• Sor
  • Bence

Aileniz izin vermezse sevdiğiniz erkekle kaçar mısınız?

Aileniz izin vermezse sevdiğiniz erkekle kaçar mısınız? aileniz sevdiğiniz kişiyle evlenmenize izin vermesse aşık olduğunuz kişiyle kaçar mısınız... Daha Fazla

En İyi Görüş

• erkeğim ama kaçmam nedenlerine gelince erkeğin önce bir işi olacak, hayatını idame ettirmesi için ondan sonra eli ayağı düzgün olacak ailesi de temiz olacak , yüreğiyle seven biri olacak karşısındaki insanı onu üzmeyecek kötü alışkanlığı olmayacak her ortamda oturup kalkmasını bilecek sevdiği insana hiç bir zaman kırıcı ve şiddet kullanmayacak bir tip olursa olur yoksa bu zamandaki kaçışların hepsinin büyük çoğunluğu hüsran ey kızlar yine de olursa bence kaçmayın her şeyi Allaha havale edin ailenizin öyle boynu yerde kalasını istemezsiniz galiba yazıktır günahtır yapmayın böyle şeyleri ondan sonra gidip kendi kendinizi rezil etmeyin yazıktır size odan sonra şiddet hakaret kötü birine denk gelirsiniz o zaman anlarsınız neyin ne olduğnu biçare gönlüm işte sevdi dersiniz ama yalancı ve ihanetçi çıktı keşke elim kırılsaydı da sevmeseyidmi onu keşke ailemin dediğini yapsaydım diyeceğiniz günler yakındır bin bilsende bir bilene danış eğer bir kızın umutlarıyla oynayan erkek varsa ve onu sevdiğini sanıp cinsellik ilişki yaşayıp onu terk ederse dünyanın en büyük şerefsiz itidir bunlar erkek değil kökü bozuk olan allahından bin kat bela bulan tiplerdendir ne istiyorsunuz yazık günah değil mi belki o mutlu olmayı ister erkek olursanız kapatırsınız tabii ama kızın duyguları böyle olmaz o yaralar kapanmaz ömür boyu ne kadar isterse istesin olmuyor işte kızlar bir çiçektir kaşarlar hariç sizi seven insanları üzmeyin ve bir ömür birliktelik yaşayın onlarla ne yapacan sevdiğinden başkasını dellendin mi yoksa nefsine yenik mi düşüyorsun o zaman git kendini öldür sevdiğinden başkasını gözün görmeyecek ve ondan başkasını sevmeyeceksin o sana sen ona aitsin ve bu böyle devam edecek eğer araya ihanet girmemişse girmişse boşanırsın o kadar fazla uzatmaya gerek yoktur kaçanların hali ortada sıfatlarına tüküreyim sevdiğini zannedip ondan sonra al ı koyup bir pazarlama , yada büyük hakaretler altında yaşayatan o erkekler var ya piç kırmasından başka bir şey değildir

• evet doğru noktalara temas etmişsin

Erkekler Ne Diyor 19

• Olmayacak bir durum için sağlıklı yorum yapabilmek pek mümkün değil kendi açımdan .

• Sevdigim kıza kaçarım.

• Asla bir kız için ailemden vazgeçmem.

• Durup bir daha düşünürüm en başından, ilişkiye bir de dışarıdan bakmaya çalışırım.Evleneceğim kişiye bir de objektif bir gözle bakarım.Sonuç olarak evlilikte iki kişi evleniyor gibi gözüksede aslında bütün aileler evleniyor.Aileni karşına almak bu kadar kolay olmamalı.Ailemden nedenlerini öğrenirim, onları kendi bakış açımla tekrar aileme anlatırım.Kısaca iki tarafı da mutlu etmek gerekli, olaya hem aile gözüyle hem de sevgilimin gözünden bakarım.

• hayat benim hayatım der kimseyi karıştırmam...

• Aşkının peşinden koşanları ayakta alkışlıyorum...

• Kaçarım diyenleri tebrik ediyorum.Kaçmam diyenlere de inşallah başınıza böyle bi durum gelmez diyorum...

• tebrik neden tenkit neden

• Öfkemden ;)

• kaçılmazmı bee bi erkegin ve bir kızın hayatında yaşayabileceği en güzel en değişik en mutlu ve en heyecanlı anıdır o :DD

• Ben derim öldürseniz bile o nikah olacak ! :) Ama gider özür de dilerdim geri :P

• çok güzel

• onlara soran varmı ! ! ! ! kim kime izin vermiyor ben koynuma aldıktan sonra ben sevdikten sonra cümle ailem susacak ...

• uuuuuuuuuuuugh

• Öncekileri Göster
    • yaşlısın mı demek istedin bana :):):):)

• hayır adamsınn ! dedim

• alıp dağa kaçarım..

• ailenizin gördüğü eksileri artı yapmaya calısın

• mantıklı bir sebepleri vardır heralde bunun için oturur konuşur ikna ederdim yoksa yapacak birşey yok evlenirdim

• ne kaçmasıkaçacağın adamın işi gücü var mı ?evi barkı var mı?sendek hiç tahmin etmediğin şeyleri saklıyor olabilir.zaten düzgün bir adam gelip seni ailenden ister.kaçmanın sonu hüsran ve felakettir.

• zaten konu isteyipte vermemesinden

• vermiyosa ailenin bir bildiği varıdr

• kaçın kızlar kaçın bence aile sizle yaşamaz ama sevdiğiniz adam sizinle yaşıyacaktır ömürboyu

• Sevdigime inanıyorsam Ailemde karşı çıkmaz. Hayatına girecek tek kişiyi kabullenmeleri zor olabılır ama tanıdıkca düşünceleri zamanla değişir

• Seviyorsa, beni mutlu edeceğine eminsem, ailemden istemişse ve ailem taş koyuyorsa kız değilim ama kaçardım...

• şuanda benim durum sizin dediğiniz gibi istemiyor evlenmemizi ama ben sevgilimle birbirimizi çok seviyoruz ve aslada ayrılmayı düşünmüyoruz

Kızlar Ne Diyor 48

• Bana savundukları durum mantıklıysa ailemi dinlerdim yoksa sevdiğimin yanında olurdum.

• Otururum bir bildikleri vardır kesin diye düşünür açık açık sakin bir şekilde konuşurdum .Neden istemediklerini öğrenir ,başka bir pencereden bakmaya çalışırdım .Benim göremediğimi görüyor olabilirler yada benim gördüğümü görememiş olabilirler değilmii ?

• saygılı bi ailem vardır kararlarıma. eğer ki buna rağmen sevmezlerse dönüp bir bakarım erkek arkadasıma neyi yanlıs diye. yanlıs göremezsem aileme ona sans vermeleri gerektiğini söylerim

• valla yok gözünün üstünde kaşı var gibi nedenler olursa kimse kusura bakmasın sevdiceğimi bırakmam, ha onların sunduğu nedenler gerçekten beni de düşündürürse belki ama bu durumda bile bi çıkar yol bulurum

• Ailemi karşıma almam.

• Durup düşünürüm, nedenlerini ögrenirim.. Çözüm yolu bulmaya çalışırım.

• benim aşktan gözüm kör olmuştur ama onlar gerçekleri görebilirler. onların istememe sebepleri üzerinde düşünürüm mutlaka mantıklı sebeplerdir dinlerim onları

• aşk için herşeye katlanılır

• İstemeye gelirler vermezlerse ertesi gün giderim o kişiyle evlenirim :)

• izin vermemesine neden olan sebepleri ortadan kaldırmaya calısırım.

• Kacmam!ikna etmek icin cok caba gösteririm.. ama olmazsada olmaz.. aileme hic kimse icin sirtimi dönemem!

• türkiyede evlilik yaşı 18; aile rızası gereken yaş 17; olağanüstü durumlarda 16. demek ki neymiş 18 yaşın doldurulmasından sonra kız isteme olayı izin almak değil gönül almaktır. sen sevdiğin kişiyle evlenme kararı aldıysan ve ailen razı değilse bi takım şeyleri göze alıp evlenebilirsin...ben olsaydım kaçardım heralde...

• Büyük konuşmayayım ama kaçmam..Aileimi ikna etmeye calısırım..Asırı derecede karsı cıkıyorlarsa vardır bise der kenara çekilirm.

• bu şekilde askın acısını çekmekte zor ama en iyisi dediğin galiba

• çok seviyosam bi an düşünmem

• kaçarım tabi.. madagaskara bile giderim ben onla

• kimseye güvenemedigim icin kacmazdim ..

• Önceden ayrılmam derdim. Ama insan bazı seylerı yasadıkca öğrenirmiş..Kesinlikle ayrılırım..

• eğer ailen onay vermiyorsa mutlaka bi bildikleri vardır... seni büyütmüş okutmuş hastalandığında baş ucunda sabahlamış kişilerden bahsediyoruz senin zararına bi şey yapmak mı ASLAdır onlar için ve haklılarda.. ben ailemin onay vermediği biriyle o dakika hatta o saniye görüşmeyi keserim zaten aşk benim için ikinci plandadır ailem her şeyden daha önemli tabi sözleri de ;) ;)

• Aşkın gözü kördür derler ya hani aynen öyle sen ona olan sevginden aşkından onun hatalarını asla göremiyosun aşık olduktan sonra zaten.Annen baban daha iyi anlıycaktır çünkü sen gibi duygusal anlamda bir bağları yok... Ama bu durumdada sana ne söylerlerse söylesinler eminim onlarda sana çok boş gelicek sakin kafayla ailenin dediklerini güzelce dinledikten sonra karar vermen en mantıklısı olur.

• haksız sebepleri varsa ikna etmeye cabalardım eğer halen istemiyorlarsa yapcak bişi yok kaçardım

• Çoooooooooooooook sevsem bile sanmıyorum genede büyük konuşmamak lazım tabi :)

• oyle bır aıleye sahıp degılım cok sukur orta yolu bulurum bulunmuyorsa ve geçerlı bır sebepte yoksa ben gıder evlenır defterıde onlerıne sunarım

• Ailem kararıma sygı duyar,diğelim vermedi ben zaten o çocuğu istemiyorumdur ki..Annem ve ben aynı kafadayız.:)Bir ergen dialog..***********************************************************emoshh::::ühhhhüüüü :( intihar edicemmmmm..:((fatıma:panpa deqmez,o p*çe...Emoshh:hayr beaaa bizimkiler evlenme dedi..fatıma:ahhh ahhh aqlıyorum etme qanqaaa..:(***********************************************************Ben bile yazdıklarımdan bşi anlamadım o derece kötü gidişat...Dostlar sağlsun..

• izin isteme dönemlerini geçeli çok oluyor...

• ne yapar ne eder onları ikna ederim sevdiğimide alırım :)

• Ailemin istemeyeceği özelliklere sahip birini zaten hayatıma almam ki.

• Ailelerimiz bizim kotulugumuzu isteyecek en son insanlardir.

• İkna etmeye çalışırım. İkna olmuyorlarsa vazgeçerim.

• Neden istemediğini öğrenir gerçekten haklı bir sebebi varsa evlenmem. Ama ha sadece kuruntuysa ikna eder gene evlenirim.

• ailem izin vermiyorsa benim görmek istemediğim bir neden olabilir çok iyi düşünürüm her iki tarafı kırmak istemem zamana bırakırım ya ben o gerçegi görürüm yada ailem bu gerçeği bana inandırmak zorunda.sonuçta iyiliğim için caba verdiklerine eminm

• Daha Fazla
Yükleniyor...