler tövbe tövbe.

• Garip olan ne?

• yahu hadis bile yazdım, niye tövbe tövbe diyosunuz ki? ne var bunda hey allahım ya ne gerizekalı bu millet, bunda ayıp bir şey mi var

• bir sürü hadis var doğrumu değilmi bilemeyiz

• allahım bende isitoyorum.

• herkeze anlatma böyle yaşanan şeyler herkeze anlatılmaz soruyu kaldır derim manaviyatla ilgili herkeze anlatılmaz.

• ya zaten gizli yaptım kimse ben olduğumu anlamasın, hava atmış gibi olmiyim diye

• bu hikaye anlatılmaz neden anlatılmaz sana öğrenip söylicem fetuhlahçı var bide nurcular valla bulursam molla bi arkadaş var onada sorucam

• hz.peygamberimizin gozleri siyah kızım o degildir :) her ruyaya cıkıp ben peygamberim diyen peygamber olsaydı isimiz vardı :D

• anlamıyomusun ya her yorumda aynı şeyi söylüyorum ben, şeytan hz. muhammed(sav) kılığına giremez rüyada. o yüzden gördüğün suret ne şekilde olursa olsun eğer onun peygamber olduğu söyleniyorsa onu öğreniyorsan, gerçekten o girmiştir rüyana.

• Öncekileri Göster
    • ister inan ister inanma hayret bir şey.

• :D inanmam kızım cemmatlere bile laf sokmusumdur din birlik demek ama nerde her mesep kendi kafasına gore takılıyo kitapta ne yazıyosa yap iste

• Peygamber Efendimizi(s.a.v) rüyasında gören kişi, uyandıktan sonra Peygamber efendimizin yüz şeklini unuturmuş. senin bunları hatırlaman biraz ilginç. ayrıca çoğu rivayette, efendimizin gözlerinin siyah olduğu,teninin ne beyaz-ne esmer, boyunun ne uzun-nede kısa olduğu yazıyor.

• şeklin önemsiz olduğunu belirten hadis yazıyor oku onu.

• valla ben gördüğümü,okudğumu söyledim. onu görenler yüz şeklini asla hatırlamaz diye. yinede onunla ilgili rüyalar gördüğün için şanslısn,

• seni eleştirmek için yorum yazmadım ben. sadece bildiğim bir şeyi paylaşmak istedim. gördüğün rüya hakkında kötü söz söylecek değiliz. Allah herkese nasip etsin böyle rüyaları

• Bu kadar genç yaşınızda bunları kafanıza takmayın. Rüya denilen şey, uyku anında beynimizin dinlenirken ürettiği düşüncelerdir. Bazen çok mantıksız, bazen de çok akla yatkın şeyler olabilir bunlar. Bu rüyaları beyniniz kendisi dinlenirken üretiyor, nasıl her organizmanın bir atığı varsa, beynimiz de düşünmeye yarayan bir organ olduğu için onun da atıkları düşünceler oluyor. Yoksa kimseye vahi falan geldiği yok. Bu aralar Hz. Muhammed'i fazlaca düşünmüşsünüz o kadar. Gördüklerinizin hiç bir anlamı yoktur. Normal hayatınızı akışına bırakın. Sürekli aynı şeyleri düşünmeyin. Göreceksiniz başka rüyalar da üretecek beyniniz.

• sen bu rüyayı 2 yıl önce gordun şimdi mi hatırlıyorsun değişik..ayrıca yüzünü görebileceğini pek düşünemiyorum...gözlerini görmüş isen yüzünüde görmüş olmalısın..2 yıl geçmiş olan rüyayı bu kadar kesin ve emin bir şekilde anlatman bana pek inandırıcı gelmedi.

• ben her gördüğüm rüyayı hatırlarım ki, üç yıl önce babam vefaat etmeden rüya görmüştüm onu da hatırlıyorum net bir şekilde

• Öncekileri Göster
    • gördüğün rüya da mantık hatası oldugununda farkındamısın...ben dun ne yediğimi hatırlamıyorum 3 yıl önceki rüyayı nasıl hatırlayabiliyorsun...babanın vefaatından dolayı hatırlayabilirsin.başın saolsun ayrıca...

• sağ ol, ama ben gerçekten özel olduğunu düşündüğüm rüyayı, unutmuyorum. bu arada rüyamda ne görsem hep gerçek oluyor.

• alla alla tamamda töbe hasa senın yengen hz muhammed sav efendimizi daha önce nerde görmüş mantıksızlık var biraz rüyada ama gercekse sanslısın cidden

• sen mi eksiledin bütün herkesi

• ne eksilicem yaa işim yok

• Sen cennetliksin, Milyonda bir insanın gördüğü kişisin bebeğim :DHa bu arada şöyle birşey vardı, gördüğünüz rüyayı kimseyle paylaşmayın deniliyordu. Bi daha göremezsiniz diye.

• çok sanslısın

• bu sana gönderilen bir mesajdır

• peki verilen mesaj nedir tam olrak :s ?

Kızlar Ne Diyor 4

• Canım ne güzel kalbin var senin öyle ya maşallah :) bu tür rüyaları anlatmak canım buradaki insanların ne şekilde yorumlaaycağını bilemezsin önce hayırdır inşallah diyerek cevap verilmesi gerekir biliyorsun anlatma lütfen sende kalsın özel mesaj içeren rüyalar bunlar.ALLAHın sevdiği kulusun umarım hep o yolda olursun.

• Çok kıskandım. :(

• Şimdi bir şey söylerdim ama hapse atılmaktan korkuyorum.

• Mukemmel bir sey, kotuye yorulamaz.

Yükleniyor...