Kendimi Hıristiyan gibi göstermem günah mı?

Yurt dışında yaşıyorum, okulum gereği buradayım ve burada Müslümanlara ayrımcılıktan tutun da dışlamaya kadar her muamele yapılıyor.. ben... Daha Fazla

En İyi Kız Görüşü

• Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol... Kolyeyi falan takma en azından her Hristiyan haç kolye takacak diye bir kural yok. Din konularından bahsedildiğinde sohbetlere katılma, uzak dur, sadece dinleyici ol... En güzeli, herhangi bir can tehlikesine girmedikçe Müslüman olduğunu gururla söyleyebilmektir, ama nefsi bir durum, yani sırf arkadaşlarım olsun aşağılanmayım diyeyse, akibetini Allah bilir, Belki de bu senin sınavındır kimbilir. Yanlış cevap yazarsan sınavı geçemezsin bu da var. Yazdıklarım seni eleştirmek maksadıyla değil, sadece durumu izah edip kendi cevabını kendin bulasın diye çalışıyorum. Ne şartlarda yaşıyorsun bilmiyorum ama ailenle yaşıyorsan ve muhtemelen ailen de Müslüman'dır, bu tür saçma şeylere gerek duyma. Nasıl görünmeye çalışırsan gitgide onu benimsersin ve farkında olmadan imanın zedelenir bu çok tehlikeli. Şu anda İslam'ı en güzel şekilde yaşayan insanların bile imanlarını ellerinde tutmaları şu ahir zamanda zor iken, sen durumunu daha da zorlaştırma kendine dikkat et derim ben. İnşallah bu sınavdan alnının akıyla çıkarsın. Allah yardımcın olsun...

• Bu dünyada hiçbir kimse seni kurtaramaz, aşağılamasından korktuğun arkadaşların hiç... Yüreklice söylemelisin... Bir tek can tehlikesi durumunda mübah diye biliyorum... Onun dışında ben Hristiyanım dersen bunun hesabı ağır biçimde sorulur. Peki ne cevap vereceksin o zaman "Arkadaşlarımın aşağılamasından korktum." mu diyeceksin? Utanç verici olan şeyler saklanır, İslam dinine inanmak kendine yapabileceğin en büyük iyilik ve sen bunu sakladığın için, senden feyz almalarını da engelliyorsun.Dikkat!