Kızınızın kaç yaşında dini vecibelere göre kapanmasını isterdiniz?

Hepinize iyi akşamlar! Ben içki içerim, alkol alırım, Elhamdulillah Müslümanım. Eğer diyelim ki helal olan nikahlı eşinizle size bir kız evladı... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Bu konuda çocuğuma meraklanıp soru sormaya başladıktan itibaren Allah'ı ve dünyayı anlatmayı planlıyorum.

ilerleyen yıllarda da dinimizi anlayabileceği şekilde sıkmayacak şekilde elimden geldiğince öğretirim.

ama benim öğrettiklerim kapanmayı istemesi için yeterli bilgiler değildir.Elhamdülillah müslümanım ama yoğun bir bilgiye sahip değilim. kapalı değilim.yaşantımda da ibadetlerimi uyguladığımı söyleyemem.alkol kullanırım.o nedenle kapanmasını gerektirecek bir bilgi veremem ben.

kendisi merak edip araştırıp ileride kapanmak istediğini söylerse direkt sevinemem de üzülemem de karmaşık duygular hissederim sanırım.Bir kere gurur duyarım araştırmasından ve bildiklerinden dolayı bu kararı almışsa eğer. ama yaşadığımız hayat koşullarında kapalı olması onun için dezavantaj sağlayacaktır.bundan dolayı da üzülürüm.endişelerimi dile getiririm ama kararına müdahale etmem.

• öyle birsey istese bence ne mutlu sana.. dogru yolu bulmus demektir.. icin rahat olur:)

• çok iyi :)