Hayatımdan ve karakterimden memnun değilim. Nasıl düzgün bir insan olabilirim artık?

syelves
Arkadaşlar çok uzun yazı olabilir fikirlerinizi, önerilerinizi almak için yazıyorum biraz da içimi bir yerlere dökeyim dedim artık.

Elimden bir şey gelmiyor. Ben 5 yaşımdayken, hayatıma bilgisayar oyunları girdi, şu an 17 yaşındayım; aradan 12-13 yıl geçmiş. Aslında başlangıçta, hatta taa ergenliğe kadar -3 yıl öncesine kadar- bununla ilgili pek sıkıntı çekmiyordum.

Hayatım düzenli sayılmazdı ama gene de mutluydum eğleniyorum. Yeterince sosyaldim arkadaşlarım arasında popülerdim istediklerimi elde edebiliyordum, fıstık gibi de sevgilim vardı daha o yaşta. Ama 3 yıl önce çeşitli etkenlerden dolayı;galiba bunlardan birisi bulunduğumuz yerden başka bir yere taşındık arkadaş ortamımı kaybettim, bir diğeri de yeni bilgisayar almamız ve bu sayede çok daha iyi en son çıkan oyunları oynayarak çok mutlu olacağımı düşünmemdi.

Olmadı tabii ki. Aldım bilgisayarı ama hayatım gerçekten çok boktan oldu. Zaten evden taşınmışız arkadaş ortamı yok yaz boyu evde tek başıma oyun oynadım. 3 senedir hemen hemen böyle nadiren belli 1-2 arkadaşımla dışarı çıkıyorum ama nafile. Özgüvenim sıfır, oyunlar artık eğlenceli de gelmiyor, çok asosyal oldum, zamanında ne kadar arkadaşım varsa hiçbiriyle ilişkim muhabbetim kalmadı, mutlu değilim, karakterim oturmadı ve oturacak gibi de değil, en önemlisi: nasıl mutlu olacağımı ve eğleneceğimi bilemiyorum, kestiremiyorum ve düşünemiyorum.

Hayatım tamamen oyun oldu. Çok takıyorum oyunlara. Yapacak hiçbir şeyim yok sadece oyun oynuyorum. Tek eğlencem oymuş gibi sanki hiçbir şey yok, bilgisayar başında oyun oynamaya çalışıyorum (gerçekten de hiçbi şeyim yok tabi)

Böyle bir insanın gerçek hayatta nasıl olmasını beklersiniz? Sosyal kaygılarım var, derslerimi kötü etkiliyor, mutlu olamıyorum, eğlenemiyorum vs. Aylardır whatsappta bana sadece 1 kişi yazmış. İşte o da "nadiren belli 1-2 arkadaşımla dışarı çıkıyorum" dediğim arkadaşım.

Ne yapacağımı bilmiyorum. Galiba gittikçe daha da kötüye gidicek. Daha konuyu açmak isterdim ama karakter yetmiyor.
Hayatımdan ve karakterimden memnun değilim. Nasıl düzgün bir insan olabilirim artık?