Saflıktan kurtulma yolları var mı?

saf olan bırısı rahatlılıkla kullanılıyor kı bende saf bırısıyım cok seymı kacırıyorum ? En azından cok saf olmamak gerektıgını dusunuyorum

Güncellemeler:
hepınuze tesekkur edıyorum yardımcı oldunuz ama sızın dedıgnıze gore saf degıl asırı ıyı nıyetlıyım sorun ordaymıs

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Kızlar Ne Diyor 9

• Bol bol kazık ye, yan etkileri olsa da en etkili çözüm.

• Bu devirde safsın demek aptalsın demekle eşdeğer.

• ben de safım, kızdığım adama bile iyi gözle bakıyorum nalet ossun.

• Bazı zamanlarda yalan söylemen gerekebilir. Mesela benim saçma sapan arkadaş dediğim insanlar vardı aslında hiç arkadaşım değillermiş , sürekli dakikam yok senden arayabilir miyim , senden mesaj atabilir miyim , sömürüp gitti hepsi. Seni kullanıp atıyorlar. Öyle bir şey olduğu zaman mesela yok de. En etkili yol bu bana göre. Senin yanında çeşitli çıkarları için olan insanlar varsa onlara o fırsatı verme hayır diyemiyorsan yalan söyle kullandırtma. Benimde başımda aynı durum vardı. Bu sene kendime çeki düzen verdim ne sorarlarsa yok diyorum kalmadı bitti falan ne isterlerse istesinler bir yalan uydurup kurtuluyorum. Belki kulağa iyi gelmiyor ama çok işe yarıyor çünkü bir kere hayır desen bile yaptığın iyilikleri hep silerler baştan kendini biraz ağır tanıtmadıysan eğer.

• Belki saflik degildir sadece insanlari kiramiyosundur onlarin istedikleri istemeden de olsa kabul ediyosundur ben oyleyim kimseyi kiramam o yuzden beni cok kullandilar dogrusu cok yanliz kaldim bu yuzden saflik degil bu ne yaptigini biliyosun cunku

• Tecrube yasadikca olgunlasiyo insan aynen oyleydim bende..

• ozguvenının olması lazım

• Tabi ki bir su bardağı kezzap, limon tuzu ve çamaşır suyunu alıp bir güzel yıkanıyorsun hiçbir şey kalmayacak (ciddi anlamda: evde denemeyiniz :D ) :D

• saf ol ama temizlik bakımından diyorum ama diğer bakmda uyanık ol

Erkekler Ne Diyor 26

• kullanıldığını hisettiğin an ilet bunu karşındakine veya kullandırtma kendini..

• adamına görre iyi niyetli ol kardeşim herkese olma..

• 1.) olaylara hep acaba bu işten nasıl karlı çıkarım ,kenidmi kullandırmamalıyım, bana bir faydası yoksa başkasına faydalı olan işleri yapmamalıyım.2.) yalan söylemek ilk başlarda zor olabilir ama internnetten araştırabilirsin çok aşırı ultimate yalan söylememeye dikkat et,adan çıkarsa bir daha zor düzelirsin. 3.) saf insanlar genelde güler yüzlüdür kaşlarını biraz çat bu daha analitik düşünmeni,saf görünmekten kurtulmanı ve daha kuşkucu olmanı sağlar.

• Temiz kalpli insanlar hiçbir zaman rahat bir hayat yaşayamazlar, çünkü kendilerini başkalarının mutluluğu için feda ederler.. Sana tavsiyem HAYIR demesini öğren..

• Bunun Adı Saflık Değil Hocam Bunun Adı İyi Niyet Bunun Adı Kalbinin Temiz Olması Her Bir İnsanı Kendin Gibi Görme Boş Ver Kurtulmayı İyiler Bir Gün Mutlaka Kazanacak...

• Saf oldugunu farketmeyecek kadar saf degilsin:)

• Düşüncelerini hemen belli etme. Düşünmeden ani tepkiler verme. (Bir anda kızmak gibi) Bir kaç soru sorarak karşındaki kişinin ne ifade etmeye çalıştığını öğren. ;)

• Hepimiz safız aslında. Ama kazık yiye yiye aldatıla aldatıla öğreniyoruz saf olmamayı. sonuç olarak bazıları da bizden öğrniyor saf olunmayacağını. hayat işte :)

• temiz bir kalp en büyük hazine takma dostum hayat sınav yaşıya yaşıya zamanla herşeyi ögrenirsin insanları iyi tanırsın

• eminimki şu an marslılar internet kullansa san şu anda bip bip diye cevap verirlerdi mahmut antenini çevir çekmiyor

• ozguven eksikliyi. kendine guvenin yok. kardindaki insanin senden ustun oldugunu dusunuyosun. hayir demeyi bil:-)

• kendınle barısık olman guzel saflık temızlıkten gelır umarım hakettıgını bulursun bozma kendını ve durusunu bence

• haklısın saf olan eziliyor aç gözünü biran önce kimseye yedirme kendini

• saflık temizliğin, iyi kalbin göstergesidir arkadaşım. Bence kendini bozma. Ama yinede çok saflık iyi değil. Kendini kullandırtma. Şöyle bişeyde var gözünle gördüğün halde kendini kullandırtan bir kişi olma. Yeri geldiğinde itiraz et. Senin kaybedeceğin bişey yok.

• Kendimden biliyorum kurtulamazsın.Sadece biraz daha uyanık olursun.Ama kurtulus yok :)

• saflıktan kurtulmanın yönü yaptıklarının tam tersini yap

• nasıl yanı ?

• saf insanlar diğer insanlar tarafından genelde kullanılırlar.Sende onları kullanmayı dene.

• Dünyada saflar olmazsauyanıklar nasıl geçinirdi derleraslında saflık kadar güzel birşey yoksaf insan temiz insandır.Bende saf bir insanımdırinsanlar kullanmaya enayi yerine koymaya çalıştığında maksus sesimi çıkarmamyüce ALLAH beni görüyor biliyor..uyanığım diye geçinenleri cebimden çıkartacağımıda biliyor ama iştebazen iyiliği sevgiyi temizliği birilerine birileri göstermesi şart...

• her gün ceviz ve bal yemelisin. sürekli olarak düşünmeye meyilli, anlık olarak karar verebilme yetkisine sahip olmak için çalışmalısın.Sürekli doğru karar vere vere başarılar bir alışkanlık olacaktır.Gel gör kiSağlam bir kazık yesen hiçbir şeyin kalmaz. Bir musibet, bin nasihattan iyidir.

• o saflığı tamamen üstünden atabilmenin tek yolu , bir başkasını bulup kandırmaktır. bunun gibi bir soruya yine bu cevabı verdim , kızdılar bana =) ama yapacak bir şey yok tek yol devrim ;)

• dusuncene saygı duyuyorum pekı neden ? Ornek verırımısın ?

• bak şimdi kardeşim , saf olmak iyidir temizliği gösterir. böyle kalsan da olur , ama yok ben değişmek istiyorum diyosan karanlık tarafa geçeceksin =) ne gibi bir örnek vermemi istiyosun ? tam olarak şikayet ettiğin konuyu söyle =)

• Saf insan kendisinin saf olduğunun farkına varmaz. Sen çok sinsisin seni gidi seni

• İnanmak bir istek halidir ortak.

• SAFLIK KADAR GÜZEL BİR ŞEY VARMI...?

• aşırı iyilik peşinde olanlarda görülür

• o senin sorunun

• hadı be cıddı olamazsın ? Yardım ıstıyorum dostum

• Saf olmak iyidir boşver yediğin kazıkları biriktir sana geri döndüklerinde oturcak yerleri olsun kazık atanların :)

• saf olmakla salak olmak arasındaki farkı blyosan saf olmak bnce en guzli ohh hc bişyı takmyosun bir tarfına her tarafın denk tıngır tıngır sesini dnlyosun :P

• İnsanları iyi analiz et. Kendini uyanık sanan kişilere karşı iyi niyetli olma. Sözünü de esirgeme. Kötü olurum gibi endişeler içinde de olma.

Yükleniyor...