• Sor
  • Bence

Bir insanın kendini genel anlamda geliştirmesi için ne tür kitaplar okumalı?

Merhaba arkadaşlar.Bir insanın doğru kararlar verebilmesi,hatalarını en aza indirgemesi,daha kanaatkar ve olgun bir hayat yaşayarak kendini geliştirmeye açık ve ne istediğini bilen bir insan kalıbına girmek için nasıl kitaplardan faydalanabilirim? Hangi kitabı önerirsiniz?Kişisel gelişim demeyin direk :)

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Hertürlü kitap bir artıdır aslında insan için.Sadece vakit geçirmek için okuma yeter.

Kızlar Ne Diyor 6

• Peki düşünme ...

• neyi düşünmüyim?

• Siteye alışamadım. Yorumlaya tıklamalıydım. Tamam düşünme felsefe kitabını.

• Ya ben çok okudum felsefe kitabı artık gınaa geldi zevk alamıyorum ondan yani

• Felsefe kitapları da olabilir :)

• iyyykkk :) Felsefe çok sıkıcı oluyor.

• Kişisel gelişim kitapları dışında her şeyi okuyabilirsin. Onlar sadece seni belli bir kalıba sokar ama iyi anlamda şekillendirmez. Kendini geliştirmek istediğin alanlara dair en iyi kitapları oku ve bulduğun her şeyi oku. Nasıl yemek seçmezsek, kitap da seçmemeliyiz. Bu da her önüne geleni okumak değil tabii ki, iyi pişmemiş bir yemeği kimse yemez değil mi?

• her tür ktapları okumalısın çünkü genel anlamda kenedeni geliştrmek istiosun.

• Kafka, dönüşümerich fromm, sevme sanatıirvin yalom ,nietzsche ağladığındanietzsche, böyle buyurdu zerdüşt

• RenaC arkadaşımızın saydığı özelliklere kitaplarla ulaşmak çok zor olsa da,
      Tavsiye ettiğiniz eserlerin mutlaka okunmasından yanayım.

• Haklısın valla kardeşim.Ulaşamadığım için ulaşanlar varmı arıyorum :) ne yapıyim

Erkekler Ne Diyor 4

• Evrenden Torpilim Var kitabını oku mutlaka. Şu arka kapak yazısını bir oku derim: link

• çok ilgi çekici gerçekten

• Ünlü kişilerin (Bilim adamı, sanatçı, siyasetçiler,iş adamları v.b) biyografileri okuyarak, kendinizde bulunan özellik ve nitelikleri farkedebilirsiniz. Bu şekilde hem kendinizi geliştirmiş olursunuz hem de istediğiniz kalıba farkında olmadan girmiş olursunuz.

• Mantıklı geldi...

• sana bir sır vereyim eğer yapabilirsensağlam 5 türk yazarın en az 5 kitabınıardından sağlam 5 yabancı yazarın 5 kitabı bu 50 kitabı okuduktan sonra bak hayatın nasıl değişecektabi bunu artırırsan daha da mükemmel olur 6 yazar 6 kitap şeklinde toplam 72 kitap

• Şahane Hatalar link

Yükleniyor...